DAJ CYNK

Konsensus przewidywań analityków dotyczący wyników TP za 3Q2013

18.10.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3131

Ważne 2

1

Wyniki Telekomunikacji Polskiej za III kwartał będą, podobnie jak w poprzednich okresach, gorsze niż rok wcześniej, za sprawą obniżek stawek regulowanych oraz wojny cenowej na rynku komórkowym. Spółka może odnotować wzrost liczby użytkowników komórkowych, stabilizację segmentu szerokopasmowych oraz dalszy spadek w telefonii stacjonarnej - wynika z szacunków analityków pytanych przez PAP.

Wyniki Telekomunikacji Polskiej za III kwartał będą, podobnie jak w poprzednich okresach, gorsze niż rok wcześniej, za sprawą obniżek stawek regulowanych oraz wojny cenowej na rynku komórkowym. Spółka może odnotować wzrost liczby użytkowników komórkowych, stabilizację segmentu szerokopasmowych oraz dalszy spadek w telefonii stacjonarnej - wynika z szacunków analityków pytanych przez PAP.

Konsensus PAP zakłada, że TP miała w III kwartale 134,5 mln zł zysku netto (spadek o 56% względem III kwartału zeszłego roku), zysk operacyjny spółki mógł wynieść 292,7 mln zł (spadek o 44%), a zysk operacyjny powiększony o amortyzację 1,062 mld zł (spadek o prawie 20%), a przychody wyniosą 3,148 mld zł (spadek o niecałe 10%).

Telekomunikacja Polska swoje wyniki zaprezentuje 22. października.

Źródło tekstu: PAP

Komentarze
Zaloguj się
12. ~pabloki
0

2013-10-18 22:47:33

oby powiedzieli : firma nie przynosi spodziewanych zysków, zamykamy firme już jutro. ale się rozmarzyłem.

Odpowiedz

0

2013-10-18 22:34:03

Ameryki to oni w tych przewidywaniach nie odkryli.

Odpowiedz

10. ~ttt
0

2013-10-18 18:52:18

Nie rozumiem sporów o słowo "konsensus". Czy to słowo jest właśnie najważniejsze w tej wiadomości? To prognozy dotyczące wyników największego telekomu w Polsce. Mam przypuszczenia, że faktyczne wyniki, które zostaną ogłoszone, będą jeszcze gorsze od tych prognozowanych. Z drugiej strony dziwię się, że firma z takim zasobami jeśli chodzi o pasywa z kwartał na kwartał ma coraz gorsze wyniki.

Odpowiedz

9. ~mirekb
0

2013-10-18 13:16:24

Jabczynski znow oglosi sukces..kto dzis zaplaci za abo 33zl bez minut.nr stacjo po gsm to przyszlosc

Odpowiedz

8. ~lool
0

2013-10-18 11:30:57

No konsensus to proces myślowy, czyli politycy dobrze go używają. Oni dochodząc konsensusu mają na myśli że przestają się kłócić, czyli zaczynają proces myślowy, a z którego potem i tak nic nie wynika, żaden konses :p

Odpowiedz

7. ~xxx
0

2013-10-18 11:24:37

ja wiem jedno tepsa na nic pieniedzy nie ma. nie bedzie juz nieglugo niczego!

Odpowiedz

6. WitekT
0

2013-10-18 10:57:29

piokuk: tytuły rządzą się innymi prawami, w newsie jest to wyjaśnione. Drętwuy, nie drętwy - nie ja wymyśliłem słowo "konsensus" dla tego procesu.

Odpowiedz

5. WitekT
0

2013-10-18 10:56:36

lool: trudno jest wynajdować koło na nowo - tego terminu używają ludzie w branży, nie będziemy używać własnego. Nie mamy tej siły przebicia, a nie zostaniemy zrozumiani.

Odpowiedz

4. ~piokuk
0

2013-10-18 10:51:56

Do samego słowa nic nie mam. Teraz tytuł jest bardziej zrozumiały, choć i tak nieco drętwy.

Odpowiedz

3. ~lool
-1

2013-10-18 10:32:11

konsensus to proces myślowy ,a wynikiem tego jest konsens... ludzie, że politycy tak mówią, to nie znaczy, że tak jest poprawnie. Poczytajcie troszkę na temat historii tego słowa...

Odpowiedz

2. WitekT
0

2013-10-18 10:03:45

piokuk: to jest konsensus z przewidywań kilku analityków.

Odpowiedz

1. ~piokuk
0

2013-10-18 10:00:27

Co ma oznaczać słowo konsensus w tytule i treści artykułu?

Odpowiedz