DAJ CYNK

GUS: kolejny miesiąc wzrostu cen usług komórkowych

13.08.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6513

Ważne 11

1

Systematycznie drożeją usługi operatorów komórkowych - podaje GUS. W lipcu, w porównaniu do czerwca, zdrożały o 1,2%.

Systematycznie drożeją usługi operatorów komórkowych - podaje GUS. W lipcu, w porównaniu do czerwca, zdrożały o 1,2%.

Nowe oferty wprowadzone przez operatorów sieci komórkowych wpłynęły na wzrost cen usług telekomunikacyjnych (o 1,2%) - podał Urząd w komunikacie.

W czerwcu, w porównaniu do maja, ceny usług także wzrosły - aż o 2,5%.

Źródło tekstu: wł

Tagi: gus
Komentarze
Zaloguj się
50. ~JustMe
0

2014-08-14 15:22:50

@17 Filmik w deche. Co drugie miejsce pracy w całej Europie powstało w Polsce? Ku... dobre!!! Biedronka, Lidl, Aldi I kluby GoGo widzę się rozrastaja :D@36 Dobrze mówi, Polska to śmieszny kraj, parcie na wykształcenie, chyba największy odsetek w świecie gdzie w rodzinie poraz pierwszy od pokoleń ktoś skończył studia. Szkoda ze to nie ma przełożenia na "sukces", bo wiekszosc.z nich kończy w UK za minimum :)Fakt, edukacja w UK to pomyłka, ale to wynika nie ze złego stanu edukacji jako takiej, po prostu smierdzace lenie sami robią z siebie idiotów.W Niemczech I innych krajach tzw szkoły zawodowe istnieją I mają się dobrze, ktoś musi naprawiać auta, malować ściany czy budować domy....

Odpowiedz

49. wlo
0

2014-08-14 09:43:07

~Adam - ale nie w Erze chyba? Bo jak tak, to 29 płacisz chyba już? ;-)

Odpowiedz

48. ~Adam
0

2014-08-14 09:36:57

za 24 zł abonamentu nielilimitowane w sieci, nielimitowane na stacjonarne, 400 min do pozostałych komórkowych i 143 SMS/MMS do pozostałych. Mam na czas nieokreslony i napewno nie zmienię umowy

Odpowiedz

2014-08-14 08:52:06

komunikat wyraźnie wskazuje na nowo wprowadzone oferty, w domyśle plus, t-mobile i play w mniejszym stopniu dotyczy to Orange, każdy zetknie się z nową ofertą przy przedłużaniu umowy, więc niema z czego się cieszyć,

Odpowiedz

46. Tuldor88
0

2014-08-14 07:49:13

Co wynika z tego komunikatu? Kompletnie nic, po prostu kilka osób jakie miało stare umowy przedłużyło je na nowych warunkach /''no limit/'', droższych i im zbędnych, ale marketing robi swoje...

Odpowiedz

45. ~
-2

2014-08-14 02:02:22

Przecież to wcale nie jest problem wyłącznie branży telekomunikacyjnej! Ceny rosną także w innych branżach, a najszybciej w bankowości: . Rzad zaklina rzeczywistość sztucznie utrzymując oprocentowanie kredytów znacznie poniżej poziomu inflacji, GUS go wspiera fałszując dane odnośnie poziomu inflacji, ale na dłuższa metę tego utrzymać się nie da.

Odpowiedz

44. ~mistgras
0

2014-08-13 22:41:56

Ale się rozpisali...

Odpowiedz

1

2014-08-13 21:55:52

Ceny rosną, bo smartfony mają coraz większy udział w rynku telefonów. Kiedyś internet w telefonie był dobry dla taryf biznesowych. Dziś praktycznie bez pakietu internet, nie weźmie się abonamentu. Ceny rosną bo jest dodatkowa coraz popularniejsza usługa. Nic dziwnego. Nikt już się nie bawi w pakieciki po 50 MB, bo to nie ma sensu.

Odpowiedz

42. ~Calm7
0

2014-08-13 20:15:31

Divhash, to akurat nie jest opłacalne, dlatego nie zalecam tego innym userom, ma jednak konkretny cel - i póki nie zbankrutuję... będę se drapał ;-)

Odpowiedz

41. ~ja
0

2014-08-13 18:53:12

Bzdury. Pokażcie te podwyżki cen, gdzie? Na czym? Może i wzrosły wydatki na telefon ale to nie jest wynik podwyżek tylko większego korzystania z usług.

Odpowiedz

40. Blank
1

2014-08-13 18:33:16

@38, opłaca się byc w prepaidzie za 30 zł miesięcznie? Ano dobra, tobie może się oplacac :D

Odpowiedz

39. wlo
1

2014-08-13 18:25:15

Wzrost cen czy wzrost ponoszonych opłat? Jeśli wzrost cen, to przecież konsumenci mogą pokazać operatorom czy chcą podwyżek... Głosując nogami ;-) I po wzroście cen będzie... Sęk w tym, że Polak o swój portfel się martwi tylko i zapłaci 5 złotych więcej... Aż się ciśnie - jak te barany na rzeź - płacicie niby skromne 5 złotych (nikt nie zbiednieje), zamiast zgodnie z deklaracjami, ze dla zasady się w takich przypadkach zrywa umowy... Słowo Polaka tyle warte co kubeł pomyj...

Odpowiedz

38. ~Calm7
1

2014-08-13 18:00:48

Hm.. Nie zauważyłem żadnej podwyżki, zdrapuję dalej 30zł miesięcznie - jak drapałem :-)

Odpowiedz

37. thonka
0

2014-08-13 17:43:55

@34 nie nic takiego nie napisałem. Gdyby im się to nie opłacało to by tu nie byli. Napisałem tylko, że koszty pracowników to nic w porównani z kosztami jakie ponoszą operatorzy przy budowie i konserwacji sieci, bo niektórzy to chyba tylko mydlą, że operator to jedynie sprzedawcy w salonach.Tanio już było. Pora przywyknąć. Play odpuścił jak tylko zrównały się MTRy - przypadek? Nie można cały czas dopłacać do interesu i tak też zrobiono w Play.

Odpowiedz

36. pacman
2

2014-08-13 17:28:03

@11 azx"@10 Jakby sie uczyli a nie chodzili po burdelach to by zarabiali konkretne pieniadze... teraz czeka ich tylko kasa w Lidlu"Jest kretynem :D Po pierwsze studenta czy pracownika Lidla raczej na burdel nie stać ;) Po drugie gdyby wszyscy zostali lekarzami czy prezesami to kto wykonywałby resztę prac ? duchy ? kosmici ? Osoby na niższych stanowiskach, w tym fizycznych również zasługują na godziwe wynagrodzenie, u nas jest z tym często problem. Cebulakami to są cwaniacy obchodzący przepisy i łamiący prawo, tacy którzy powinni płacić przeważnie więcej niż to dzisiaj robią.Ale to w dużej mierze wina polityków bo tylko naiwny uwierzy, że zrobią coś dla innych, a głównie są albo łapówkarzami albo idiotami. Nie mówię żeby płacić 5000zł na kasie, ale tyle ma osoba w Niemczech, a u nas to bardzo dobre zarobki...Nie zasługujemy żeby zarabiać tak mało, pensje na najniższych stanowiskach są zbyt małe, a pamiętaj że ceny nie stały w miejscu spójrz ile kosztowały mieszkania przy wejściu do Unii i dzisiaj.Polak np. programista, pielęgniarka, kasjer są tak samo dobrzy jak koledzy z innych państw, ale robimy za tanią siłę roboczą, tylko ile tak można ?

Odpowiedz