DAJ CYNK

Dwie trzecie Amerykanów posiada produkty firmy Apple

10.10.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3225

Ważne 2

5

Dla Amerykanów liczy się przede wszystkim Apple i chętnie stają się właścicielami urządzeń sygnowanych nadgryzionym jabłkiem.



Dla Amerykanów liczy się przede wszystkim Apple i chętnie stają się właścicielami urządzeń sygnowanych nadgryzionym jabłkiem.

Amerykańska sieć telewizyjna CNBC przeprowadziła badanie All-America Economic Survey, z którego wynika, że produkty najbogatszej firmy świata są wszechobecne w Stanach Zjednoczonych. 64% Amerykanów posiada przynajmniej jeden produkt Apple'a, a przeciętne gospodarstwo domowe w USA ma ich 2,6. Liczba ta jest ogromna i ciągle wzrasta - według podobnego badania przeprowadzonego w 2012 roku, urządzenia producenta iPhone'ów posiadało 50% obywateli Stanów Zjednoczonych (1,6 urządzenia na gospodarstwo domowe).



Produkt jest wszechobecny niezależnie od przynależności do grupy dochodowej, wieku, rasy, płci i regionu w kraju - ponad połowa prawie wszystkich grup demograficznych zgłasza posiadanie co najmniej jednego produktu firmy Apple. Odsetek właścicieli gospodarstw domowych wynosi mniej niż 50% tylko dla kilku grup, w tym dla osób o dochodach poniżej 30000 dolarów (rocznie - przyp. red.), emerytów i kobiet powyżej 50 roku życia. Natomiast 87% Amerykanów z dochodami powyżej 100000 dolarów posiada co najmniej jeden produkt firmy Apple - podaje CNBC.

Dodajmy, że w grupie najbogatszych Amerykanów (ponad 100 tys. dochodów rocznie) przeciętna liczba urządzeń Apple'a wynosi 4,7. Biorąc pod uwagę wszystkich Amerykanów, po produkty z nadgryzionym jabłkiem na obudowie sięgają częściej mieszkańcy zachodniej części kraju (3,7 urządzeń Apple'a na jedno gospodarstwo domowe), natomiast mieszkańcy południa mają średnio "tylko" 2,2 urządzenia.

Źródło tekstu: CNBC, wł

Tagi: apple usa
Komentarze
Zaloguj się
18. ~Poirytowany
0

2017-10-11 15:28:09

Marudzicie. Wszystko kosztuje. Przeciętny Kowalski zarabia 2300. Kto przeciętnemu Kowalskiemu zabroni zarabiać wiecej? Mam 25 lat, nie skończyłem studiów wyższych a zarabiam nie mniej niż 5 tys. netto w Polsce pracując po 8h dziennie na glupiej słuchawce. Wkur*** mnie tylko podatek jaki mi zabierają co miesiąc z pensji to nie jest 500zl, często państwo zabiera mi nawet 2k.

Odpowiedz

17. Gh0st
0

2017-10-11 15:10:23

A Europa pozwoliła amerykańskimi Microsoftowi zabić Nokię i ostatnie...nie amerykańskie systemy na telefony.

Odpowiedz

16. ~Tytus22
0

2017-10-11 15:05:51

Bo tam zarabiają i wydatek na iphona czy imaca to dla nich małe obciążenie a u nas wiadomo jak się płaci na miesiąc realnie jakieś powiedzmy 2500 netto i co taki delikwent ile będzie składał?

Odpowiedz

15. ~a
0

2017-10-11 14:14:45

@14 Z Windows10Mobile i Android . Olali też FB , bo w USA mało kto ma na niego czas . Twitter rządzi ;)

Odpowiedz

14. ~
0

2017-10-11 12:19:40

12. ~a >> Zapytaj jakiej firmy ten batalion Amerykanski uzywa smartfony to się zdziwisz.

Odpowiedz

13. ~Realista
0

2017-10-11 10:58:11

A kto by jakies jablko kupowal. Mam Samsunga J5 i sie ciesze. Lepszy tanszy i nie hamerykanski.

Odpowiedz

12. ~a
0

2017-10-11 10:20:15

A ja mam po sąsiedzku , na drugiej stronie ulicy Wojska USA z batalionowej grupy NATO i narazie to mi wystarczy ;)

Odpowiedz

11. mlody_pelikan
0

2017-10-11 08:22:35

Bo ich stać a co, kto bogatemu zabroni :)

Odpowiedz

10. ~Tomek
0

2017-10-10 22:57:20

@ 8 Ty ja zwykle pierd...... swoje, wróciłem w niedziele ,podaj maila to Ci prześle skan biletu i dowodu zakupu ,kupiłem iPhone 8 Plus 64gb ,cena po dzisiejszym cenie kursu to 3274 zł , u nas średnia cena w sklepach to 3800 zł, dodam ,że note 8 to cena ok 4600 zł,u nas można go kupić śmiało po 4000 zł

Odpowiedz

9. ~
-2

2017-10-10 21:01:48

Tak wlasnie dziala totalitaryzm. Nie mylic z dyktatura. Idealny, piekny, ksiazkowy przyklad bezmozgiego stada baranow.

Odpowiedz

8. Red_PL
1

2017-10-10 20:41:14

@3 widziałeś Stany jak świnia niebo. Jakbyś był to wiedziałbyś co leży na półkach i jakie ma ceny. I jeszcze wiedziałbyś że ceny podają netto a przy kasie masz doliczany podatek stanowy.

Odpowiedz

7. ~
0

2017-10-10 20:09:45

Nic dziwnego w tym nie ma. Tam ten sprzęt zwyczajnie nie jest drogi jak dla przeciętnego Kowalskiego pracującego za 2300zł/m-c brutto.Pewnie gdyby w Polsce Iphon kosztował 1000zł, to tez połowa miałaby Iphony.

Odpowiedz

6. ~Wygnany
0

2017-10-10 19:18:24

A ja jestem Polakiem i posiadam amerykański telefon jakim jest iPhone SE, i amerykańskim autem też jeżdżę :-D

Odpowiedz

5. mlb
2

2017-10-10 18:52:26

I nie ma się czemu dziwić. Dla mieszkańca USA produkty Apple nie są drogie, mają wysoką jakość i są wygodne w użytkowaniu.

Odpowiedz

4. redrum
1

2017-10-10 18:42:49

mądrzy Amerykanie czy mają za dużo w kieszeni?

Odpowiedz