DAJ CYNK

Los ZTE w rękach prezydenta Trumpa?

13.05.2018

Dodane przez: Ta_Monika

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2423

Ważne 2

1

Prezydent Trump opublikował na Tweeterze informację, że planuje znaleźć "sposób na szybki powrót do biznesu" dla ZTE. Jest to reakcja na zawieszenie głownej działalności chińskiego producenta, po zastosowaniu sankcjiPrezydent Trump opublikował na Tweeterze informację, że planuje znaleźć "sposób na szybki powrót do biznesu" dla ZTE. Jest to reakcja na zawieszenie głownej działalności chińskiego producenta, po zastosowaniu sankcji nałożonych przez Departament Handlu USA. Proponowana zmiana polityki prawdopodobnie złagodzi relacje między Stanami Zjednoczonymi a Chinami w ciągle eskalującym sporze gosporadrczym.

W rozmowach handlowych w Pekinie w tym miesiącu Chiny zwróciły się do Stanów Zjednoczonych o złagodzenie miażdżących sankcji. Trump napisał na Twitterze, że pracuje z prezydentem Xi Jinping nad rozwiązaniem konfliktu, wspomniał również o tym, że "zbyt wiele miejsc pracy ucierpiało". Możliwe, że Trump będzie wykorzystywać sytuację ZTE jako kartę przetargową, aby mógł negocjować nową umowę handlową z Chinami.

Wygląda na to, że sytuacja wokół ZTE rozwija się, po mimo pozornej i jak się okazuje chwilowej stabilizacji, i mamy przed sobą jeszcze wiele odcinków tej telenoweli.

Zobacz: ZTE prosi amerykański Departament Handlu o zniesienie zakazu
Zobacz: Bezramkowe projekty ZTE jako remedium na kryzys?

Źródło tekstu: reuters.com, wł

Komentarze
Zaloguj się
3. ~frasag
0

2018-05-14 13:24:02

Ja też tego nie kumam- najpierw zakaz- bo szpiegują. Teraz nagle przestali szpiegować????? To samo z Kasperskim: wszystko tylko nie Kacper!!! Sam go nie używam, ale z powodów finansowych. Może w wojskowości i w polityce to mogą coś szpiegować- ale u mnie???? Wisi mi to i powiewa. Jak mi Amerykańce dadzą za friko dobry antywirus to go zainstaluję- a póki co to mi to drynda!!!

Odpowiedz

2. ~klins
1

2018-05-14 06:57:58

jaja nie, ale materiał do przechylenia szlai przy negocjacjach handlowych ma w kieszeni, kamyczek do kamyczka i ... jestem ciekawe jaki "odwet" wezmą chińczycy

Odpowiedz

2018-05-13 23:57:41

Coś mi tu się kupy nie trzyma. Najpiew zakazuje a teraz chce pomóc? Czy oni sobie jaja robią z ludzi?

Odpowiedz