DAJ CYNK

Najpierw Apple i Amazon, a teraz Microsoft. Kolejny gigant osiągnął bilion dolarów wartości

25.04.2019

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5846

Ważne 0

0

Microsoft stał się trzecią po Apple i Amazonie amerykańską firmą, która przekroczyła wartość giełdową biliona dolarów. Dobicie do tego poziomu nie udało się jeszcze jednemu gigantowi - Google.

Po skoku notowań na giełdzie wywołanym dobrymi wynikami za trzeci kwartał fiskalny, akcje Microsoftu na starcie czwartkowej sesji NASDAQ osiągnęły poziom 130 dol. za sztukę, pierwszy raz przebijając magiczną granicę biliona dolarów kapitalizacji rynkowej. To już trzeci amerykański koncern po Apple i Amazonie, którego wartość dobiła do tej wartości.

Zobacz: Apple wypadł poza podium najwyżej wycenianych firm amerykańskich. Z ponad biliona dolarów zostało niecałe 700 miliardów

Czemu Microsoft zawdzięcza tak dobre notowania? W ostatnich latach koncern rozrasta się w segmencie usług chmurowych, zmniejszając dystans do lidera, czyli AWS od Amazonu. Azure jest obecnie na drugim miejscu za AWS, wyprzedzając chmurę Google. Ostatni kwartał przyniósł również solidne przychody z pozostałych segmentów działalności.

Zobacz: Microsoft pokazuje xCloud. Na smartfonie zagramy w gry z komputera lub Xboxa

Trzeci kwartał roku fiskalnego 2019 przyniósł przychód Microsoftu w kwocie 30,6 mld dolarów. Warto zwrócić uwagę na proporcjonalny rozkład przychodów w  głównych segmentach: Office, LinkedIn, Dynamics (10,2 mld dol.), Azure, produkty serwerowe, usługi dla przedsiębiorstw (9,7 mld dol.) oraz Windows, Xbox, Surface (10,7 mld. dol.).

Źródło zdjęć: Microsoft

Źródło tekstu: The Verge

Przewiń w dół do następnego wpisu