DAJ CYNK

Kary w regulaminie świadczenia usług na kartę Plusa - co to oznacza?

19.07.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 16499

Ważne 13

4

Różnego rodzaju kary nie są niczym nowym w regulaminach operatorów. Tym razem trafiliśmy na nie w Plusie na kartę. Co na to operator?



Różnego rodzaju kary nie są niczym nowym w regulaminach operatorów. Tym razem trafiliśmy na nie w Plusie na kartę. Co na to operator?

Przedmiot sporu

W nowej wersji Regulaminu Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych na kartę Plusa możemy znaleźć niepokojąco wyglądające zapisy, o czym poinformował nas użytkownik Ron..

Wśród nich znajdziemy informację, że Abonent na kartę jest zobowiązany do (...) niepodejmowania jakichkolwiek działań z użyciem Kary SIM służących do skorzystania z usług mimo braku w chwili inicjowania połączenia wysterczającej Wartości konta oraz nieużywania Karty SIM w celu prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na masowym wykonywaniu połączeń (...)..
W przypadku naruszenia któregoś z zapisów abonentowi grozi kara do 5 000 zł.

Takie zapisy to nic nowego

Operatorzy zazwyczaj stosują tego typu zapisy w przypadku występowania różnego rodzaju nadużyć, o czym niekoniecznie jesteśmy w jakikolwiek sposób informowani. Podobną sytuację mieliśmy np. w T-Mobile, gdzie były przewidziane kary, które teoretycznie mogłyby dosięgnąć osoby wysyłające dużo życzeń świątecznych. Jak uspokajał nas w tamtej sprawie operator, nie ma procedur, które by weryfikowały i z automatu karały użytkowników po przekroczeniu powyższych limitów. Każdy przypadek jest analizowany indywidualnie.

Zobacz: Pajacyki, czyli nie przesadź w T-Mobile z życzeniami

Co na to Plus?

W sprawie regulaminów zgłosiliśmy się bezpośrednio do Plusa. Jak udało nam się dowiedzieć, wprowadzenie dodatkowych zapisów w regulaminie wynika z wieloletniego doświadczenia operatora i nadużyć, jakie pojawiały się na szeroką skalę. Między innymi dotyczące bramek SMS-owych.

Plus uspokaja, że zapis zakazujący korzystania z karty przy posiadaniu niewystarczających ilości środków w żaden sposób nie kłóci się z zasadami działania pakietów nielimitowanych, gdzie nawet przy 0 zł na koncie można wykonywać połączenia. Chodzi tutaj o przypadki np. wysyłania masowej, hurtowej wręcz, ilości SMS-ów przy posiadaniu niewielkiej ilości środków na koncie.

W kwestii działalności gospodarczej chodzi o sytuację, w której osoba dokonująca fraudów zasłania się statusem konsumenta, pomimo ewidentnego wykorzystywania numerów np. do wspomnianej wcześniej hurtowej ilości SMS-ów w celach prowadzonej działalności gospodarczej.

Plus dodatkowo informuje, że bardzo rzadko musi korzystać ze wspomnianych zapisów w regulaminie i nigdy nie dotyczy to "zwykłych" użytkowników. Wszystkie przypadki nadużyć na szeroką skalę są, podobnie jak w przypadku T-Mobile, rozpatrywane indywidualnie.

Regulamin

Opisana sprawa dotyczy głównie paragrafu 6, ustęp 9 poniższego dokumentu.

Zobacz: Regulamin Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych na kartę w Plusie

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
148. wlo
0

2018-07-20 16:50:12

Wiesz co? W przypadku T-Mobile mam ciekawsze kwiatki. Cenniki (!!!!) roamingowe. Z 15 czerwca 2017 roku. Dwa! Zupełnie inne. Dotyczące oczywiście tej samej usługi ;-)Nie mów mi o tym co powinno btyć w regulaminie, no to co powinno a jest, to właśnie Ci pokazałem. Poprawlka pomyłki pisarskiej, jak to nazwałeś, nie jest zmianą regulaminu ;-)

Odpowiedz

147. ~pabloki
0

2018-07-20 16:47:53

146 aaaa to nie wiedziałem że doprecyzowanie nie jest zmianą . myślałem że jak modyfikuje sie coś to nazywa sie to zmianą. aha. ha ha ha.

Odpowiedz

146. wlo
0

2018-07-20 16:45:18

144 - zmiany! Tu nie ma zmiany ;-)

Odpowiedz

145. ~pabloki
0

2018-07-20 16:30:52

143 czyli że co ?

Odpowiedz

144. ~pabloki
0

2018-07-20 16:29:43

141 troszkę źle to napisałem -za duzy skrót myślowy . data obowiązywania regulaminu może być taka sama ale musza być tez oznaczone daty zmian regulaminu.

