DAJ CYNK

Huawei z bardzo dobrymi wynikami finansowymi pomimo problemów

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 7010

Wyniki finansowe Huaweia za I połowę 2019 roku wyglądają, jakby firma nie miała po drodze kompletnie żadnych problemów związanych z zakazem handlu z amerykańskimi firmami. Rezultaty są lepsze niż przed rokiem. To jednak robienie dobrej mini do złej gry.

W I połowie 2019 roku firma Huawei odnotowała 401,3 mld juanów przychodu, czyli ok 58,28 mld dolarów. To o 23% więcej niż przed rokiem. Warto tu też zaznaczyć, że przed rokiem wzrost rok do roku wynosił 15%.

Choć wyniki są bardzo dobre, to mogłoby być jeszcze lepsze gdyby nie problemy związane ze Stanami Zjednoczonymi. Liang Hua, przewodniczący rady nadzorczej Huaweia powiedział, że przychody firmy dynamicznie rosły tylko do maja. Z kolei prezes firmy Ren Zhengfei zaznaczał ostatnio, że umieszczenie Huaweia na czarnej liście USA może obniżyć przychody firmy aż o 30 mld dolarów. Może to mieć również długotrwałe skutki, które odbiją się na przychodach również w 2020 roku.

Zobacz: Huawei zniknie z czarnej listy USA. Wystarczyła jedna rozmowa z prezydentem Chin
Zobacz: Telefony Huawei bez aktualizacji Androida i kluczowych aplikacji? Oto efekt decyzji Donalda Trumpa

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2019 roku firma sprzedała 118 mln smartfonów, o 24% więcej niż przed rokiem. To właśnie dział Huawei Consumer Group, odpowiedzialny za sprzedaż urządzeń, wygenerował największe przychody na poziomie 32,082 mld dolarów.

Zobacz: Huawei Mate 30 Pro z niższą rozdzielczością ekranu i lepszym aparatem szerokokątnym

Dział firmy odpowiedzialny za budowę sieci mobilnych zanotował 21,28 mld dolarów przychodu. Do końca czerwca 2019 roku Huawei zawarł 50 umów na budowę sieci 5G, dostarczając 150 tys. stacji bazowych.

Zobacz: Pierwszy test 5G w T-Mobile - prawie jak światłowód

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Reuters; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu