DAJ CYNK

Microsoft notuje świetne wyniki - chmura, Xbox i Surface są na plusie

Dodane przez: Isand

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2191

Swoje kwartalne wyniki ogłosił również Microsoft. Amerykanie bez wątpienia mają się czym chwalić. Największe zyski przynoszą rozwiązania chmurowe, ale Xbox i Surface też nie zawodzą.

Microsoft zanotował w ostatnim kwartale przychody w wysokości 29 miliardów dolarów oraz zyski w kwocie 8,8 miliardów dolarów. Robi wrażenie? Z pewnością, tym bardziej, że przychody (w porównaniu do analogicznego kwartałuwzrosły o 19%, a zyski aż o 34%.

Produkty z linii Surface odpowiadają za ponad miliard dolarów przychodu. Zgodnie ze słowami dyrektor finansowej Amy Hood najlepsze wyniki notuje seria Surface Go oraz Surface Book 2. W USA Microsoftowi udało się uplasować na piątym miejscu jeśli chodzi o producentów komputerów, wyżej niż Acer.

Jeszcze lepiej radzi sobie Xbox. Przychody ze sprzedaży konsol wzrosły aż o... 94% w stosunku do analogicznego kwartału zeszłego roku. To wszystko dzięki premierze Xboxa One. Liczba użytkowników Xbox Live wzrosła do 57 milionów.

O 8% wzrosły zyski z licencjonowania Windowsa 10, natomiast aż o 36% te z licencji na Office 365. Abonament za ten pakiet płaci prawie 33 miliony klientów.

Ale absolutnym hitem są usługi Microsoft Azure. Tutaj przychód wzrósł o 76%, a sam segment odpowiada za prawie 9 miliardów przychodu, czyli około 1/3 przychodów całej firmy.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: microsoft, the verge, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu