DAJ CYNK

Apple Watch stanowił 2/3 sprzedanych smartwatchy w 2015 roku

08.02.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 1959

Ważne 1

3

Z informacji przekazanych przez Canalys wynika, że Apple Watch stanowił 2/3 sprzedanych smartwatchy w 2015 roku.

Z informacji przekazanych przez Canalys wynika, że Apple Watch stanowił 2/3 sprzedanych smartwatchy w 2015 roku.

Według raportu Canalys Apple sprzedało w 2015 roku 12 mln egzemplarzy Apple Watch. Drugie miejsce przypadło Samsungowi, do czego przyczyniło się dobre przyjęcie przez rynek zegarka Gear S2. Na ostatnim stopniu podium znalazł się Pebble, a za nim Huawei. Niestety raport nie uwzględnia ilości sprzedanych urządzeń przez poszczególne firmy.

Wszystkich urządzeń z zakresu elektroniki noszonej, obejmujących smartwatche, inteligentne opaski i monitory aktywności fizycznej, sprzedano w 2015 roku 37 mln egzemplarz. Liderem rynku został Fitbit, a drugie miejsce przypadło Xiaomi. Tutaj lwą częścią sprzedanych urządzeń stanowi opaska Mi Band, która rozeszła się w 12 mln egzemplarzy.

Źródło tekstu: Canalys; wł

Komentarze
Zaloguj się
7. ~Darek
0

2016-02-09 16:53:07

~qq ano moda, moda, moda i nic więcej. ja nieco tradycyjnie powiem, że tego rodzaju zegarek mnie interesuje, ale współpracujący z WP i za znacznie niższe pieniądze, w detalu ok 100$. Jak sie doczekam to sobie kupie. Inaczej będę tylko ogladał .... ale nie wzdychał, bo nie ma do czego :)

Odpowiedz

6. ~qq
0

2016-02-08 13:35:10

@4 a tutaj tzw sprytny zegarek od firmy robiącej porządne klasyczne zegarki:

Odpowiedz

5. ~m
0

2016-02-08 12:33:20

... cd bo mi ucięłoZegarek nazywa się "No. 1 D5" i kosztuje 120$. To nie jest render, tylko zrzut ekranu z filmiku na youtube, na którym ktoś go testuje.

Odpowiedz

4. ~m
0

2016-02-08 12:32:35

Niedługo już sensowne smartwatche będą w przystępnej cenie.

Odpowiedz

3. ~Damian
-1

2016-02-08 11:30:24

#~BuldogLeczysz kompleksy takimi komentarzami? Nie każdego stać na iPhone/''a czy Watcha, ale to nie powód do wylewania swoich żali. Od kilku lat użytkuję wiele sprzętów Apple i chciałbym, żeby inne firmy produkowały równie kompatybilne i wysokogatunkowe sprzęty.

Odpowiedz

2. ~Buldog
0

2016-02-08 11:08:58

Jakoś mnie to nie dziwi.... Smart zegarki są ogólnie na tyle drogim obecnie gadżetem, że w głównej mierze stać na nie najbardziej majętnych klientów lubiących gadżety i szpan (typowy posiadacz Iphona)....Idąc tym torem myślenia posiadać Iphona nie kupi zegarka za 1.5 tys od Samsunga, Huawei (przecież to chińszczyzna) tylko kupi IWatch od Apple za 3 tys (bo to chinszczyzna przerzucana przez Amerykańskie łapki), gdyż będzie pasował do jego wypasinego telefonu. Jak zwykle przy Apple należy pominąć kwestię parametrów i działania sprzętu (a Iwatch wcale rewelacyjny na tle konkurencji nie jest, baa wypada nawet blado). Liczy się tylko prestiż i szpan :P

Odpowiedz

1. ~qq
2

2016-02-08 11:04:25

Dziwię się ludziom, którzy kupują takie urządzenia, gdy w tej cenie można już kupić ciekawy i porządny zegarek mechaniczny (automatyczny)

Odpowiedz