DAJ CYNK

Komisja Etyki Reklamy: Orange wprowadza klientów w błąd

05.04.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5799

Ważne 16

0

Komisja Etyki Reklamy uznała, że Orange wprowadza klientów w błąd informując o Internecie LTE bez limitów prędkości.

Komisja Etyki Reklamy uznała, że Orange wprowadza klientów w błąd informując o Internecie LTE bez limitów prędkości.

Do Rady Reklamy wpłynęła skarga o treści (pisownia oryginalna):
Orange na swojej stronie internetowej reklamuje internet LTE z pakietem danych 50 GB za 59,90 zł(bez urządzenia) z informacją, że po przekroczeniu tego pakietu, nie ma ograniczenia prędkości - tymczasem okazuje się, że w regulaminie jest zaszyta informacja iż prędkość ulega ograniczeniu do 1 Mb/s po wykorzystaniu transferu 100GB. Jest to perfidne wprowadzanie w błąd.

Zespół orzekający uznał, że reklama narusza normy Kodeksu Etyki Reklamy. Użyte w reklamie stwierdzenie Prędkość nielimitowanego LTE - Bez ograniczeń prędkości może sugerować odbiorcom brak jakichkolwiek ograniczeń i wprowadzać ich w błąd.

Orange ma 10 dni na odwołanie się od uchwały Komisji.

Źródło tekstu: Rada Reklamy

Komentarze
Zaloguj się
0

2016-04-07 02:00:02

Nie mogli by zrobić bez limitu www, a stream i https z ograniczeniami do xxx GB?

Odpowiedz

31. ~
0

2016-04-06 15:02:34

@30: FUP Fup-owi nie równy.A co do cen - przypomnę, że także nasza siła nabywcza (stosunek zarobków do cen) jest jedną z najniższych w UE. Więc jest na co narzekać...

Odpowiedz

2

2016-04-06 00:33:58

Każdy operator posiada FUP. I tak mamy chyba najtańsze LTE w całej EU więc nie ma co narzekać.

Odpowiedz

29. ~starszy konsultant
0

2016-04-06 00:28:36

Czyli tylko my mamy nielimitowany Internet LTE?

Odpowiedz

28. ~mirekb
0

2016-04-05 22:31:55

marzy mi sie reklama mobilnego netu typu"bez mala nielimitowany-po 200GB gwarantowane 2Mbs"glosno transparentnie i z napisami czarno na białym.ktos kto zlikwiduje kabel a takich bedzie coraz wiecej wyga na mobilnym necie tylko ten kto powie jak najwiecej prawdy..ten ktory zaciemni obraz nie ugra wiele

Odpowiedz

27. ~
-2

2016-04-05 17:44:26

Przynajmniej orange jasno określa po ilu gb nielimitowanego LTE jest lejek. To uczciwe.

Odpowiedz

26. UFOjudek
-1

2016-04-05 16:51:17

Zastanawiam się skąd te minusy przy moim komentarzu, stan powyższy sprawdziłem osobiście. Lejek to pewnie 32kb, nie mierzyłem dokładnie, ale prędkość uniemożliwia korzystanie z internetu.

Odpowiedz

25. Andrzej24
1

2016-04-05 16:30:11

Jeżeli bez limitu prędkości to ja się mogę spodziewać 1 Gbit. Kiedy się w końcu wezmą za słownictwo, Jeżeli coś jest bez limitu to ma być bez limitu a nie z limitem i gwiazdkami

Odpowiedz

1

2016-04-05 15:49:30

Prawdziwy net tylko z kabla. Reszta będzie zawsze naciągać klientów i udawać, że lte to to samo. Jakość musi kosztować.

Odpowiedz

23. ~
1

2016-04-05 15:16:53

@21262 mają jak połączą 5MHz w paśmie 800MHz lub 5MHz w 2100 + 10MHz w 1800 i 20MHz w 2600. Wykaz pozwoleń jest z opóźnieniem. Mają już bardzo dużo pozwoleń i bardzo szybko sie uwijają z budową.

Odpowiedz

22. ~
-1

2016-04-05 14:54:34

@21, oczywiście, że masz rację. Nawet nikt w salonie się nie spyta gdzie mieszkasz ale pie..przą o 260Mb.Niech najpierw stabilne 5Mb zapewnią

Odpowiedz

21. ~Ultra
-1

2016-04-05 14:30:34

Wg mnie największym przegieciem jest reklama Play 4g LTE ultra. Komunikują prędkości do 262 Mbps. Komunikują zasięg 31%. Problem polega na tym że 262 mieliby gdyby połączyli 15 MHz w 1800 i 15 MHz w 2600, a do niedawna nie było żadnego pozwolenia wydanego na 2600 LTE dla Play wg informacji dostepnych na UKE. Z 2100 przeznaczają 5 max 10 MHz (część pasma - cytat). W związku z czym na tym obszarze mają max 150-187 Mbps a nie 262). I choć wszędzie piszą do 262 Mbps i prawnie sprawa jest do poronienia to niesmak jest.

Odpowiedz

20. Forest150
1

2016-04-05 13:46:33

@19 yyy... Nie mam kompleksów. A który gość z bok z której sieci wie jak u Ciebie chodzi LTE?? Weź się ogarnij...

Odpowiedz

19. ~
-1

2016-04-05 13:35:58

@10, nie wiesz jak wyglądała rozmowa, którą przywołałem. Nie kreuj się tutaj na jedynego, który potrafi czytać ze zrozumieniem, bo widać, że Ciebie bolą kompleksy na tyle mocno, że sam postanowiłeś siebie dowartościowywać.Owszem nikt nie da gwarancji, że będzie 260Mb ale kładzenie nacisku podczas rozmowy na tę właśnie prędkość jest właśnie mamieniem. Przecież gość w salonie nawet nie wie jak obecnie działa LTE w tym rejonie, że obecnie w godzinach prawie nie działa.

Odpowiedz

18. ~
1

2016-04-05 13:34:06

@13: Nawet większość łącz stacjonarnych nie ma gwarancji prędkości transferu danych i podawane wartości są MAKSYMALNE.

Odpowiedz