DAJ CYNK

Huawei trzecią siłą w świecie smartfonów

27.10.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 15

Ważne 5

3

Huawei stało się w tym roku trzecim producentem smartfonów na świecie i odważnie naciska na liderów rynku - Apple i Samsunga.

Huawei stało się w tym roku trzecim producentem smartfonów na świecie i odważnie naciska na liderów rynku - Apple i Samsunga.

W III kwartale 2015 roku sprzedaż smartfonów Huawei wzrosła o 63% w stosunku rok do roku, do 27,4 mln egzemplarzy. Ten wynik ma pozwolić firmie na sprzedanie w tym roku ponad 100 mln smartfonów, o 33% więcej niż w ubiegłym roku.

W stosunku do ubiegłego roku sprzedaż smartfonów Huawei wzrosła o 81% w Chinach i 98% w Europie. Jedną trzecią sprzedanych urządzeń stanowiły modele ze średniej i wyższej półki. W 2014 roku stanowiły one 25% sprzedanych egzemplarzy.

Analitycy twierdzą, że jeśli Huawei ma stać się realnym zagrożeniem dla Apple i Samsunga musi jeszcze pozyskać konsumentów w Stanach Zjednoczonych, gdzie smartfony chińskiego producenta są obecnie najmniej popularnej. Swego czasu urządzenia chińskiej firmy zostały uznane przez Kongres USA za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego, przez co Huawei musi powoli od początku budować swoją markę.

Źródło tekstu: Reuters; wł

Komentarze
Zaloguj się