DAJ CYNK

Ericsson Mobility Report - 150 milionów subskrypcji 5G do roku 2021

17.11.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2966

Ważne 3

2

Wydana dzisiaj najnowsza edycja Ericsson Mobility Report pokazuje przyszłość sieci 5G, w tym prognozę 150 milionów subskrypcji mobilnych 5G do roku 2021.

Wydana dzisiaj najnowsza edycja Ericsson Mobility Report pokazuje przyszłość sieci 5G, w tym prognozę 150 milionów subskrybcji mobilnych 5G do roku 2021.

Przewiduje się, że pierwszy i najszybszy wzrost liczby abonentów 5G nastąpi w Korei Południowej, Japonii, Chinach oraz Stanach Zjednoczonych. 5G połączy nowe typy urządzeń i pozwoli na nowe sposoby wykorzystania związane z Internetem Rzeczy (Internet of Things - IoT). To przejście otworzy nowe branże i gałęzie gospodarki na transformację teleinformatyczną.

Raport, który stanowi kompleksową informację na temat trendów mobilnych, pokazuje znaczny wzrost konsumpcji materiałów wideo na urządzeniach mobilnych, która spowoduje ok. sześciokrotny wzrost ruchu sieciowego w smartfonach w Ameryce Północnej i Europie (pomiędzy rokiem 2015 i 2021). Do roku 2021 ilość danych przesyłanych każdego miesiąca przez każdy smartfon wzrośnie w Ameryce Północnej z 3,8 do 22 GB, podczas gdy w Europie Zachodniej przewiduje się wzrost z 2 do 18 GB miesięcznie.

Co sekundę aktywuje się 20 nowych subskrybcji szerokopasmowych sieci mobilnych, co pokazuje, że rosnący przepływ danych jest napędzany również przez globalny wzrost liczby abonentów. W tym momencie liczba subskrybcji usług mobilnych równa się liczbie ludności na świecie. W 2016 roku osiągniemy liczbę 4 miliardów subskrybcji mobilnych wyłącznie na smartfonach.

Rima Qureshi, starszy wiceprezes i dyrektor ds. strategii w Ericsson, powiedziała: 5G to coś więcej niż tylko szybsze usługi mobilne - to usługi, które pozwolą na zupełnie nowe sposoby wykorzystania technologii, związane z Internetem Rzeczy. Firma Ericsson skonstruowała na przykład prototyp komputera testowego (testbed) wykorzystującego funkcje sieci 5G i analizę danych w transporcie publicznym, co pozwoli na oszczędność zasobów oraz zmniejszenie ruchu ulicznego i wpływu na środowisko. W najbliższych latach, w miarę jak 5G z wizji stanie się rzeczywistością, transformacja informatyczna upowszechni się i obejmie jeszcze więcej branż.

Źródło tekstu: Ericsson

Przewiń w dół do następnego wpisu