DAJ CYNK

Dwie mieszkanki Lubania oskarżone o naciąganie operatorów na usługi telekomunikacyjne i sprzęt

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4619

Jak informuje serwis Telko.in, do Sądu Rejonowego w Lubaniu na Dolnym Śląsku wpłynął akt oskarżenia przeciwko dwóm mieszkankom miasta. Prokuratura Rejonowa zarzuca im wyłudzenia usług telekomunikacyjnych i sprzętu elektronicznego.

Na ławie oskarżonych Sądu Rejonowego w Lubaniu staną wkrótce 25-letnia Adrianna N. oraz jej kuzynka 24-letnia Aleksandra M. Obu mieszkankom Lubania zarzuca się popełnienie szeregu przestępstw w okresie od marca do czerwca 2018 roku, w tym wyłudzenia usług telekomunikacyjnych i sprzętu elektronicznego od operatorów sieci komórkowych. Za popełnione czy grozi im kara pozbawienia wolności do lat 8. Oskarżone przyznały się już do winy.

Oskarżonej Adriannie N zarzuca się popełnienie łącznie 15 przestępstw - podrabiania dokumentów (zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach), posługiwania się dokumentami oraz danymi innych osób, wprowadzania w błąd pracowników banków i innych firm co do swojej tożsamości, a także miejsca pracy i dochodów. Fałszywe dokumenty i dane używane był do podpisywania umów z operatorami telekomunikacyjnymi i wyłudzania sprzętu telekomunikacyjnego (telefony i tablety).

Zobacz: Huawei nie szpieguje dla chińskiego rządu - powiedział założyciel firmy
Zobacz: 4Carriers zaskarża decyzję UKE w sprawie nałożenia kary pieniężnej. Oto oficjalne stanowisko firmy
Zobacz: Dyrektor generalny Qualcommu twierdzi, że jego firma wkrótce pogodzi się z Apple'em

Z kolei Aleksandrze M. zarzuca się popełnienie 4 przestępstw - podszywania się pod inną osobę przy użyciu zamówionej przez internet repliki dowodu osobistego, podrabiania zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach, przekazywania cudzych danych osobowych oraz wyłudzania usług telekomunikacyjnych i aparatów telefonicznych. Na ślad fałszywych dokumentów trafiono podczas przeszukań.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Telko.in

Przewiń w dół do następnego wpisu