DAJ CYNK

Jabczyński: nie wszyscy mają i kupują smartfony

26.08.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 9285

Ważne 17

1

Wbrew pozorom, to nie iPhone, ani inny wypasiony Samsung, czy Sony Xperia znajdują najwięcej klientów. W kategorii open najwięcej sprzedaliśmy klasycznego Samsunga S5610 (ponad 98 tys. sztuk w I półroczu) - pisze na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange.

Wbrew pozorom, to nie iPhone, ani inny wypasiony Samsung, czy Sony Xperia znajdują najwięcej klientów. W kategorii open najwięcej sprzedaliśmy klasycznego Samsunga S5610 (ponad 98 tys. sztuk w I półroczu) - pisze na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange.

Kolejne miejsca zajęły Sony Xperia J, Samsung I9070 Galaxy S Advance, Nokia C2-05 i Nokia Lumia 510.

Myślę, że tym konkursem udało się obalić mit, że teraz "wszyscy kupują i mają smartfony". Owszem jest ich coraz więcej, ale klasyczny telefon trzyma się mocno - pisze Jabczyński.

Źródło tekstu: blog.orange.pl

Komentarze
Zaloguj się
58. ~Darek
0

2013-09-06 01:46:49

Ja nie znosze smartfonow i lubię mieć inne urządzenia niż wszyscy. Mój "najnowszy" aparat to Ericsson T39m z czarnobialym wyświetlaczem i klapką. Kiedyś już taki miałem a teraz udało mi się kupić nieużywany na ebayu (z Hongkongu) za 190 funtów. Myślę, że było warto :) Nie potrafię sobie wyobrazić żadnej sytuacji, w której smartfon byłby lepszy ale może mam słabą wyobraźnię...

Odpowiedz

57. ~starszy pan
1

2013-09-04 18:46:38

Głaskany ekran jest bardzo niepraktyczny. Każdy bierze to co lubi. Ktos tu porównywał Nokie E52, E6, N8, Lumia. Stara wszystkomająca E52 jest wystarczająca. Następne sa upierdliwe.

Odpowiedz

56. ~bonobonobo
0

2013-09-02 21:15:35

Geniusz!

Odpowiedz

55. ~30-latka+
-1

2013-08-28 15:14:16

52@ Zocha skoro jestem po 30 to znaczy ze jestem starszą osobą?bo nie mam i nie potrzebuję smartfona a dodam że jak potrzebuję coś na necie sprawdzić to nokia 206 daje radę...Dodam na budowie nie pracuje,i wcale nie uważam że te aplikacje są mi do życia potrzebne.Oo za tą nokia 100? owszem ci który ją mają zazwyczaj mają też przenośnego laptopa lub tablet a ten fon tylko do rozmów więc od świta odcięci nie są..A np.oglądanie filmów czy czytanie na ekranie poniżej 6 cali to zbrodnia dla oczu...

Odpowiedz

54. ~sałata
1

2013-08-28 12:21:53

mialem kilka smartphonów htc i samsunga po ponad 800zł szt. i lipa teraz kupiem nokieza 200zl i netbooka za 900zł i jestem zajebisc!e zadowolony

Odpowiedz

53. ~30-latek
0

2013-08-27 20:34:55

Widzę, że wielu takich dwudziestoparolatków ma mentalność dziecka jeszcze. Mi wcisnęli służbowego smartfona i trochę się przyzwyczaiłem, ale ogólnie to badziewia są i raczej wrócę do normalnego telefonu.

Odpowiedz

52. ~Zocha
0

2013-08-27 19:41:27

Dziś nie wyobrażam sobie życia bez smartfona. Smartfon to net pod ręką,to masa przydatnych aplikacji (chyba że ktoś męczy się z windowsem bo ma nokie),to dobrej jakości zdj z możliwością natychmiastowego wrzucenia na neta,to bardzo dobre odtwarzacze muzyki,genialne notatniki,że nie wspomne o gierkach które kiedy sie nudzimy okazują się całkiem fajne:) Klasyki są dla starszych osób,ewentualnie dla osoby pracującej na budowie ale dla nastolatka czy 20-paro latka taka nokia 100 to była by tragedia !!!!