Odpowiedz

143. wlo
0

2018-07-20 16:27:03

142 - decyzję administracyjną można zmienić wyłącznie inną decyzją... Wyjątkiem sa oczywste błędy ;-)Ty mówisz o sytuacji określonego przewinienie a nie "omyłki" ;-) A teraz o znacznikach... Brawo!! Jak nie kijm go to pałą ;-)W Plusie regulaminy promocji zawsze pochodzą z danego dnia. Jeśłi jest nowa wersja - piszą że to regulamin z danego dnia ale aktualny na dany (późniejszy) dzień.

Odpowiedz

142. ~pabloki
0

2018-07-20 16:17:20

141 nie można robic poprawek bez zmiany daty obowiazywania regulamin zwłaszcza ze zmiana wprowadza sankcję . klient wlaczający sie do sieci włacza sie na podstawie danego regulaminu który go obowiązuje z nanoszonymi poprawkami . w sądzie operator ma na wniosek powoda wykazać ponad wszelką wątpliwośc że taki a taki regulamin obowiazywał podczas właczenia sie klienta do sieci. nie wystarczy przedstawienie że tak było, bo tak to każdy może powiedziec . trzeba wykazać znaczniki czasowe wprowadzenia zmian na stronie oraz znaczniki modyfikacji pliku umieszczanego na stronie . z uwagi na powszechna praktyke nie dołaczania regulaminu do starterów naturalnym staje sie fakt że regulamin dostępny jest na witrynie internetowej pod wskazanym adresem .zwróc uwagę jak było przy regulaminie promocji w plusie staretr 15 gb no limit za 25 zł gdzie po kilku dniach doprecyzowano zapis zaznaczając że wersja pochodzi z danego dnia.

Odpowiedz

141. wlo
0

2018-07-20 15:48:49

140 - pewnie, ze by wygrał... Jeśli by udowodnił, że nie było tego w regulaminie ;-)Bo w momencie naliczenia kary, zaskarżenia tego, na witrynie może nie być dostępna wersja "omyłkowa" regulaminu...Śmiałeś się ze mnie, ze archiwizuję w komputerze rgulaminy i cenniki. No tak, zawsze - w szczególności te, na podstawie których korzystam z usług ;-)

Odpowiedz

140. ~pabloki
0

2018-07-20 15:25:18

139 przed sadem przy nieokresleniu każdy by wygrał. co mi do tego ze tmobile nie dopilnowało swoich interesów. wcześniej przedobrzyli a teraz nie dopilnowali. wprost nie można wywiesc z tego zapisu ile to jest" wiecej niż" wiec za to przy takim zapisie nie mogą nakładac kary. nie wiem , moze zostawili go jako straszak , a moze to faktycznie omyłka . prawnie kary za "wiecej niż" egzekwować nie mogą .

Odpowiedz

139. wlo
0

2018-07-20 15:00:30

138 - nie mająca? Pewien jesteś? Tam powinien być limit... Jaki? 10? 100? 1000? A może... 1 numer? 5 tysiaków za przekroczenie nieznaczącej omyłki?

Odpowiedz

138. ~pabloki
0

2018-07-20 14:55:12

137pamiętam to . omyłka pisarska nie mająca znaczenia.

Odpowiedz

137. wlo
0

2018-07-20 14:50:20

134 - a propos T-Mobile - już o to dawno pytałem, po zmianie regulaminów... Ty lubisz wyłapywać takie smaczki... Coś zadziałałeś w związku z zapisem:§18 pkt 1.4.: do generowania połączeń i wysyłania wiadomości SMS/MMS na więcej niż różnych numerów wybieranych w danym miesiącu kalendarzowym (zakaz ten dotyczy tylko Użytkownika działającego jako przedsiębiorca),?

Odpowiedz

136. wlo
0

2018-07-20 14:38:39

134 - nie! 1500 zł dotyczy słownikowego Użytkownika usługi na kartę w T-Mobile, jedynie w przypadku - jak to lubiś mówić - dookreślenia: w przypadku gdy Użytkownik naruszył wskazany zakaz działając jako przedsiębiorca... na 5000 zł ustalili karę i dodatkowo nie wyklucza to dochodzenia odszkodowań na drodze sądowej ;-)Tak - pod wpływem... Słyszysz swoje mysłi?135 - obruszam się? Ja?

Odpowiedz

135. ~pabloki
0

2018-07-20 14:32:25

133 po co sie obruszasz skoro ja tylko doprecyzowałem bo rozmawialiśmy też o tych limitach .

Odpowiedz

134. ~pabloki
0

2018-07-20 14:30:50

130 ale w tmobile chodziło własnie o te limity . były małe , no to zmienili . prawidłowe działanie . a kary zostały dla przedsiębiorców. być moze wdrożono prawdłowe diąlanie weryfikacji zapisów pod wpływem poruszenia przez telepolis, komentarzy negatywnych. nie wiem . przeciez wyżej już to pisałem . nie rozumiesz tekstu pisanego? narysować?

Odpowiedz