DAJ CYNK

Laptopy Huawei rządzą na polskim rynku. W przedziale od 2400 do 2800 zł nie mają sobie równych

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6485

Laptopy Huawei w segmencie od 2400 do 2800 zł zanotowały w pierwszym kwartale tego roku w Polsce udział ilościowy w rynku na poziomie 19,5 proc. To najlepszy wynik w tym przedziale cenowym w kraju, a prawdziwym ulubieńcem klientów okazał się Huawei Matebook D14.

Jak wynika z danych GfK Polonia, ilościowy udział w polskim rynku laptopów Huawei na marzec 2019 wynosił już 5,1 proc. W ujęciu wartościowym notebooki chińskiego producenta na koniec pierwszego kwartału w Polsce zatrzymały się na 4,6 proc. W segmencie cenowym od 2400 do 2800 zł Huawei okazał się bezkonkurencyjny, w ujęciu ilościowym notując 19,5 proc. udziałów w rynku (B2B i B2C). To najlepszy wynik w tym przedziale cenowym w kraju.

Zobacz: Smartfony Huaweia pozwolą na nagrywanie rozmów. Chińczycy oddają co Google zabrał

Z badań własnych zrobionych wśród 80 proc. sprzedawców, absolutnym hitem ostatnich miesięcy 1Q2019 okazał się Huawei MateBook D14. Dodatkowo Huawei MateBook D15 znalazł się w pierwszej piątce najczęściej kupowanych laptopów w Polsce lutym i marcu.  Obecnie w portfolio chińskiego producenta znajdziemy cztery komputery przenośne - MateBook X Pro, MateBook 13, MateBook D14 i MateBook D15.

Zobacz: Huawei idzie jak burza. Apple przestaje być konkurencją, a Samsung musi mieć się na baczności

Nieco miejsca poświęcono również aplikacji serwisowej HiCare, która od stycznia notuje nawet 8 tys. nowych użytkowników dziennie. Nowością w HiCare oferowaną dopiero od kilku dni jest dostęp do forum Huawei. W aplikacji znajdziemy też funkcję diagnostyki sprzętu, a także sprawdzimy dostępność części oraz status naprawy. W drodze jest też wyszukiwarka serwisów. Obecnie w Polsce Huawei ma już 18 własnych punktów serwisowych i planuje otwarcie kolejnych placówek.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł.

Przewiń w dół do następnego wpisu