DAJ CYNK

Apple: wyniki sprzedaży iPhonów i nowe kraje, w tym Polska

28.09.2015

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4189

Ważne 6

1

Apple pochwalił się danymi dotyczącymi sprzedaży nowych iPhoneów. W ciągu pierwszy trzech dni (od 25 września) sprzedano 13 mln sztuk modeli iPhone 6s oraz iPhone 6s Plus.

Apple pochwalił się danymi dotyczącymi sprzedaży nowych iPhoneów. W ciągu pierwszy trzech dni (od 25 września) sprzedano 13 mln sztuk modeli iPhone 6s oraz iPhone 6s Plus. Apple nie podał statystyk dotyczących poszczególnych modeli.

Zobacz: Apple zaprezentował smartfony iPhone 6s i 6s Plus

Dla porównania modele 6 i 6 Plus w pierwszy weekend sprzedały się w liczbie 10 mln sztuk, a modele 5s i 5c - 9 mln sztuk.



A od 9. października telefony oficjalnie będą dostępne w kolejnych 40 krajach, w tym w Polsce. Do końca roku sprzedaż ma być prowadzona na ponad 130 rynkach.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Apple iPhone 6s w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Apple iPhone 6s Plus w katalogu.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
18. ~Darek
1

2015-09-29 09:12:47

Niesamowite :D ale jak mówiłem jest tutaj drobna kombinacja danymi, bo nikt kto kupił dobry drogi telefon nie będzie go zmieniał po roku czy krócej na nowszy a wyglądający tak samo. Przed rokiem sprzedaż wzrosła bo nareszcie użytkownicy dostali sprzęt z,normalnymi ekranami, a teraz nic znaczącego się nie zmieniło.

Odpowiedz

17. ~JK
1

2015-09-29 08:20:14

@ pacman - niestety apple to mistrz marketingu i podaje tylko te dane, które im najbardziej pasują. Zbyt dlugo siedzę w analizach, by uwierzyć w 30% wzrosty. Mając więc na uwadze tylko to, co piszą na innych portalach (chinski rynek dopiero w tym roku przebił wszystkie europejskie, czyli w zeszlym roku byl mniejszy) oraz to co napisałem wcześniej, to sądzę, że realne wzrosty są bliższe przedzialowi +5, +10%, ale jest to mój szacunek oparty na zbyt malej ilości danych (ale raczej nie jest to 30% o które podaje apple). Na rynkach może byc różnie - wiemy tylko tyle, że Chiny rosną.

Odpowiedz

16. pacman
0

2015-09-29 01:43:38

@Planet - jeśli JK ma rację to pokazuje spadek dla sprzedaży iPhon/''ów na tzw. zachodzie. Na razie rekompensują to sprzedażą w Chinach, ale nie sądzę żeby ktoś w firmie był zadowolony z tego, że tracą u siebie czy w Europie Zachodniej. Ciekawe na rzecz jakiej firmy czy po prosty spadek ogólny telefonów/segmentu.Będzie oficjalnie dostępne w Polsce, ale ile produktów i usług jest w Polsce dostępnych ? :>

Odpowiedz

15. PLANET
0

2015-09-29 00:22:33

@JK: props.

Odpowiedz

14. ~JK
2

2015-09-28 21:48:23

Szkoda tylko, że nie napisano już o tym, że wynik w zeszłym roku w tym samym momencie był bez Chin, a w tym z Chinami. Mając na uwadze jeszcze to, że obecne zamówienia z Chin są większe niż z europy razem wzięte (czyli rynek bardzo duży), to wygląda, że ten te rekordowe wyniki nie są juz tak rewelacyjne. Ale w PR wygląda to super: +30% porównując ten sam okres (choc porównują gruszki do jabłek ☺)...

Odpowiedz

13. ~
-2

2015-09-28 20:29:02

Jedyn korzyść to dość niski spadek wartości w porównaniu do androidowców. Czy problem z mms-ami w sieci plus został rozwiązany?

Odpowiedz

12. orson_dzi
0

2015-09-28 19:26:00

@11 Za parę minut, mały problem techniczny mi to opóźnił ;) .

Odpowiedz

11. ~ip6s
2

2015-09-28 19:21:38

A kiedy info o wyłączających się appkach z komunikatem o zbyt wyokiej temperaturze? Za granicą na forach to temat no. 1 :-D A u nas cisza....

Odpowiedz

10. ~ktoś
1

2015-09-28 17:58:26

Gdy jeszcze nie było iPhone, telefony z górnej półki HTC HD2, Nokia Communicator 9500 kosztowały w Polsce w dniu premiery 3 tys, czy nawet 3,5 i to było normalne, teraz wszyscy narzekają że iPhone jest drogi, chociaż przez wielu (np. Walt Mossberg) uważany za najlepszy smarfton na rynku.

Odpowiedz

9. ~
0

2015-09-28 17:38:49

Wreszcie! Stonka moze tylko polizać go przez szybę w salonie. Tak właśnie powinno być.

Odpowiedz

8. ~
0

2015-09-28 17:25:07

1, głupiś, biednyś.

Odpowiedz

2

2015-09-28 17:23:12

Jeju, ludzie za tymi ijfonami to nawet 2 dni i noce stoją pod sklepem!:-O

Odpowiedz

-1

2015-09-28 17:11:54

@3 nawet stare 4s są za 1200 nadal, a głupie dzieciaki kupują ten antyk zamiast czegoś nowego.

Odpowiedz

5. SACZI
3

2015-09-28 17:03:26

Odpowiem sam sobie - iPh już potaniały w AppStore około 600 PLN.Oczyścili grunt pod modele 6S.

Odpowiedz

4. ~NN
-3

2015-09-28 16:49:16

Ludzie już kompletnie powariowali. Za 5k też kupią ten stacjonarny? A za 10? Niewymienna bateria to jest to!

Odpowiedz