DAJ CYNK

Intel inwestuje w firmy z branży mobilnej

29.09.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6

Ważne 1

0

Intel od kilku lat stara się zaistnieć w branży mobilnej. Firma zainwestowała 1,5 mld dolarów w dwie firmy telekomunikacyjne.

Intel od kilku lat stara się zaistnieć w branży mobilnej. Producent procesorów zainwestował 1,5 mld dolarów w dwie firmy telekomunikacyjne.

Jak do tej pory dorobek Intela w branży mobilnej, to głównie rodzina procesorów Atom. Pomimo ogólnego uznania na rynku ciągle nie mogą one przebić się do szerszego grona urządzeń, a tym samym zaistnieć u większej liczby odbiorców. Kolejnym krokiem w tę stronę jest inwestycja 1,5 mld dolarów w dwie chińskie firmy z branży telekomunikacyjnej.

RDA Microelectronics i Spreadtrum Communications należące do Tsinghua Unigroup, to dwie wspomniane firmy, w których Intel stał się 20% udziałowcem. Inwestycja ma zostać sfinalizowana na początku 2015 roku. Obie firmy zajmują się głównie produkcją chipów do urządzeń mobilnych korzystającej z łączności 2G, 3G oraz 4G. Dodatkowo Spreadtrum Communications, to jeden z głównych graczy na rynku smartfonów z Firefox OS. Może to wskazywać na fakt, że Intel dostrzegł swoją szansę w systemie Mozilli i spróbuje zawojować rynek tanich smartfonów.

Źródło tekstu: Times of India; wł

Komentarze
Zaloguj się