DAJ CYNK

Maciej Nowohoński w zarządzie Orange

18.03.2014

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 11

Ważne 4

0

Rada nadzorcza Orange powołała Macieja Nowohońskiego na stanowisko członka zarządu ds. finansów.

Rada nadzorcza Orange powołała Macieja Nowohońskiego na stanowisko członka zarządu ds. finansów. Jednocześnie, powołała na kolejną kadencję Piotra Muszyńskiego, wiceprezesa zarządu ds. operacyjnych oraz Jacka Kowalskiego, członka zarządu ds. zasobów ludzkich.

Maciej Nowohoński z Orange Polska związany jest od 2003 r. W tym czasie, w spółkach grupy pełnił różne role o rosnącym zakresie odpowiedzialności w obszarze finansów, w szczególności funkcję kontrolera Grupy Orange Polska w latach 2006-2014. Przez 2 lata (2011-2013) był członkiem zarządu ds. finansów w PTK Centertel, a wcześniej od 2010 r. do 2011 r. członkiem zarządu w spółce Emitel. Zasiada też w radach nadzorczych wybranych spółek Grupy Orange Polska. Przed dołączeniem do zespołu Orange Polska pracował między innymi w Arthur Andersen i Andersen Business Consulting. Jest absolwentem kierunku Handel Zagraniczny Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz szkoły biznesu Hogeschool van Arnhem en Nijmegen w Holandii.

Maciej Nowohoński na stanowisku Członka Zarządu ds. finansów zastąpił Jacquesa de Galzain, który zrezygnował z końcem lutego ze stanowiska.

Zobacz: Jacques de Galzain zrezygnował z funkcji CFO Orange Polska

Źródło tekstu: Orange

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy