DAJ CYNK

BlackBerry - kolejny kwartał z rekordowymi przychodami

Dodane przez: Isand

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4636

BlackBerry postanowił zaprezentować swoje wyniki finansowe za ostatni kwartał oraz rok podatkowy. Firmie pod kierownictwem Johna Chena po raz ósmy z rzedu udało się osiągnąć zysk. I to rekordowy.BlackBerry postanowił zaprezentować swoje wyniki finansowe za ostatni kwartał oraz rok podatkowy. Firmie pod kierownictwem Johna Chena po raz ósmy z rzędu udało się osiągnąć zysk Non GAAP. Inny sukces to rekordowe przychody działu oprogramowania.

W Q4 2018 przychody BlackBerry wyniosły 239 milionów dolarów (Non GAAP)/233 miliony dolarów (GAAP). Za zdecydowaną większość przychodów odpowiadał dział oprogramowania i usług, który "wykręcił" następujące wyniki: 218 (Non GAAP)/212 (GAAP) milionów dolarów. Zysk Non GAAP wyniósł 19 milionów dolarów, natomiast strata GAAP to 17 milionów dolarów. W skali całego roku podatkowego 2018 przychód z oprogramowania i usług zamknął się w kwocie 782 mln dolarów (Non GAAP)/ 747 mln dolarów (GAAP). Kanadyjczycy chwalą się, że ten kwartał jest ich rekordowym. BlackBerry posiada również rezerwy opiewające na 2,4 miliarda dolarów.

BlackBerry pochwalił się przede wszystkim swoimi osiągnięciami na polu motoryzacji. Jego QNX święci tam triumfy, a Kanadyjczykom udało się zawrzeć porozumienia o współpracy z Nvidią, Baidu oraz Jaguarem Land Roverem. Firma z prowincji Ontario rozwijała również takie swoje usługi dla tej branży jak BlackBerry Jarvis czy BlackBerry Radar. Ale obecna firma to nie tylko ten dział. Przedsiębiorstwo nawiązało też współpracę z Microsoftem. Efektem tej kooperacji jest BlackBerry Enterprise Bridge.

Stojący na czele BlackBerry John Chen uzyskał niedawno przedłużenie swojego kontraktu o następne pięć lat. Jest on kontrowersyjną postacią wśród fanów BlackBerry (przez decyzję o wygaszeniu rozwoju BlackBerry 10 OS i przejścia na system Android oraz licencjonowanie prawa do produkcji smartfonów BlackBerry) jednak trzeba przyznać jedną rzecz: bez niego firmy już by nie było. Nie dziwi zatem przedłużenie kontraktu. Kanadyjczycy mogą spokojnie patrzeć w przyszłość. W końcu jak mówi Chen: Software is the new BlackBerry.

Zobacz: BlackBerry pozywa Facebooka
Zobacz: Akcesoria do BlackBerry KeyOne 2 pojawiają się w sieci
Zobacz: BlackBerry Mobile: kup Motion/KeyOne'a, oddaj stary telefon i dostań 50 euro

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: BlackBerry, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu