DAJ CYNK

BlackBerry i Nokia - kolejny spór o patenty

16.02.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 30

Ważne 1

0

Dwaj byli giganci rynku - BlackBerry i Nokia mogą niedługo spotkać się w sądzie. Kanadyjczycy oskarżają Finów o naruszenie ich patentów.Dwaj byli giganci rynku - BlackBerry i Nokia mogą niedługo spotkać się w sądzie. Kanadyjczycy oskarżają Finów o naruszenie ich patentów.

BlackBerry oskarża Nokię o bezprawne korzystanie z rozwiązań, które są własnością intelektualną kanadyjskiej firmy. Konkretnie chodzi o patenty związane z budową sieci - stacje bazowe Flexi Multiradio oraz kontrolery sieci i oprogramowanie Luqid Radio. W sumie chodzi o 11 patentów.

W drugim przypadku Nokia próbowała zakupić prawa do tego rozwiązania w 2009 roku, ale przeszkodziło jej w tym bankructwo firmy IP Nortel, która była jego właścicielem. Jej patenty zostały w 2011 roku kupione przez konsorcjum, w skład którego wchodziły Apple, BlackBerry, Microsoft i Sony. Transakcja opiewała na kwotę 4,5 mld dolarów.

Jeśli obie firmy nie dojdą do porozumienia to możemy być świadkami ciekawej batalii sądowej między dwoma firmami, które zdecydowanie lata świetności mają już dawno za sobą.

Źródło tekstu: arstechnica; wł

Komentarze
Zaloguj się