DAJ CYNK

GUS: W 2014 roku sprzęt staniał, ale ceny abonamentów wzrosły

15.01.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3189

Ważne 0

0

Opłaty związane z łącznością wzrosły w 2014 roku o 0,2%, wobec spadku o 8,3% w 2013 roku.

Opłaty związane z łącznością wzrosły w 2014 roku o 0,2%, wobec spadku o 8,3% w 2013 roku.

Ceny usług telekomunikacyjnych podwyższono w 2014 roku przeciętnie o 0,4%. W wyniku wprowadzanych nowych ofert odnotowano wzrost o 3% cen usług telefonii komórkowej i o 2,4% usług internetowych. O 11,4% niższe były natomiast niż w 2013 roku ceny sprzętu telekomunikacyjnego.

Zaoszczędzić można było w 2014 roku na pakietach usług, które były o 7,3% tańsze niż w roku poprzednim. O 2,3% spadły też ceny telefonii stacjonarnej. Usługi pocztowe podrożały o 2%.

Źródło tekstu: GUS

Tagi: gus
Komentarze
Zaloguj się
16. TomekO
0

2015-01-16 16:55:26

o abonamencie mowa tylko w tytule. Kiedyś miałem abonament teraz prepaid. Dzisiaj to jedno i to samo.

Odpowiedz

15. PiotrM
0

2015-01-16 14:10:04

@13 środki z konta głównego w abonamentach - nic nie rozumiem. @14 to nie no-limity podrożały. Podrożały abonamenty po przestawieniu ofert wiodących na no-limity. koszty ogólne abonament+połączenia przeszły prawie w całości do abonamentu.

Odpowiedz

14. PLANET
0

2015-01-16 13:50:42

Może i abonamenty zdrożały, ale ARPU spadło.. a tak de facto, to fajnie "podrożały", skoro wystarczy szybki rzut okiem na ofertę nju czy też virgina (ostatecznie też np. white/''a) i można zobaczyć, jak no-limity poleciały w dół mocno...

Odpowiedz

13. TomekO
0

2015-01-16 13:07:22

@11 mówie o środkach z konta głównego na dowolną usługę a bonus idzie na nielimitowane rozmowy, smsy i mmsy.

Odpowiedz

12. PiotrM
0

2015-01-16 11:35:21

@7 chodzi bardziej o to, kiedy statystycznie najwięcej abonentów przesiadło się na droższe "nolimity".@10 o jakich środkach mówisz?

Odpowiedz

11. PiotrM
0

2015-01-16 11:35:19

@7 chodzi bardziej o to, kiedy statystycznie najwięcej abonentów przesiadło się na droższe "nolimity".@10 o jakich środkach mówisz?

Odpowiedz

10. TomekO
0

2015-01-16 10:29:53

Najlepsze abonamenty miał Play. Brałem abonament z liczbą minut którą na pewno wygadam. Jak zabrakło to były atrakcyjne pakiety minut np. 15 zł. 300 minut poza abonamentem. Do tego atrakcyjne rabaty na telefon. Teraz nielimitowane rozmowy są w bonusie a środki można wydać na największy pakiet danych czy każdą inną usługę. Nie zzuważyłem żebym więcej płacił.

Odpowiedz

9. wlo
0

2015-01-16 08:17:05

Hose - a myślisz, ze statystycy tak to liczą? ;-)

Odpowiedz

8. Hose
1

2015-01-15 22:59:53

@2 - nie wiem czy jest dokładnie tak jak mówisz. Przeniosłem numer do Orange, zakupiłem Sony Z1 compact za 1 zł i abo na dwa lata za 89,98 (w tym przez pół roku rabat na abo 0zł) więc całość kosztów to 1630zł. Taki smartfon da się kupić za 1200zł więc 1630-1200= 430 (tyle kosztują usługi) 430/ 24=18zł miesięcznie a w tym no-limit rozmów, smsów, mmsów, 2Gb transferu i 400 darmowych minut w roamingu, czy 18zł za taki pakiet to dużo?

Odpowiedz

7. wlo
0

2015-01-15 22:13:37

PiotrM - myślisz? Nie jest to całkiem prawda. Ja do czasu kiedy wprowadzili te nielimitowane po 65 zł netto (79/80 zł brutto) miałem pakiety kwotowe - nie dopłacałem do abonamentu za żadne dodatkowe rzeczy, no chyba, ze przekroczyłem limit pakietu, co się raczej nie zdarzało przy przechodzeniu niewykorzystanych środków przez pół roku. Ale fakt - wtedy mi abonament wzrósł. Jednak potem, z roku na rok mniej płaciłem (inni też - bo przecież dzisiaj nielimitowane za 29 zł netto - wszystko - to nic nadzwyczajnego) kiedy obniżali cenę nielimitowanych, za te same pieniądze zwiększali pakiety internetowe...Wzrost cen jest niewielki i raczej wynika z tego co mówi X w 2. komentarzu ;-)

Odpowiedz

6. PiotrM
2

2015-01-15 21:59:50

Wzrost w abonamentach to również wyniku wysypu ofert "no limit". Coś co kiedyś było poza abonamentem (opłaty za połączenia) są teraz w odpowiednio wyższych abonamentach no limit.

Odpowiedz

5. ~tollo
0

2015-01-15 21:57:11

Kilka lat temu udalo mi sie kupic Toshibe G900 za 1zl w abonamencie 20 zl w Playu. To byl chyba 2008

Odpowiedz

4. ~Calm7
0

2015-01-15 21:20:03

No mówiłem w tamtym roku, że jak pisaliście, że potaniało, że jednak zdrożało :-D

Odpowiedz

3. ~
-1

2015-01-15 19:07:28

potwierdzam to. najbardziej plej podniosl oplaty. Dlatego odchodze od nich

Odpowiedz

2. ~X
3

2015-01-15 16:40:46

Ludzie chca jak najtaniej kupowac sluchawki to splacaja to potem w abonamencie. Zaden operator to nie firma charytatywna i nie da smartfona wartego 1tys za 1zl w abonamencie za 20zl.

Odpowiedz