DAJ CYNK

Ceny urządzeń mobilnych będą spadać

03.03.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4241

Ważne 5

2

Krajowy rynek tabletów i smartfonów jest stabilny, a wzrosty generuje systematyczna wymiana urządzeń na nowsze i bardziej nowoczesne. Producenci urządzeń mobilnych oczekują, że ceny będą spadać, a oferta przesuwać się w stronę klientów dysponujących mniej zasobnym portfelem.

Krajowy rynek tabletów i smartfonów jest stabilny, a wzrosty generuje systematyczna wymiana urządzeń na nowsze i bardziej nowoczesne. Producenci urządzeń mobilnych oczekują, że ceny będą spadać, a oferta przesuwać się w stronę klientów dysponujących mniej zasobnym portfelem. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się urządzenia oparte na systemie operacyjnym Windows, z racji pojawienia się nowej wersji oprogramowania, oraz phablety.

W dalszym ciągu widać trend polegający na przenoszeniu poszczególnych rozwiązań ze standardowego komputera na urządzenia mobilne: laptopy oraz tablety - zauważa w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Andrzej Zalewski z firmy Asbis, country manager marki Prestigio w Polsce.
Znaczna część rynku przesuwa się także w kierunku phabletów, czyli urządzeń łączących cechy tabletu i telefonu. Trend jest delikatny, aczkolwiek w ostatnich tygodniach obserwujemy wzrost ich sprzedaży.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się rozwiązania oparte na systemie operacyjnym firmy Microsoft, a szczególnie jego najnowszej wersji, jeszcze niedostępnej w sprzedaży. Premiera Windows 10 planowana jest na jesień.

Klienci już zaczynają pytać, czy na naszych produktach ten nowy system operacyjny będzie pracował - mówi Zalewski. Prestigio oferuje takie urządzenia, zarówno w kategorii tabletów i smartfonów. Nadchodzący Windows 10 może wnieść powiew świeżości w obydwu kategoriach.

Dystrybutorzy sprzętu liczą na ten powiew świeżości, bo na rynku IT, szczególnie w sektorze tabletów, niewiele jest nowości.

Nie mamy wyraźnych nowych trendów, nie mamy nowych kierunków rozwoju, więc najprawdopodobniej cały rynek będzie się obracał w kategorii designu i wyposażenia urządzenia. Tak samo jest na rynku smartfonów - prognozuje Zalewski. W tej chwili polscy klienci zdecydowanie zwracają uwagę na wyposażenie, jakość produktu, komponenty, z których został wykonany, a także na jego projekt, to, jak wygląda.

Jak podkreśla, na rynku widać wyraźne spadki cen, zarówno w przypadku tabletów i smartfonów.

Marki obserwują to, co się dzieje, i sięgają już po klienta, który jest mniej wymagający i dysponuje mniej zasobnym portfelem - podkreśla Andrzej Zalewski.

Według country managera marki Prestigio rynek tabletów już jest w Polsce ustabilizowany i spodziewana jest jego dalsza stabilizacja.

Oczekujemy jednak kolejnej fali wymiany urządzeń - twierdzi Zalewski. Użytkownicy, którzy kupili w zeszłym roku tablet z ciekawości, pod koniec br. będą szukać urządzeń bardziej zaawansowanych technologicznie, lepiej wyposażonych. Taki trend obserwujemy na rynku smartfonów.

Pod koniec ubiegłego roku w Polsce było w użytku ok. 4 mln tabletów i ok. 27 mln smartfonów. Jak wynika z danych Ministerstwa Gospodarki, cały rynek ICT notuje co roku wzrost rzędu 8%, wytwarza niemal 8% PKB i jest źródłem 3% miejsc pracy w całej gospodarce. Resort szacuje, że działalnością związaną z ICT zajmuje się blisko 2,5% krajowych firm, z czego ok. 50 tys. to małe i średnie przedsiębiorstwa.Źródło tekstu: newseria

Tagi: phablet
Komentarze
Zaloguj się
9. ~
0

2015-03-03 20:26:32

Pan Zalewski to niech się nie wypowiada bo jak to nazwał standardowy komputer stabilnością wyprzedza o lata świetlne zabawki z logiem prestigio.

Odpowiedz

8. ~kris
-1

2015-03-03 16:08:02

Dostaniemy w prezencie VAT odwrócony i już nie będzie tak tanio...

Odpowiedz

7. adik
1

2015-03-03 11:13:11

bo tam lumie się beznadziejnie słabo sprzedają,a u nas się sprzedają dobrze więc takiej ceny nigdy nie dadzą.

Odpowiedz

6. ~LTE
0

2015-03-03 09:42:10

Spadać? To dlaczego nie ma Nowego smartphone do 100 zł? W usa Nokie Lumie 520 po 29$ sprzedawały.

Odpowiedz

5. ~
0

2015-03-03 09:39:00

Marka "Prestigio" to nie marka :] oni sie wypowiadają o urządzeniach poniżej 700zl ! czy tam nawet 500. Takie mydlenie oczu bo note4 czy tam S5 które stanianiały o 200zl na przescieznie półrocza to kpina :( . Note 2 po dwóch miesiacach z 3tyś potaniał do 2300 :]

Odpowiedz

2015-03-03 09:23:06

"Coraz większym zainteresowaniem cieszą się rozwiązania oparte na systemie operacyjnym firmy Microsoft, a szczególnie jego najnowszej wersji, jeszcze niedostępnej w sprzedaży." - no to jak jest mierzone to zainteresowanie? Głośność oklasków na prezentacji nowych produktów, jak w "Z przedszkola do Opola"?

Odpowiedz

3. Samuraj
1

2015-03-03 09:04:41

Dlaczego ostatnio nie wrzucacie info o akcji ?

Odpowiedz

2015-03-03 08:43:54

spadki cen byłyby jeszcze większe, gdyby operatorzy zaprzestali dotować telefony i inne urządzenia.

Odpowiedz

1. ~Powodzenia_Dorian
-4

2015-03-03 08:30:59

Będą spadać, bo firma Android to realna konkurencja dla konkurencji, a więc wszystkie HTC Sony Samsungi będą tańsze, a Lumie drożssze lub w tej samej cenie bo to nje jest Android.

Odpowiedz