DAJ CYNK

Kolejny etap modernizacji sieci Plus

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 8148

W zasięgu LTE sieci Plus znajduje się już ponad 50% mieszkańców naszego kraju, a 93% może korzystać z szerokopasmowego internetu HSPA/HSPA+.

W zasięgu LTE sieci Plus znajduje się już ponad 50% mieszkańców naszego kraju, a 93% może korzystać z szerokopasmowego internetu HSPA/HSPA+.

Modernizacja obejmuje różne lokalizacje z terenu całego kraju, a same prace są tak prowadzone, by, jeśli nie jest to konieczne, nie były realizowane na znajdujących się obok siebie stacjach bazowych. Proces ten pozwala stacjom sąsiednim "przejąć" ruch z tej, która jest w danym momencie wyłączona.

Nasze ubiegłoroczne doświadczenia wskazują, że czas wyłączenia stacji nie trwa dłużej niż kilka godzin, nieco więcej czasu wymaga późniejsza integracja sprzętu i zasobów sieciowych - mówi Tobias Solorz, członek zarządu Polkomtelu, przepraszając klientów za ewentualnie mogące ich spotkać trudności i jednocześnie zapewnia - Dokładamy wszelkich starań, by prowadzone przez nas prace były jak najmniej uciążliwe i jeśli tylko jest możliwe, odbywały się w godzinach nocnych.

Rollout sieci to odpowiedź na stale zwiększającą się konsumpcję danych i oczekiwania Internautów, że będą one szybko i stabilnie przesyłane. Towarzyszy temu coraz większa liczba dostępnych nowoczesnych urządzeń.

Chcemy oferować najlepsze usługi na maksymalnie największym obszarze kraju, a do tego niezbędna jest rozbudowa sieci. Już teraz mamy najnowocześniejszą sieć, która oferuje najlepszy dostęp do Internetu największej liczbie Polaków. I dążymy do tego, aby jak najszybciej ten dostęp mieli wszyscy internauci w naszym kraju - mówi inny członek zarządu Polkomtelu Wojciech Pytel. W ubiegłym roku zapowiadaliśmy, że modernizacja sieci zapewni znacznie szerszy dostęp do usług w najnowocześniejszych technologiach i pozwali na oferowanie kolejnych innowacyjnych rozwiązań. Efekty tego już są widoczne w ofercie Plusa, bo jako pierwszy operator w Polsce wprowadziliśmy smartfony LTE, a najszybszy mobilny Internet w tej technologii udostęniliśmy także w wersji "na kartę", czyli bez umowy i abonamentu. Tym samym w portfolio oferowanego przez nas sprzętu w technologii LTE działają już wszystkie rodzaje urządzeń: smartfony, tablety, modemy, routery oraz laptopy - dodaje Wojciech Pytel.

Efektem prowadzonych obecnie przez Plusa prac ma być rozbudowanie sieci LTE tak, by była ona dostępna dla około 66% populacji kraju oraz objecie praktycznie wszystkich mieszkańców Polski zasięgiem technologii HSPA/HSPA+.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Plus

Przewiń w dół do następnego wpisu