DAJ CYNK

Jean-François Fallacher: 5-10% klientów nie zamierza rejestrować swoich numerów

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4714

Prezes Orange Polska, Jean-François Fallacher w wywiadzie dla Dziennika Gazety Prawnej mówi o rejestracji kart SIM, planowanej aukcji LTE 700 MHz i nadchodzącym dekoderze 4K.

Prezes Orange Polska, Jean-François Fallacher w wywiadzie dla Dziennika Gazety Prawnej mówi o rejestracji kart SIM, planowanej aukcji LTE 700 MHz i nadchodzącym dekoderze 4K.

Jak przekazał Dziennikowi Gazecie Prawnej prezes Orange Polska, większość klientów zdaje już sobie sprawę z konieczności zarejestrowania numerów na kartę. Dotychczas nawet 70% klientów korzystało z takich starterów jednorazowo, teraz proporcje te zmieniają się. 5-10% klientów przyznało, że w ogóle nie zamierza rejestrować numerów, by chronić w ten sposób swoją anonimowość.

Prezes Orange jest przy tym zadowolony z ze zmian w prawie twierdząc, że w dzisiejszym świecie całkowita anonimowość niesie ze sobą realne zagrożenia. Po styczniu 2017 roku należy spodziewać się swoistego "wyczyszczenia" rynku prepaid i przystosowania do nowych realiów. Nowe przepisy wyraźnie redukują bazy numerów prepaid operatorów, ale Orange cieszy się z jednego ze skutków ubocznych - istotnych wzrostów w segmencie abonamentów.

W temacie 450 MHz Orange czeka na finalną wycenę - nie negocjuje z UKE, a jedynie rozmawia z urzędem na temat sposobu wyceny. W grę wchodzi zarówno przedłużenie licencji, jak i zupełna rezygnacja z tej częstotliwości.

Jean-François Fallacher przychylnym okiem patrzy na decyzję Anny Streżyńskiej, dotyczącą przesunięcia terminu aukcji LTE 700 MHz. Po kosztownych 800 MHz, zainteresowanie aukcją w 2017 czy 2018 roku mogłoby nie być duże. Orange Polska zdaniem prezesa ma zapewniony spokój na najbliższe kilkanaście lat, ale przy rosnącym przepływie danych, apetyt na kolejne częstotliwości może wzrosnąć.

Zapytany o Netfliksa, Fallacher mówi, że Orange rozmawia ze wszystkimi, także z tym dostawcą VoD. Póki co jednak operator postawił w Polsce na zacieśnienie współpracy z Canal Plus i HBO. Trwają prace nad dekoderem 4K, który trafić ma do oferty Orange w pierwszej połowie przyszłego roku.

Z jakich telefonów korzysta prezes Orange Polska? Aktualnie są to dwa modele Huaweia (jeden prototypowy, drugi to P9) oraz Samsung Galaxy S7. Numery zarejestrowane ma w Polsce, Francji i Rumunii.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Dziennik Gazeta Prawna

Przewiń w dół do następnego wpisu