DAJ CYNK

Cyfrowy Polsat kupił kolejne akcje Netii

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 8585

Cyfrowy Polsat kupił kolejne akcje Netii

Netia opublikowała informację, z której wynika, że Cyfrowy Polsat nabył kolejne akcje spółki. Imperium Zygmunta Solorza ma już około 69,4% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Netii.

Cyfrowy Polsat rozpoczął realizację swojego planu przejęcie pozostałych akcji Netii. Medialno-telekomunikacyjny gigant kupił właśnie 11405739 akcji spółki Netia S.A., w wyniku czego nastąpiła zmiana udziału przysługującego Cyfrowemu Polsatowi w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu spółki o około 3,4%. Cena, którą Cyfrowy Polsat zapłacił za akcje, nie została ujawniona w komunikacie.

Po zmianie Cyfrowy Polsat ma 232895492 akcji Netii , co daje mu tyle samo głosów na walnym zgromadzeniu spółki, z udziałem wynoszącym około 69,4%.

15 kwietnia tego roku Cyfrowy Polsat ogłosił, że zamierza kontynuować nabywanie akcji Netii, na co przeznaczy 515 mln zł. Gdyby za tę kwotę udało się kupić wszystkie akcje, pozostające w rękach inwestorów niezależnych od CP, oznaczałoby to cenę jednej akcji na poziomie około 4,50 zł.

Zobacz: Cyfrowy Polsat nadal chce kupować akcje Netii
Zobacz: Cyfrowy Polsat ma już 66% akcji Netii

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Netia

Przewiń w dół do następnego wpisu