DAJ CYNK

GUS: Na koniec II kwartału w Polsce było 57,2 mln aktywnych kart SIM

25.07.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2986

Ważne 1

0

Na koniec II kwartału w Polsce było 57,2 mln aktywnych kart SIM. Oznacza to spadek o 2,3% względem w ujęciu rocznym, ale też 1,6% wzrost w stosunku do końca 2015 roku.

Na koniec II kwartału w Polsce było 57,2 mln aktywnych kart SIM. Oznacza to spadek o 2,3% względem w ujęciu rocznym, ale też 1,6% wzrost w stosunku do końca 2015 roku.

47% kart SIM z tej puli stanowiły oferty prepaid. Na 100 mieszkańców przypadało 148,7 kart SIM - wobec 152,2 przed rokiem oraz 146,4 w końcu grudnia ubiegłego roku. W I półroczu tego roku przybyło 911 tys. aktywnych kart, wobec wzrostu o 915 tys. przed rokiem.

W dalszym ciągu spadała liczba usług telefonii stacjonarnej, osiągając na koniec czerwca 4,7 mln - o 4% mniej niż na koniec 2015 roku. Wskaźnik gęstości abonenckiej, mierzony liczbą łączy głównych na 100 mieszkańców, w końcu czerwca wyniósł 12,4, wobec 12,9 w końcu grudnia 2015 roku.

Liczba łączy w dostępach ISDN w końcu na koniec czerwca wyniosła ok. 701 tys. (w tym ok. 91% zainstalowano w miastach) i była o ok. 3% mniejsza niż pół roku wcześniej.

W I półroczu sprzedaż usług łączności ogółem (obejmująca wpływy za usługi pocztowe i kurierskie oraz za usługi telekomunikacyjne) była o 3,4% wyższa niż przed rokiem (wobec wzrostu o 5,2% w analogicznym okresie ubiegłewgo roku). W większym stopniu wzrosła sprzedaż usług telekomunikacyjnych niż pocztowych i kurierskich (3,9% wobec 1,3%).

Źródło tekstu: GUS

Tagi: gus
Komentarze
Zaloguj się
13. ~xyz
-1

2016-07-26 12:29:31

ja przez rejestracje juz zrezygnowalem z 2 numerow, niech zdychaja smiercia naturalna, zostanie mi tylko uproszczony abonament od tmobile, mam nadzieje, ze wystarczy do wszystkiego

Odpowiedz

12. ~krz
0

2016-07-26 09:59:46

a zeby ten orange zdechl! beda marudzic, ze spada w stacjonarnych, a jak chcesz zalozyc linie do nowego domu to nie! a bo to, a bo tamto... jakos innym sie oplaca...

Odpowiedz

11. ~
0

2016-07-26 06:09:30

8, a ja uważam że specjalnie nic się nie zmieni oo rejestracji. Owszem operatorzy zgubiła kilka mln SIM ale żadnej wojny cenowej nie będzie. Usługi są już i tak tanie no Premium Mobile za no limit na komórki, sms, 5GB oferuje za 19,90zł. Do ilu mają obniżyć cenę żebyście uznali ze jest tanio?Ludzie mają w d.ie przenoszenie bo ich to albo nie interesuje albo różnice są niewielkie a mnp to zawsze jakiś dodatkowy kłopot. Nie każdy dla 5zl mc oszczędności będzie zmieniał operatora, to tylko na telepolis są tacy specjaliści.

Odpowiedz

10. goldenmen
0

2016-07-26 04:09:00

@9 wojna cenowa może być wywołana albo przez play albo Orange T-M to może tylko się przygladać i liczyć uciekające SIM. Jedyna szansa na zmiany w T-M to nacisk z centrali i pracownicy jak bedą pod presją to może wezma sie do roboty i zdejma różowe okulary.Chyba że ucieknie im z 1-2mln kart MNP to wtedy bedzie trzesienie ziemi w T i szybko pojawia sie konkurencyjne oferty.

Odpowiedz

9. ~DanielR
1

2016-07-26 01:55:21

@goldenmen, myślisz? Jakoś T-Mobile zupełnie olał sobie prepaid i nie zanosi się raczej na jakąkolwiek "wojnę cenową" ze strony tego operatora.

Odpowiedz

1

2016-07-26 01:34:11

play zrobi reedycje koszulek bo znów bedzie świetował te same miliony.T-M pobije rekord MNP w oddawaniu SIM.ktoś nie wytrzyma cisnienia bo wyniki bedą nie korzystne za dużo ubedzie mu SIM i wprowadzi wojne cenową. Zobaczycie bedzie wojna o głowne numery klientów bo one generuja najwieksze dochody. Mocno wzrośnie MNP bo ludzie będą mogli przenosić masowo numery gdzie taniej. teraz to im brak zarejestrowanego numeru to blokuje.

Odpowiedz

7. ~Punk
0

2016-07-25 23:32:38

Ja mam aktualnie 3 karty sim i czuje że kolejne 2 mi dojdą od siostry i szwagra bo nie chcą rejestrować karty na siebie.

Odpowiedz

6. LuiN
0

2016-07-25 22:56:15

@5, dzięki, poprawione.

Odpowiedz

5. ~
0

2016-07-25 22:16:34

oferty na prepaid?? :-o brzmi źle....

Odpowiedz

0

2016-07-25 21:34:48

Jak w jakiejś sieci będzie możliwość rejestracji zdalnej, jedynie przez skan dowodu, to może być ciekawie i oni mogą w statystykach zanotować gwałtowny wzrost ;)

Odpowiedz

3. ~r
1

2016-07-25 21:23:59

Ale arpu podskoczy. Nie ma co lać łez po sporadycznie używanych kartach.

Odpowiedz

2. ~romek
3

2016-07-25 20:37:42

to będzie klęska. odpadnie mnóstwo kart, ja parę swoich zarejestruję ale na większość się oleję :)

Odpowiedz

1. ~
2

2016-07-25 20:34:04

Ciekaw jestem statystyki od 1 lutego. Stawiam poniżej 40mln.

Odpowiedz