DAJ CYNK

Megaprzejęcie: AT&T z Verizonem wezmą Vodafone?

02.04.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3658

Ważne 5

1

Dwaj amerykańscy operatorzy - AT&T i Verizon Communications - pracują wspólnie nad ofertą przejęcia grupy Vodafone. Takie informacje podał Financial Times opierając się o wiarygodne źródła.

Dwaj amerykańscy operatorzy - AT&T i Verizon Communications - pracują wspólnie nad ofertą przejęcia grupy Vodafone. Takie informacje podał Financial Times opierając się o wiarygodne źródła.

Verizon miałby przejąć 45% udziałów Vodafone w operatorze Verizon Wireless, a AT&T sieci spoza USA. FT pisze, że dwaj operatorzy mogą zaoferować o 40% więcej niż aktualna wycena Vodafone, co wyznacza wartość przejęcia na poziomie aż 250 mld dolarów.

Źródło tekstu: Financial Times, wł

Komentarze
Zaloguj się
13. ~
0

2013-04-03 16:02:46

#9: Masz jakieś konkretne dowody, że z nauczaniem u o. Tadeusza jest coś nie tak czy tylko wpisujesz się w bezmyślne szczekanie nie poparte żadnymi faktami? Proponuję zasięgnąć informacji na temat poziomu i tematu nauczania w tej uczelni a dopiero wypowiadania się na ten temat. Witkowi proponuję natomiast nie kasowanie wypowiedzi, które są sprzeczne z jego światopoglądem (poprzednia wypowiedź dotycząca tego tematu została skasowana). Witku, chyba nie bawisz się w onet? Co do samego przejęcia to informacja musi zaskakiwać. Jakby nie było Vodafone to bardzo duży operator. Cena też jest niebagatelna. Trochę mi to przypomina przejęcie Polkomtela przez Solorza. Kwoty są jednak nieporównywalne ;-)

Odpowiedz

12. Blank
0

2013-04-03 13:33:23

9, błąd. Jeśli USA jakimś cudem zbankrutuje, to Chiny na tym tylko zyskają. Chiny nie pożyczają im pieniędzy, których nie mają, a jak to nazwałeś "nadwyżki". Stracą oczywiście wtedy pieniądze, ale czasami utrata części - niekoniecznie niezbędnych - finansów i pozbycie się głównego "wroga" jest najlepsze z punktu widzenia ekonomii...

Odpowiedz

10. ~
0

2013-04-03 13:28:46

Cóż to musi być za cios dla wlo? Dziwię się, że nie wylewa tutaj jeszcze swoich łez. Łudził si ę biedak, że Vodafone weźmie Plusa a tu wilk zostanie zjedzony ;-) Co za pech ;-) Voda miał zawsze Plusa w głębokim poważaniu a teraz będzie go miał w jeszcze większym ;-)

Odpowiedz

9. ~m76
0

2013-04-03 00:01:56

@8 ekonomia skonczona zaocznie u o. Tadeusza ?? Chiny posiadaja nadwyzki w wiekszosci zainwestowane w dlug USA, jak te im padna to sa w zoltej dup...

Odpowiedz

8. ~hopla
1

2013-04-02 21:30:56

@thonka rząd USA wcale nic nie ratuje tylko rozwala swój kraj doszczętnie. Tam wszystko co państwowe upada i USA są już praktycznie bankrutem przez co wycofują swoje wojska m.in. z Afganistanu. To są już ostatnie lata potęgi USA. Wiem, trudno w to uwierzyć ale Chiny nie pozwolą już Amerykanom wstać z kolan.

Odpowiedz

7. thonka
1

2013-04-02 19:13:24

@5 może i rosną, bo rząd USA by ratować tamtejszą gospodarkę po cichu wprowadza dodatkowe pieniądze na rynek walcząc w ten sposób z kryzysem (różne dofinansowania itd). Europa wybrała zaciskanie pasa i widać jak to działa...

Odpowiedz

6. ~
1

2013-04-02 17:58:25

Niech ktoś mi przypomni jak się skończyło przejęcie przez AT&T T-mobile? Z tego co pamiętam jakiś trybunał czy coś się na to nie zgodzili ale czy w końcu doszło do finalizacji?

Odpowiedz

1

2013-04-02 16:18:24

2,3@ Średnie ceny rachunków w USA rosną kiedy w Europie maleją z roku na rok ;). Więc po zmianie właściciela na amerykańskie sieci podobny scenariusz na niektórych rynkach w Europie na których jest Vodafone może się spełnić... .

Odpowiedz

3. ~mirekb
1

2013-04-02 16:09:43

konsolidacja rynku ok ale ciekawe jakie skutki dla konsumentów..jak w pl prezesi telkomow mowia o podwyzkach to jakos w nic dobrego nie wierze

Odpowiedz

2. kwistas
2

2013-04-02 15:58:49

Vodafone ma potencjał, aktualnie inwestują w rynki wchodzące jak Indie. Największe sieci w USA AT&T i Vertizon to może sporo zmienić w rynku telekomunikacyjnym.

Odpowiedz

2

2013-04-02 15:31:37

Nie jest to czasem wczorajszy prima aprilisowy żart? ;)

Odpowiedz