DAJ CYNK

W I połowie roku urządzenia Huaweia sprzedawały się bardzo dobrze

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4758

huawei-sprzedaz-smartfonow

W I połowie 2019 roku dział sprzedaży urządzeń Huaweia,  zanotował bardzo dobre wyniki finansowe. Firma sprzedała więcej smartfonów oraz zanotowała podobne zyski jak przed rokiem.

W I połowie 2019 dział sprzedaży urządzeń Huaweia, obejmujący gównie smartfony zanotował 211 mld juanów (28,88 mld dolarów) przychodu oraz zysk na poziomie 11 mln juanów (1,55 mld dolarów). To podobny wynik do tego z I połowy 2018 roku. Nie widać tutaj żadnego kryzysu, ale trzeba pamiętać, że ten na dobrą sprawę rozpoczął się dopiero w maju, kiedy firma trafiła na czarną listę Stanów Zjednoczonych. Zdaniem analityków wpływ decyzji Donalda Trumpa będzie widoczny dopiero w wynikach za II połowę roku i to właśnie w dziale sprzedaży urządzeń będzie on najmocniej widoczny.

Huawei zaznacza, że choć wpływ sankcji jest mniejszy niż oczekiwano, to i tak prognozowany spadek przychodów ze sprzedaży smartfonów to ok 10 mld dolarów.

W I połowie roku sprzedaż smarfonów firmy wzrosła o 24%, do 118 mln egzemplarzy. Huawei zawdzięcza to głównie patriotyzmowi Chińczków, którzy w odpowiedzi na naciski ze strony Stanów Zjednoczonych zaczęli kupować urządzenia rodzimej produkcji. W czerwcu smartfony Huaweia stanowiły 38% chińskiego rynku. Miało to również wpływ na ogólne przychody. Ogólny wpływ Chin na przychody firmy wyniósł w I połowie 2018 roku 52,02%, a w tym roku było to już 58,12%.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Reuters; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu