DAJ CYNK

BlackBerry oficjalnie szuka kupca

12.08.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3022

Ważne 3

2

Kanadyjskie BlackBerry oficjalnie potwierdziło, że szuka możliwości przejęcia firmy przez podmioty zewnętrzne. Rada nadzorcza powołała nawet specjalny komitet, który ma opracować strategiczny plan alternatyw, obejmujący możliwe join ventures, partnerstwa strategiczne i alianse, sprzedaż oraz inne potencjalne transakcje.

Kanadyjskie BlackBerry oficjalnie potwierdziło, że szuka możliwości przejęcia firmy przez podmioty zewnętrzne. Rada nadzorcza powołała nawet specjalny komitet, który ma opracować strategiczny plan alternatyw, obejmujący możliwe join ventures, partnerstwa strategiczne i alianse, sprzedaż oraz inne potencjalne transakcje.

Nabywcą BlackBerry byłyby najprawdopodobniej fundusze inwestycyjne w parze z menedżmentem firmy. Aktualna wartość rynkowa kanadyjskiego producenta telefonów to około 5 mld dolarów, wliczając to 3 mld dolarów w gotówce i ekwiwalentach posiadane na kontach.

Źródło tekstu: Cellular News, wł

Tagi: BlackBerry
Komentarze
Zaloguj się
32. applefan_
0

2013-08-13 15:57:43

@30 wszystko się zgadza. Nie zmienia to faktu, że takie aplikacje są i czynią z ipada sprzęt biznesowy. Pomijam inne zalety tego urządzenia - wszystko ma się w jednym. Idealne rozwiązanie, a ilość sprzedanych urządzeń i firm które je wykorzystują tylko to potwierdza.

Odpowiedz

31. marrcus
0

2013-08-13 14:44:22

co to znaczy telefon do pracy ? sex-info-linia ?

Odpowiedz

30. ~N-apple-tec
0

2013-08-13 13:33:50

@29. : Aplikacja, o której piszesz to produkt firmy SAP Polska i chwalenie za nią iPada jest tak głupie jak chwalenie iPhone za to, że można w końcu zainstalować na nim aplikacje Office od Microsoftu. Poza tym manipulujesz faktami (to typowe dla appel-maników), ponieważ wcześniej pisałeś, że niby brak wielu aplikacji biznesowych dla BlackBerry, tymczsem wspomniana przez ciebie aplikacja SAP dostępna jest dla wielu platform OS-owych - od Windowsa przez Android, BlackBerry, aż do Symbiana.

Odpowiedz

29. applefan_
0

2013-08-13 12:19:01

@28 Aplikacja SAP na iPada. Idealne rozwiązanie.Firma pod ręką w lekkim, smukłym, długotrzymającym na baterii najlepszym tablecie. Mogę wymieniać więcej biznesowych rozwiązań, ale Ty i tak powiesz, że to tylko zabawka.

Odpowiedz

28. ~
0

2013-08-13 11:55:55

Nie do końca się zgodzę, że BB "przespał" zmiany, tak jak nie popieram "tumanofonów" w wykonaniu Apple/''a i Samsung/''a. Rynek się zmienił - bo teraz popularne są "słuchawki dla debili" - mówię to z pełną świadomością. Co z tego że są "setki k aplikacji" - jak często jest to... 5k wersji "zegarków", 2 k wersji "ćwirków" itp. I to upoważnia mnie do takich opinii - bo nie ma to RZECZYWISTEJ wartości dodanej. Ostatnie badania mówią wprost - tablety NIE NADAJĄ się do niczego poza... grą, zabawą i rozrywką (słyszeliście o jakichś aplikacjach BIZNESOWYCH na te zabawki?). Fakt jest jeden - biznes dał na "zabawki" trochę aplikacji (pocztę, komunikatory itp.) a jednocześnie... cieszy się bo spadły mu koszty IT (ludzie kupują sobie te zabawki sami - jaka oszczędność na telefonach ;-)). Dlatego "biznesowi" producenci mają problemy... (wyobrażacie sobie BB z angry birds?) Nie zmienia to jednak faktu, że któregoś dnia Android i iOS podzieli los innych systemów - bo będą tak przeładowne funkcjami, że zaczną przypominać... Windows Vista - bo Ci fani "zmuszają" to takiego losu (im bardziej "oczo..." tym lepiej). Poza tym - ilu z Was jest szczęśliwych nosząc "telewizory"?

Odpowiedz

27. ~Octopus
0

2013-08-13 11:02:07

@ 26. Miałem "japko" 3GS - i jest to na prawdę fajna zabawka(obecne ceny na aukcjach o czymś mówią). Jednakże BB dla mnie zawsze był wzorem słuchawki do pracy - nie do zabawy. Ciężko jest doszukiwać się błędów w polityce BB-team, będąc poza kręgiem wtajemniczonych. "japkofony" - to show , nic więcej. Nie ma tak jakości, nowinek technicznych, innowacji. Jest zwykłe kopiowanie i bazowanie na odkryciach innych producentów, że głupawej modzie nawet nie wspomnę (o wojnie na patenty...). Identyfikowanie się , swojej pozycji poprzez posiadanie przedmiotu masowego jest efektem sztucznie wytworzonym . I wielu "myslacych inaczej" identyfikuje się z PRZEDMIOTEM. Swój status podnosi poprzez posiadanie przedmiotu. Samsung wykazał się tytaniczną wręcz pracą - efekty widać. Podbijają rynki jak chcą i czym chcą. Są ekspansywni, elastyczni, innowacyjni i w "miarę" niezawodni. Nokia ? kiedyś tak !! (stare modele 30..50..60..61....81..) Doskonałe słuchawki do pracy- po mimo wielu ograniczeń. Dynamika rynku wymaga innowacji, elastyczności i niezawodności. BB przespał czas prosperity, teraz nadszedł czas ratunku. Szkoda, że tak dobry produkt może zniknąć. W każdym razie kupię słuchawkę na zapas, :)).

