DAJ CYNK

Komisja Europejska: prawie 2,5 mld euro kary dla Google'a

27.06.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3503

Ważne 4

2

Komisja Europejska uznała, że Google jest winny wykorzystywania swojej dominującej pozycji na rynku do kierowania Internautów na własne produkty w sieci.



Komisja Europejska uznała, że Google jest winny wykorzystywania swojej dominującej pozycji na rynku do kierowania Internautów na własne produkty w sieci.

2,42 mld euro (2,72 mld dolarów) to największa jak do tej pory kara nałożona przez Komisję Europejską. Dotychczasowym liderem był Intel z wynikiem 1,06 mld euro z 2014 roku.

W uzasadnieniu wyroku Komisja informuje, że strategia Google'a dotycząca porównywania usług handlowych polegała na promowaniu własnych produktów, obniżając skuteczność wyświetlania w wynikach wyszukiwania usług i produktów konkurencji. Firma naruszyła w ten sposób przepisy antymonopolowe Unii Europejskiej, odmawiając konsumentom prawdziwego wyboru usług.

Google ma 90 dni na realizację orzeczenia, w przeciwnym wypadku Komisja może nałożyć dodatkowe kary pieniężne.

Zobacz: Google'owi grozi grzywna - ponad 1,06 miliarda euro

Źródło tekstu: Engadget; wł

Komentarze
Zaloguj się
18. hativnati
-1

2017-06-28 10:30:24

niech płacą - na biednych nie trafiło

Odpowiedz

17. ~
-1

2017-06-27 22:52:06

@1 myślę że zapłaci żeby mieć spokój. Dla google to nie jest dużo.

Odpowiedz

16. ~
1

2017-06-27 20:03:57

A kiedy kara dla allegro za promowanie własnych aukcji lub powiązanych podmiotów?

Odpowiedz

15. ~Technik
0

2017-06-27 19:06:51

wątpie, że krytyczne wpisy w tym temacie są przypadkowe, bezinteresowne i podszyte głupotą... za duża stawka

Odpowiedz

14. ~.w
-1

2017-06-27 16:28:18

@13 to nie są trole... to są ignoranci / fanboye google, którzy uważają, że świętości nie wolno tykać. Zupelnie nieświadomi są tego, że "duży może więcej" i że ten "hipermarket" z poprzedniego przykłądu powoli może wykosić konkurencję i zacząć oferować tylko swoje produkty... ale to nic, jest marketem, wolno mu wszystko i trzeba jeszcze klaskać...

Odpowiedz

13. ~
0

2017-06-27 15:01:25

trolli forumowych uprasza się o nie pisanie GŁUPOT jesli nie mają pojęcia o monopolu, rynku konkurencyjnym i przepisach

Odpowiedz

12. mlb
0

2017-06-27 14:26:14

należało się już od dawna. Sprawa wyglądałaby inaczej gdyby Google nie pobierał opłat za promowanie linków, a tak - jest to zwykłe oszustwo.

Odpowiedz

11. Mastah
0

2017-06-27 14:24:01

Bardzo dobra wiadomosc. Google latami oszukiwalo zarabiajac na tym miliardy. W stosunku do ich dochodow kara nie jest wcale niebotyczna, ale dotkliwa. Z pewnoscia posypia sie glowy osob, ktore wpadly na genialny pomysl grzebania w aklogrytmach wyswietlania. Oszustwo powinno byc karane, szczegolnie w przypadku powszechnych uslug, na ktorych jakosci polegaja miliony ludzi na calym swiecie. A osoby ktore to krzycza ze idiotyzm i zmowa, toniech sie lepiej doucza i rosza mozgownica. Widac ze nigdy w zyciu nic sami nie stworzyliscie i nei macie zielonego pojecia jak dziala gospodarka i jak wyglada promocja produktow i docieranie do potencjalnych odbiorcow. W swoich zaslepionych pieniedzmi umyslach widzicie tylko euro ktore wg was przejedza tlusci urzednicy.

Odpowiedz

10. ~.rara
0

2017-06-27 14:14:44

@6,7...przerażający jest poziom ignorancji... coś takiego jak monopol świta?a porównania do Google ciut ciut z odwłoka.unia ma swoje za uszami, ale jednak odrobina temperowania zapędów korporacji jest jak najbardziej wskazana...

Odpowiedz

9. ~adam
4

2017-06-27 13:41:12

Ta kara to wynik wojny nerwów pomiędzy Niemcami a USA. Za każdy niemiecmi koncern ukarany w USA Niemcy nakładają karę na koncern amerykański. Była kara dla VW i Deutsche Bank, jest kara dla Apple i Google. Za mieszanie sie administracji Trumpa w niemiecki biznes polecą kary w UE dla kolejnych amerykańskich korpo np. McDonalda

Odpowiedz

8. ~Ha!
2

2017-06-27 13:14:39

Tak gigantyczne konsorcjum, jak Google będzie się teraz odwoływać latami do wszelkich możliwych instancji. Nawet do św. Piotra.

Odpowiedz

7. Mila89
-1

2017-06-27 12:59:09

Ta kara jest idiotyczna, wyobrazcie sobie ze w pewnym niewielkim miasteczku otwieracie wielki hipermarket w ktorym kupuje 99% mieszkancow... jest wielu producentow zywnosci w okolicy ktorym pozwalacie u siebie handlowac nie pobierajac de facto zadnych oplat. Wy rowniez produkujecie zywnosc na pobliskim polu i swoje produkty wystawiacie w najbardziej eksponowanym miejscu w sklepie. I nagle przychodzi jakis urzedas ktory ma gdzies ze ponosicie koszty dzialalnosci tego hipermarketu ma gdzies ze inni wystawcy sa tam ZA DARMO daje wam kare bo osmieliliscie sie(u siebie) proomowac własne produkty. No glupota totalna

Odpowiedz

6. ~akcja
2

2017-06-27 12:41:40

Dobrze rozumiem, że to kara za promowanie się we własnych produktach? Na zasadzie - czyli to tak, jakby w salonie BMW było wystawione Audi? Albo w Apple Store można było kupić Samsungi czy LG?

Odpowiedz