DAJ CYNK

Mariusz Gaca: We wszystkich naszych podstawowych rynkach jesteśmy liderem

12.03.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3432

Ważne 1

7

Jak podkreśla Mariusz Gaca, prezes PTK Centertel, słabych wyników nie należy interpretować jako znak wycofywania się TPSA z segmentu telefonii stacjonarnej. Według niego siłą firmy jest łączenie rynku komórkowego, stacjonarnego oraz internetowego, a także bliska współpraca z TVN, dająca dostęp do rynku telewizyjnego.

Jak podkreśla Mariusz Gaca, prezes PTK Centertel, słabych wyników nie należy interpretować jako znak wycofywania się TPSA z segmentu telefonii stacjonarnej. Według niego siłą firmy jest łączenie rynku komórkowego, stacjonarnego oraz internetowego, a także bliska współpraca z TVN, dająca dostęp do rynku telewizyjnego.

Akcje TPSA, właściciela PTK Centertel, w połowie lutego w ciągu zaledwie trzech dni straciły niemal 40%. Ich wartość spadła z 11,64 zł na zamknięciu sesji 11. lutego do 7,00 zł na koniec sesji 14. lutego. Od tego czasu kurs akcji waha się w granicach 7-7,5 zł.

To, że kurs naszych akcji jest na takim poziomie, jest wprost pochodną wynikającą z polityki dywidendowej. Trudno jest mi dokonywać analizy błędów. To jest mechanika reakcji rynków finansowych - komentuje dla Agencji Informacyjnej Newseria Mariusz Gaca. Nie wiem, czy można przekładać wprost ten wynik w stosunku do naszych wyników.

Wyniki za 2012 rok spółka przedstawiła w połowie lutego. Jednym ze słabszych segmentów w ubiegłym roku okazał się być sektor telefonii stacjonarnej. Choć usługi głosowe TPSA dominują na tym rynku, to jednak wielu z jej klientów rezygnuje z tradycyjnych telefonów na rzecz komórek. Liczba abonentów telefonii stacjonarnej spadła o ponad 10%, a przychody w tym segmencie zmniejszyły się o ponad 5%.



Źródło tekstu: Newseria

Tagi: Mariusz Gaca
Komentarze
Zaloguj się
27. ~lon_dynia
0

2013-08-14 19:49:53

kiedyś byłam asystentką tego Gacy, czy jak mu tam...chcę o tym zapomnieć...zmanierowany, bezwzględny hipokryta, wychowany przez swojego równie zmanierowanego tatusia, który dał mu na "Mariuszka najważniejsze potrzeby" tj. Oxford i kolekcję starych, złotych zegarków. Ten człowiek nie ma żadnych skrupułów, zarabiał ok. 100-150 tys zł miesięcznie w 2004 roku, teraz jego dochody można sobie wyobrazić...i do tego TVN:) oj, sporo mogłabym rzec a temat tego pana i jego zdrad;)

Odpowiedz

26. Majki
0

2013-03-13 08:20:39

Już niedługo Panie Prezesie :) ludzie Wam uciekają :)

Odpowiedz

25. ~
0

2013-03-13 00:01:31

@22. Tylko pytanie co ty poza domem robisz skoro masz czas na "pogaduszki" przez telefon. Do tego rozmowa "na ulicy" nie jest zazwyczaj komfortowa. No chyba, że ktoś mieszka w "wygwizdowie" i nie ma tam za dużo hałasu.

Odpowiedz

24. ~
0

2013-03-12 22:30:36

@ 23 Najpierw wyjdzie gaca, witucki zgasi.

Odpowiedz

23. Ricki1980
0

2013-03-12 19:01:49

Tylko niech zarząd w TP pamięta, ostatni gasi światło :-)

Odpowiedz

22. ~
-1

2013-03-12 15:39:35

jeszcze odnośnie stacjonarnego - naprawde zastanawiam się po co to komu? Przeważnie każdy jest poza domem do 16, 17-tej, a czasami nawet 20-tej, więc, co? przychodzę do domu i mam dzwonić? gdzie? Ja już wszystkie telefony wykonałem w międzyczasie, a w domu chce odpocząć, a nie dzwonić. A jakby mnie jednak naszła ochota to mam komórkę - taniej i bez łaski TP;) jednym słowem stacjonarny nawet za darmo (zarabiali by na odebranych połączeniach) nie ma racji bytu i kropka. jedynie dla emerytów nie umiejacych liczyć

Odpowiedz

21. ~
0

2013-03-12 15:24:23

Do 18 - nielimitowane za 69 zł wobec Netii 45 zł trochę blado wyglada

Odpowiedz

20. omena1
0

2013-03-12 14:56:15

lider * w ofertach :)

Odpowiedz

19. ~Doman
1

2013-03-12 13:30:17

Ciekawy jestem co ten Pan by powiedział na temat zwolnien w całej grupie TP a dokładnie zwolnien w segmencie mobilnym a nie stacionarnym ??

Odpowiedz

18. ~eM
-3

2013-03-12 13:28:37

Aż się niedobrze robi od czytania tego Koła Wyznawców Playa. A jakos tym waszym kalkulacjom umyka nielimitowany stacjonarny za 69 zeta

Odpowiedz

17. Hose
2

2013-03-12 13:26:42

Z całą pewnością jesteście niekwestionowanym liderem jeśli chodzi o utratę wartości akcji spółki, z tym nikt nie będzie polemizował ;-)

Odpowiedz

16. Paweł
0

2013-03-12 12:17:16

Jaki shit! Panie Gaca co pan bierze?

Odpowiedz

15. ~klatt
0

2013-03-12 12:01:48

Jak czytam ten tekst to mi sie przypomina facet od zwycieskich remisów Gmoch chyba się nazywał.

Odpowiedz

14. ~jamci
2

2013-03-12 11:47:18

to jest człowiek z zaświatów, fakty co innego a on gada, że ciagle są liderem - ale tylko w wysokościach abonamentu bo i w technologii tez tyły. z drugiej strony nie dziwię się facetowi - takie miliony jakie bierze zarząd.... też bym paplał takie rzeczy.

Odpowiedz

13. ~kk
2

2013-03-12 11:30:53

To nie Orange rezygnuje z segmentu tylko ludzie rezygnują z Orange .

Odpowiedz