Odpowiedz

26. ~N-apple-tec
0

2013-08-13 10:46:12

@19. : Tylko nawiedzony kaznodzieja Apple: mógłby napisać, że "los BB byl przesadzony juz w 2007 roku jak pojawil sie iPhone" - no jasne, kiedy w 2007 roku pojawil sie zapowiadany przez proroków mesjasz iPhone, zbawca świata telefonów to od razu było wiadomo, że konkurencja powinna pakować manatki i wynosić się z branży. Niestety RIM był głupi i gluchy na proroctwa oraz jabcokową ewangelię, przez co teraz, ku uciesze applowej gawiedzi kończy marnie, amen. Tak na marginesie: jak BB10 to nakladka to iOS to proteza systemu operacyjnego. Zresztą Apple specjalizuje się w wytwarzaniu protez - np. proteza USB, proteza LTE, proteza anteny, proteza wielozadaniowości, proteza aparatu fotograficznego itp.

Odpowiedz

25. ~Namakon
0

2013-08-13 09:33:24

Ja chyba trafiłem na zły portal, chciałem poczytać o telefonach i usługach telekomunikacyjnych a widzę że brylują tu nakładki na penisy i protezy bliżej niezidentyfikowanych części ciała :P

Odpowiedz

22. applefan_
0

2013-08-13 07:55:28

@20 ja wiem, że to nie nakładka, ale Ci co mieli kupić BB z v10 a nie kupili tak tą zmianę traktują - jak nakładkę. Na dodatek brak wielu kluczowych aplikacji (np. instytucji finansowych) zyni to urządzenie zabawką, a nie narzędziem profesjonalnym. Ja nie jestem winny temu, że ludzie tego nie kupują. Apple & Google are to blame...

Odpowiedz

21. ~
0

2013-08-13 06:08:52

To nie wina systemu, ani braku reklam, ani ewent. braku innowacyjności.. Gwoździem są użytkownicy, którym w smak są tylko dotykowce, a BB takowych nie tłucze na masową skalę (jak apple). Dla wielbicieli fizycznej klawiatury - nigdy dotykowiec nie będzie dobrym rozwiązaniem, niestety, jest nas tak mało, że taka firma nie zarobi.

Odpowiedz

20. ~JustMe
0

2013-08-12 22:25:48

Applefan, BlackBerry 10 to nakładka? Nakladke to ty stosujesz aby sobie przedłużyć męskość. Jak juz cos piszesz to pomysl zanim wcisniesz "Dodaj komentarz"

Odpowiedz

19. applefan_
0

2013-08-12 22:00:36

@17 przeciez napisalem BB w nawiasie. Zmienili nazwe wraz z nastaniem ery Thorsten Heins/''a. Znam ta firme dosyc dobrze i wiem, ze taki los jak spotkal ja wlasnie teraz to kara za brak innowacji. BB10 to nakladka, ktora nikogo nie zaskoczyla i los BB byl przesadzony juz w 2007 roku jak pojawil sie iPhone - zadne z waszych wyzwisk tego nie zmieni. Zostali zaskoczeni nowym produktem i rynek im sie zawalil. Ten sam los czeka np Dell/''a, co widac po ich ruchu proby wyjscia z gieldy i szukania inwestora. Apple i iPhone to nie kaznodziejstwo, ale 32 mln szt sprzedazy w ostatnim kwartale, ponad 700k aplikacji, zgrany sprawny ekosystem i stabilne wsparcie. Dokladnie to czego np BB nie oferuje. Tak poza tym to dlaczego BB nie uprawia marketingu na taka skale jak np. Samsung, ktory na marketing wydaje conajmniej 10xtyle co Apple???

Odpowiedz

18. ~Nich
0

2013-08-12 22:00:09

@up więc może BB (jeszcze wtedy BB) powinno, gdy był jeszcze na to czas, rownież stosować takie sztuczki jak Apple?

Odpowiedz

17. ~Cell-nick
-2

2013-08-12 20:47:20

do nr 8.: Apple jest zapóźnione jeszcze bardziej, jednak na (nie)szczęście nadrabia sztuczkami marketingowymi oraz polityką PR-ową inspirowaną występami jakiś sekciarskich kaznodziei . PS RIM to dawna nazwa kanadyjskiej firmy, która to obecnie nazywa się tak samo jak marka smartfonów, którą jest BlackBerry. No ale co o świecie nowych technologii mogą wiedzieć zaślepieni fanatycy "ogryzka"? - Po raz kolejny raz widać, że niewiele.

Odpowiedz

16. ~JustMe
-2

2013-08-12 20:01:47

@7 Samsung powie Androidowi fakof zaraz po tym jak wykupi BlackBerry :) A wtedy iPhone stanie na skraju przepaści i tylko kwestia czasu jak zleci na pysk.

Odpowiedz