DAJ CYNK

Lenovo: BlackBerry zamiast HTC?

17.10.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3351

Ważne 1

1

The Wall Street Journal donosi, że chiński Lenovo rozważa zakup kanadyjskiego producenta smartfonów - BlackBerry.

The Wall Street Journal donosi, że chiński Lenovo rozważa zakup kanadyjskiego producenta smartfonów - BlackBerry.

Według The Wall Street Journal, Lenovo podpisał niejawną umowę by móc przejrzeć księgi koncernu BlackBerry. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że jeszcze tydzień temu Apple Daily donosił, że na celowniku Lenovo jest HTC.

Zobacz: Lenovo rozważa przejęcie BlackBerry

Chiński Lenovo to obecnie największy na świecie producent komputerów PC, który w 2005 roku przejął dział komputerów osobistych od IBM-a (wcześniej przez lata był jego podwykonawcą). Choć na europejskich rynkach tablety i smartfony Lenovo nie zdobyły szerszego uznania, to już udział ich w rynkach azjatyckich jest znaczący. Głównym rynkiem zbytu dla Lenovo nadal są Chiny (42% przychodów za I kwartał).

Źródło tekstu: The Wall Street Journal, wł

Komentarze
Zaloguj się
17. ~
0

2013-10-18 09:18:59

@16 masz rację, Lenovo szaleje w pozytywnym znaczeniu w świecie smarfonów na rynku chińskim. cały czas wydaje nowe modele - dobrze wykonane i w każdej cenie, w każdym segmencie i high-end i budżetowym. Nie mówiąc już o rynku laptopów i tabletów. Kibicuję im. Dzięki nim mamy kawał dobrego sprzętu. Za chwilę oficjalnie się pojawią w Europie i Polsce. Zaraz też wchodzi tablet Mix 8 z Windows 8.1 na pokładzie.

Odpowiedz

16. ~Hose
0

2013-10-18 08:52:26

Lenovo ma pieniądze i chce "kogoś" przejąć, zastanawia mnie zdziwienie że interesuje się kilkoma firmami a nie jedną, no chyba logika nakazuje by zbadać kilka możliwości, przeprowadzić analizę i wybrać najlepszą ofertę.

Odpowiedz

14. ~wojtaszek
0

2013-10-18 08:14:43

#13: no niestety to prawda, nie wiem czy pisałeś w tym sensie, ale ludzie są głupi, nie dbają o prywatność, inna sprawa, że w dobie programów i serwisów, które co chwilę dodają zupełnie niepotrzebne, domyślnie wyłączone opcje, jest to trudne

Odpowiedz

13. ~Wojtek
0

2013-10-18 07:51:06

@12 Uważam, że przeciętnemu użytkownikowi androida czy innego systemu za przeproszeniem zwisa czy jakaś firma wie jakie strony w internecie przegląda, gdzie wyjeżdża na wakacje, czy ile razy chodzi do kibla itp. Chronieniem za wszelką cenę różnego rodzaju danych niech się przejmują instytucje rządowe, wielkie korporacje czy też instytucje wywiadowcze.

Odpowiedz

12. kvasir
0

2013-10-18 06:52:42

Nie ważne co kupią i tak będą narzekania. Kupią bankruta Blackberry to źle u może ucierpieć prywatność, kupią HTC to źle bo rozmienią na drobne i może spaść jakość produktów. Jak korzysta się z androida to dobrze bo wujo google wszystko wie to już nie przeszkadza?

Odpowiedz

10. djseba3
0

2013-10-17 23:26:08

Zobatrzcie na lenovo k900. Już niedługo chińczycy zapełnią rynek spartfonów i tabletów. Na Ebay takich telefonów kupują najwięcej polaczki, rosjanie i ukraincy

Odpowiedz

9. ~pabloki
0

2013-10-17 23:24:10

@6 #5 pewnie ironizuje, nie zrozumiałeś.

Odpowiedz

7. ~rybcia
1

2013-10-17 23:22:31

Ja mam już ponad pół roku telefon lenovo a820 i nie narzekam ;)

Odpowiedz

6. ~
2

2013-10-17 22:51:42

@5 Znooooooowu? Już mi się znudziło tłumaczenie jaka firma z jakiego kraju pochodzi. Zanim zaczniesz pisać bzdury użyj proszę google. Nie gryzie. Serio.

Odpowiedz

5. ~MSImyPolandLap
-3

2013-10-17 22:43:38

Od kiedy Lenovo jest chińskie ? Rozważałem zakup laptopa tej firmy, myśląc, że to francuski sprzęt komputerowy, ale jak Made in China to pie..e taki badziew !!! Już wolałbym Toshibę japońską z przegrzaną baterią lub litewskiego Asusa, włoskiego Acera i tyle.

Odpowiedz

4. ~
1

2013-10-17 22:36:10

Myślę, że Play mógłby kupić BB.

Odpowiedz

3. ~Jacek
0

2013-10-17 22:29:19

Nie sadze zeby BB popelnilo seppuku sprzedajac sie Lenovo.Moim zdaniem jesli juz ktos przejmie Lenovo to bedzie to Lazaridis czyli byly prezes jeszcze wtedy RiM.

Odpowiedz

2. ~Red
0

2013-10-17 22:19:50

No faktycznie, zakup przez Lenovo Blackberry z pewnością wpłynie na sprzedaż :) Już widzę serwery BB stojące gdzieś w Chinach ;)

Odpowiedz