Odpowiedz

51. ~xy
0

2013-08-27 14:41:44

Ostatnio działa tak żałośnie, że nawet komentarz miałem problem dodać. A było kiedyś nieźle. Na szczęście to tylko pakiet wakacyjny, ale jeśli ktoś władował się w umowę to współczuję...

Odpowiedz

50. ~xy
0

2013-08-27 14:32:06

orangutan w Piasecznie: http://www.speedtest.net/my-result/2927015204

Odpowiedz

49. ~Edgar
1

2013-08-27 12:15:23

@46 Mam laptopa, ale nie zawsze mogę się rozłożyć z całym osprzętem (na przykład w pracy ;) ) albo nie chce mi się chodzić z wielgachną teczką cały dzień. Co do zbrodni- zależy kogo nazywasz kinomanem. Jeśli wielbiciela efektów specjalnych, to zgodzę się z Twoim stwierdzeniem bezapelacyjnie, lecz są też takie filmy, gdzie możliwość obejrzenia ich na wyświetlaczu 3,2/''/'' zupełnie nie stanowi poważnego dyskomfortu. Szczególnie w kolejce do lekarza czy w urzędzie. To tak jak z kawą/herbatą. Wiele osób twierdzi, że cukier zabija prawdziwy smak i że zbrodnią jest czynić w sposób podobny. A ja się upieram, że mam prawo pić sobie to, co mi smakuje i jak mi smakuje. Tak samo z oglądaniem filmów. Dlatego jestem zdania, ze telefony typu smartphone świetnie sprawdzają się w mało komfortowych warunkach, jako mini centrum multimedialne.

Odpowiedz

48. ~Namakon
0

2013-08-27 11:56:30

@47 Bo na budowie/zlewakach pracuje ciemny lub z afry.. tfu z polski ;] który wyemigrował w celu zmniejszenia bezrobocia :P

Odpowiedz

47. ~
0

2013-08-27 11:52:53

To teraz popatrzmy na sprzedaż telefonów w Europie zachodniej i USA - sami informatycy i biznesmeni :-)

Odpowiedz

46. ~Namakon
0

2013-08-27 10:24:02

@up polecam Edgarze laptopa, wtedy będziesz mieć możliwość robienia wszystkiego nawet jeśli żadko kiedy masz okazję znaleźć się w domu. A oglądanie filmów na telefonie to zbrodnia prawdziwa dla każdego kinomana - na ekranie telefonu masz obraz tak wielki że równie dobrze możesz oglądac z zamkniętymi oczami (chyba że lubisz nosić w kieszeniach spodni telefon wielkości 2 tabliczek czekolady :P)

Odpowiedz

45. ~Edgar
1

2013-08-27 10:09:37

Ja osobiście korzystam ze smartphone/''a i jestem z niego bardzo zadowolony. Mogę korzystać z internetu gdzie tylko mi się podoba (właściwie codziennie odpalam przeglądarkę na dłużej niż godzinę czasu), mam pod ręką całe multimedialne centrum. Mogę obejrzeć film, użyć telefonu jako nawigacji, robić zakupy bez tracenia czasu na bieganie po sklepach. A że prowadzę taki tryb życia, że nie zawsze mogę być przed komputerem, telefon uzupełnia mi te braki. Żałuję tylko, że nie ma nowych modeli w przystępnych cenach. Nie stać mnie aby wydać jednorazowo 1000 złotych na telefon, w sieci i tak za niego zapłacę i to nawet więcej, a jak patrzę na specyfikację tych urządzeń za niższe kwoty, to już wiem, że przy obecnych systemach zwyczajnie się będą wieszać i przycinać. Jak mam wydać 500 złotych i jeszcze się denerwować, to wolę nie wydawać niczego i być w tej samej sytuacji z moim małym Samsungiem Galaxy Gio :)

Odpowiedz

44. Angemona
0

2013-08-27 08:48:33

Sprzedaż konkretnych modeli telefonów jest też uzależniona od średniej wieku klientów, a Orange ma dość wiekową klientele.

Odpowiedz