DAJ CYNK

Microsoft pokazuje xCloud. Na smartfonie zagramy w gry z komputera lub Xboxa

14.03.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 4143

Ważne 0

0

Microsoft po raz pierwszy zaprezentował faktycznie działanie usługi xCloud. Zupełnie przypadkiem stało się to tydzień przed konferencję Google'a, na której firma zamierza pokazać swoje usługi dedykowane graczom.

Usługa xCloud została zapowiedziana w 2018 roku. Pozwala ona na streaming gier do dowolnego urządzenia - konsoli, tabletu, smartfonu lub komputera. Cały czas jednak nie widzieliśmy jej w prawdziwym użyciu, a sama prezentacja miała nastąpić w bliżej nieokreślonym okresie 2019 roku. Wygląda na to, że Google zapowiedzią przyszłości gamingu na konferencji, która odbędzie się 19 mara udało się wywołać Microsoft do tablicy.

Zobacz: Microsoft rozszerzy dostępność usługi Xbox Live na Androida, iOS, a nawet konsolę Nintendo Switch

Efektem tego był pierwszy pokaz możliwości xCloud. Microsoft porównuje jego działanie do słuchania muzyki. Czy zastawiamy się, jakiej muzyki będziemy słuchać muzyki w domu, a jakiej poza nim? Nie, słuchamy tej samej muzyki. W przypadku gier musimy wybrać, bo zazwyczaj w co innego gramy w domu, a w co innego poza nim. xCloud ma to zmienić i pozwoli na uruchomienie gier w centrum Microsoftu, a następnie przesłanie ich do naszego urządzenia za pomocą Internetu. Pozostawiając przy tym wysoką jakość grafiki.

Zobacz: Sprzedaż komputera Microsoft Surface Studio 2 w Polsce rusza już 7 lutego. To nie jest maszyna dla zwykłych śmiertelników

Na zaprezentowanym materiale możemy zobaczyć uruchomioną w ten sposób Forze Horizon 4, obsługiwaną za pomocą kontrolera Xboxa, podłączonego do smartfonu przez Bluetooth. Robi to ogromne wrażenie, a pierwsze konsumencie kiedy usługi mają wystartować jeszcze w tym roku.

Źródło tekstu: Microsoft; wł

Komentarze
Zaloguj się