DAJ CYNK

Huawei: mamy ponad miliard aktywnych smartfonów i nie poddamy się

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4074

Huawei: mamy ponad miliard aktywnych smartfonów i nie poddamy się

Huawei notuje poważne spadki sprzedaży telefonów i w bieżącym roku oficjalne szacunki firmy mówią o najwyżej 80 milionach egzemplarzy – jest to gigantyczny spadek w porównaniu do 189 mln sztuk dostarczonych na rynek w 2020 r. Mimo tego chińska firma nie poddaje się i snuje wizje na dalszą, lepszą przyszłość.

Szef Huawei, Ren Zhengfei, podczas jednej z konferencji branżowych w Chinach powiedział, że liczba aktywnych smartfonów firmy przekroczyła już na całym świecie miliard. Podobnym rezultatem jakiś czas temu chwaliła się firma Apple odnośnie swoich iPhone’ów.

Zobacz: Huawei tonie. W 2021 roku sprzeda o 60% mniej smartfonów

Mimo niezbyt korzystnej sytuacji Ren Zhengfei zapowiada, że Huawei przetrwa amerykańskie sankcje nałożone na producenta. Skąd ten optymizm, skoro perspektywy na sprzedaż smartfonów są tak słabe? Szef firmy nie ukrywa, że liczy na odnowienie stosunków z USA, gdy nowy prezydent, Joe Biden, podejmie własne decyzje dotyczące dalszej współpracy. Ren Zhengfei przekonuje, że ograniczenia nałożone na Huawei zaszkodzą dostawcom z USA, więc także w ich interesie będzie przywrócenie normalnych stosunków handlowych. 

Mamy nadzieję, że nowa administracja Stanów Zjednoczonych będzie prowadziła otwartą politykę z korzyścią dla amerykańskich firm i rozwoju gospodarczego Stanów Zjednoczonych. Wciąż mamy nadzieję, że będziemy mogli kupić duże ilości amerykańskich komponentów i sprzętu, tak by wszyscy skorzystali na chińskim wzroście

– przekonywał niedawno Ren Zhengfei.

Te nadzieje mogą się jednak okazać płonne, bo administracja nowego prezydenta USA zachowuje wobec Chin dużą rezerwę. „Chiny zapłacą za łamanie praw człowieka” – ostrzegał kilka dni temu Joe Biden. Prezydent USA powiedział, że działania takie, jak prześladowania Ujgurów utrudnią Chinom osiągnięcie pozycji światowego lidera, mimo wszelkich dążeń w tym kierunku.

Ren Zhengfei nie zraża się tym jednak. Przekonuje, że Huawei nigdy nie sprzeda swojego działu mobilnego, wbrew krążącym jakiś czas temu plotkom, a do tego ma dalsze plany na kolejne lata. Huawei chce dalej rozbudowywać ekosystem swoich usług, dostępnych nie tylko dla smartfonów, ale także elektroniki noszonej i urządzeń IoT. Rozwijany przez Huawei ekosystem Huawei powinien mieć całkowicie otwartą architekturę dla wszystkich aplikacji i programistów.  

Zobacz: Jest nadzieja dla Huawei na złagodzenie sankcji USA. Kandydatka na szefową Departamentu Handlu nie skreśla chińskiej firmy
Zobacz: Już 34% nowych telefonów to modele 5G, Samsung największym producentem smartfonów w 2020 roku – najnowsze dane Counterpoint

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: GizChina

Źródło tekstu: GizChina, IT Home

Przewiń w dół do następnego wpisu