DAJ CYNK

Jak bawić się z dzieckiem? Sprawdź w Internecie

26.01.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2220

Ważne 1

3

Ponad połowa rodziców nie wie, jak bawić się z dziećmi. Te zaś potrzebują ciągłych bodźców i aktywności. Pomocny w szukaniu zabaw może być Internet.Ponad połowa rodziców nie wie, jak bawić się z dziećmi. Te zaś potrzebują ciągłych bodźców i aktywności. Pomocny w szukaniu zabaw może być Internet. W wyszukiwarce fraza "weekend z dzieckiem" ma ok. 1,1 mln podpowiedzi - publikacji informacyjnych i poradnikowych o weekendowych aktywnościach, np. warsztatach, kreatywnych zajęciach dla dzieci czy zabawach na świeżym powietrzu - wynika z danych Instytutu Monitorowania Mediów.

Od grudnia zmonitorowaliśmy ponad 3 tys. materiałów na temat aktywności weekendowych dla dzieci. Przede wszystkim są to treści informacyjne i poradnikowe na portalach i blogach. Najczęściej w tym kontekście mówi się o warsztatach oraz kreatywnych zajęciach dla dzieci, a także o aktywnościach na świeżym powietrzu, takich jak spacery, wypady do parku czy dłuższe wycieczki - mówi agencji Newseria Biznes Magdalena Pawłowska z Instytutu Monitorowania Mediów.

Większość informacji dotyczy największych miast: Warszawy, Krakowa czy Poznania. Na portalach społecznościowych także rodzice z małych miejscowości mogą znaleźć pomysły na spędzanie czasu z dziećmi. Na takie porady można trafić m.in. na Facebooku, zwłaszcza w grupach typu "spotted", które mają pomóc w nawiązywaniu kontaktów.

Media społecznościowe i internet są nieograniczonym źródłem inspiracji i pomysłów na spędzanie wolnego czasu z dzieckiem. To o tyle istotne, że ponad połowa rodziców (według Millward Brown) przyznaje, że nie wie, jak bawić się z dzieckiem. Te potrzebują bodźców, nowych pomysłów i aktywności, a rodzicom często trudno za tym nadążyć.

Z raportu "Dzieci zanurzone w technologii" opracowanego przez Zymetria i Mediafarm wynika jednak, że choć pomysły na inspirujące spędzenie czasu z dzieckiem można znaleźć w sieci, to w praktyce rzadko z nich korzystamy. Średnio w weekendy najmłodsi spędzają 123 minuty na oglądaniu telewizji i 104 minuty na gry online.

Źródło tekstu: newseria

Komentarze
Zaloguj się
5. ~albert0
1

2018-01-27 11:58:08

obecnie walka toczy się ludzi o ich ducha, prawdziwy problem to że ludzie przestali myśleć, wszyscy chcą życ wygodnie i bez problemowo, oddają swoją godność, prywatność, moralność za free bo to modne

Odpowiedz

4. ~Hydraulika
1

2018-01-27 11:09:13

Wychowujcie dzieci i bawcie się z nimi zgodnie z zaleceniami systemowych "profesorów" i super nianiek. Przestańmy myśleć samodzielnie, zostańmy zombie rodzicami a nasze dzieci Smart zombie.

Odpowiedz

3. ~
0

2018-01-27 08:19:11

Nauczyć dzieciaka klepać smsy pod ławką, to zostanie redaktorem Telepolis. :-)

Odpowiedz

2. ~albert0
0

2018-01-26 20:17:15

racja, dać mu wódki

Odpowiedz

1. ~pabloki
0

2018-01-26 17:05:48

dziś to lepiej nie patrzeć w internecie bo co sie zobaczy to sie nie odzobaczy.

Odpowiedz