DAJ CYNK

Deutsche Telekom kupi GTS za 500 mln euro

20.09.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 7366

Ważne 6

4

Deutsche Telecom kupi za około 500 mln euro GTS - podał Bloomberg, powołując się na niemiecki Manager Magazin. Media donosiły wcześniej, że przejęciem GTS była zainteresowana również Netia.

Deutsche Telecom kupi za około 500 mln euro GTS - podał Bloomberg, powołując się na niemiecki Manager Magazin. Media donosiły wcześniej, że przejęciem GTS była zainteresowana również Netia.

Zobacz: Godlewski: tajemnicza sprzedaż GTS-u.

GTS świadczy usługi telekomunikacyjne dla klientów biznesowych. Jest obecny w pięciu krajach: w Polsce, Czechach, na Węgrzech, w Rumunii i na Słowacji. Główna siedziba spółki znajduje się w Warszawie.

Zobacz: Felieton: T-Netia, czyli T-Mobile widzę ogromny.

Źródło tekstu: PAP

Komentarze
Zaloguj się
21. ~V
0

2013-09-23 09:36:11

18. Zapewniam, że nie jest Rosyjski tylko Amerykański. Pudelek, czy wp.pl to nie jest dobre źródło. pzdr

Odpowiedz

20. ~Kap
1

2013-09-20 20:49:32

To ciekawe. Zapewniasz? A skąd wiesz? Z Torunia?

Odpowiedz

19. ~@ 18
0

2013-09-20 19:12:32

1. Według wiki 2 na 3 właścicieli wygląda mi bardziej na fundusze amerykańskie, a ten 3 środkowo europejski składa się w dużej mierze z Polaków... 2. Jak na razie ta sprzedaż to tylko plotka, bez żadnego potwierdzenia...

Odpowiedz

18. ~Adam M
0

2013-09-20 18:59:02

@17 - Zapewniam Cię że kapitał GTS jest obecnie w rosyjskich rekach. I oto kolejny rosyjska firma sektora IT kupiona przez Niemców.

Odpowiedz

16. ~
0

2013-09-20 16:54:07

Smuteczek, a tak się zarząd Netii napalił na te premie za sprzedaż... Widać Niemcy zobaczyli czym jest Netia - firmą wydmuszką, w której istnieje tylko sprzedaż, a żeby toto zaczęło jakoś działać, to trzebaby wszystko zaorać (od BOK zaczynając).

Odpowiedz

15. ~qqryq
1

2013-09-20 15:13:23

@8. widex Widać, że nie wiesz o czym piszesz. GTS został założony przez Rosjan (Chodorkowski) a po jego zamknięciu został sprzedany Amjerikańskim funduszom inwestycyjnym. GTS nie był, nie jest i nie będzie POLSKI! Chcesz marudzić - zacznij od marudzenia na swoją niewiedzę.

Odpowiedz

14. ~Kiros
0

2013-09-20 14:13:11

~10 trochę duża różnica była miedzy tym co oni oferowali a co dało TM w przetargu (~120mln vs 250mln), playa tutaj pomijam bo miał trochę inne warunku.

Odpowiedz

13. ~
0

2013-09-20 13:11:46

12. Nie wydaje mi się, aby Orange aż tak na 1800 zależało. Całości 800 też raczej nie wezmą, ale raczej nastawiają się na większość.

Odpowiedz

12. ~Sig
0

2013-09-20 12:58:05

@10 Co do Orange nie był bym tego taki pewien, widać to już było po aukcji na 1800MHz. Moim zdaniem T-mobile i Orange wylicytują z 800MHz razem 20MHz (10+10) i się tym podzielą jak robią to teraz z LTE 1800MHz i UMTS 900MHz. 800 jest zbyt ważnym pasmem aby któryś z operatorów łatwo odpuścił....

Odpowiedz

10. ~
0

2013-09-20 12:52:18

7. Aukcję wygra Orange, bo jako jedyne jest w stanie wszystkich przelicytować. Chyba, że wejdzie inny duży gracz, ale mało prawdopodobne. Jedyna opcja do Vodafone, który chce przejąć UPC więc też będzie miał kable. Vodafone musiałby jednak docelowo przejąć P4 lub wejść w układ z Solorzem.

Odpowiedz

9. ~Sig
0

2013-09-20 12:50:35

@7 Kiros. GTS kupił Deutsche Telecom, a nie oddział DT - T-mobile Polska, a oni mają jeszcze masę kasy na inwestycje...

Odpowiedz

8. widex
0

2013-09-20 12:46:52

U nas potrafią tylko sprzedawać. Nie moglibyśmy chociaż w jakiejś branży rozwijać się. Przy wolnym rynku teoretycznie polskie firmy mógłby stać się europejskie. Lobby w tym kraju jest wielkie: ZAiKS, deutsche Telekom oraz Bahn itd.

Odpowiedz

7. ~Kiros
0

2013-09-20 12:41:16

~4 na pewno nie w najbliższym czasie, dopiero co był przetarg na częstotliwości i poszło 500mln teraz 2mld (500mln euro), a jeszcze aukcja 800MHz która nie będzie tania.

Odpowiedz

6. ~
1

2013-09-20 12:36:05

Germanizacja trwa.

Odpowiedz

5. ~
0

2013-09-20 12:35:16

Wcale się nie zdziwię jak po zmianie prezesa w Orange w trybie pilnym wyodrębnią część kablową. Może do N!?

Odpowiedz