DAJ CYNK

Broadcom wciąż chce kupić Qualcomma i podbija ofertę

05.02.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 1830

Ważne 1

1

W listopadzie Broadcom oferował 70 dolarów za każdą akcję Qualcommu. Teraz stawka wzrasta do 80-82 dolarów.W listopadzie Broadcom oferował 70 dolarów za każdą akcję Qualcommu. Teraz stawka wzrasta do 80-82 dolarów.

Według najnowszych raportów, na które powołuje się agencja prasowa Reuters, Broadcom wciąż jest zainteresowany zakupem firmy Qualcomm. Jednak tym razem oferta ma wzrosnąć z listopadowych 103 mld dolarów do 120 mld dolarów. W ubiegłym roku Broadcom dawał 70 dolarów za każdą akcję producenta Snapdrgaonów, przy czym 60 dolarów miała stanowić gotówka, a 10 dolarów akcje nabywcy. Według źródeł, na które powołuje się Reuters, obecnie proponowana stawka za akcję to 80-82 USD.

Broadcom chce dodatkowo zachęcić Qualcomma do przyjęcia oferty poprzez zwiększenie opłaty za zerwanie umowy w przypadku, gdyby transakcja została zablokowana przez regulatorów rynku. Zwykle taka opłata stanowi 3-4% wartości umowy.

Poprzednim razem Qualcomm odrzucił ofertę Broadcoma twierdząc, że oferowana cena jest zbyt niska. Analitycy twierdzili po tym, że zmiana nastawienia nastąpiłaby w przypadku, gdyby cena za każdą ację wzrosła do około 80 dolarów. Czy tak się stanie, powinniśmy się dowiedzieć już niedługo.

Qualcomm obecnie czeka na zgodę chińskich agencji regulacyjnych na zakup firmy NXP Semiconductors NV, znanej z produkcji układów NFC. Umowa, na której realizację zgodziły się już unijne organy antymonopolowe, opiewa na 38 mld dolarów.

Zobacz: Broadcom rozważa kupno Qualcomma
Zobacz: Qualcomm: 103 mld dolarów to za mało
Zobacz: Microsoft i Google sprzeciwiają się nabyciu Qualcommu przez Broadcom

Źródło tekstu: Reuters, wł

Komentarze
Zaloguj się
0

2018-02-05 11:26:25

@1Helio, podobnie jak Kirin-om, Exynos-om, niczego nie brakuje. Jak cena Snap pójdzie jeszcze bardziej to są inne firmy które robią też ARM, jak np. Amlogic, Rockchip, Spreadtrum, które rozwiną skrzydła.

Odpowiedz

1. data17
-2

2018-02-05 09:10:21

kurde ale kasa pewnie chca przekrety robic i wezma potem procki podrozeja o 50% i wszyscy zaczna montowac mediateki hehe

Odpowiedz