DAJ CYNK

Huawei liderem sprzedaży smartfonów w Chinach

25.01.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3725

Ważne 4

1

W 2017 roku w Chinach sprzedano mniej smartfonów niż rok wcześniej. To pierwszy taki rok w historii. Najlepiej sprzedawały się rodzime marki.



W 2017 roku w Chinach sprzedano mniej smartfonów niż rok wcześniej. To pierwszy taki rok w historii. Najlepiej sprzedawały się rodzime marki.

Chiński rynek smartfonów w końcu został przesycony. Po raz pierwszy w historii na rynek trafiło mniej smartfonów niż w poprzednim roku. Dokładnie o 4%, a w sumie sprzedano 459 mln egzemplarzy.

Liderem rynku był Huawei, który na rodzimym rynku sprzedał 90 mln smartfonów, a w samym IV kwartale 2017 roku 24 mln. To była najwyższa kwartalna sprzedaż Huaweia na chińskim rynku. W tym samym okresie na rynek trafiło 19 mln smartfonów Oppo i 17 mln smartfonów Vivo.

Źródło tekstu: Canalys

Komentarze
Zaloguj się
11. ~Tomek
0

2018-01-27 12:07:35

Ciekawe kto jest liderem w PL? Xiaomi.

Odpowiedz

10. ~@3
0

2018-01-26 17:22:16

Orson.. zgłoszonego postu nie skasowałeś, ale czyjś komentarz ukazujący ze telepolis sięga toalety to już skasował es....

Odpowiedz

9. ~Gatts
0

2018-01-26 16:31:07

Ponoć w przyszłych Smartfonach APPLE ma zniknąć fizyczny przycisk HOME na przodzie urządzenia więc jestem pełen podziwu bo w przeciwnym razie globalna sprzedaż telefonów tej marki spowoduje ,że jeszcze wypadnie z pierwszej piątki najwięcej sprzedawanych urządzeń tego typu.Jeżeli chodzi o Huawei to nie dziwię się ponieważ sam mam od czasu do czasu styczność z Mate 10Pro ,który podarowałem w prezencie i na prawdę wspaniale się prezentuje.Same zdjęcia też wyglądają wyśmienicie dlatego uważam ,że tą wersją Chińczycy zrobili ogromny krok na przód.

Odpowiedz

8. ruskov
0

2018-01-26 12:15:54

ja tam nie przepdam za fenomenem huaweia niestety

Odpowiedz

7. ~aczi
0

2018-01-26 12:02:15

artykuł masło maślane.... raz liderem sprzedaży a w treści liderem rynku@6 chyba tak jest jak napisałeś, a Huawei jest trzeci jak dobrze pamiętam

Odpowiedz

6. ~ixe
0

2018-01-26 08:46:17

A nie Oppo jest nr1 w Chinach?

Odpowiedz

5. ~Callm7 []
0

2018-01-26 08:12:20

Producent pogorszy wykonanie smartfonów - to powróci nienasycenie...

Odpowiedz

4. ~CaIm7
0

2018-01-26 08:02:00

3). Nie karmić trolla:-D

Odpowiedz

0

2018-01-25 22:05:17

@1 Piąte, za Applem.

Odpowiedz

2. septum
0

2018-01-25 21:56:19

A każdy turysta - Chińczyk w PL ma apple.

Odpowiedz

1. ~Obkalone majteczki
0

2018-01-25 21:42:21

A gdzie Xiaomi???

Odpowiedz