DAJ CYNK

Android w kwietniu - rośnie popularność Lollipopa

05.05.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2430

Ważne 5

4

Google podało najnowsze statystyki fragmentacji systemu Android. W ciągu miesiąca udział Androida Lollipop wzrósł z 5%, do prawie 10%.

Google podało najnowsze statystyki fragmentacji systemu Android. W ciągu miesiąca udział Androida Lollipop wzrósł z 5%, do prawie 10%.

Rozpoczęte w ostatnim czasie aktualizacje systemu wysyłane przez producentów smartfonów wyraźnie wpłynęły na udział w rynku najnowszych wersji Androida. Udział wersji 5.0 wzrósł w ciągu miesiąca z 5%, do 9%. Jednocześnie widoczny jest spadek udziału Androida 4.4, spowodowany wspomnianymi aktualizacjami. Cały czas silną pozycje utrzymuje Ice Cream Sandwich.

Wersja systemu Nazwa Marzec 2015

Kwiecień 2015

2.2 Froyo 0,4% 0,3%
2.3.3 - 2.3.7 Gingerbread 6,4% 5,7%
4.0.3 - 4.0.4 Ice Cream Sandwich 5,7% 5,3%
4.1.X Jelly Bean 16,5% 15,6%
4.2.X 18,6% 18,1%
4.3 5,6% 5,5%
4.4 KitKat 41,4% 39,8%
5.0 Lollipop 5,0% 9,0%
5.1 0,4% 0,7%


Źródło tekstu: wł

Tagi: Android Google
Komentarze
Zaloguj się
13. ~Darek
0

2015-05-06 09:29:41

@10 Mój Teść i Teściowa mają jabłka, modele 4s i 5 s i aktualizują wszystko co się da i nie narzekają, to chyba chodzi dobrze. Ja niestety tego nie sprawdzałem, bo mnie jabłko nie interesuje. Sam mam coś pomiędzy iOS a Android. Zgadnij co ? :)

Odpowiedz

12. slawekt
0

2015-05-05 16:13:11

@10 Nexus 4 też się łapie, wiem bo mam :-) A do postu @7 A Twój bożek (Apple=Apfel=cokolwiek) jak wspomaga starsze urządzenia (np. iPhone 4 i 4s), oraz jak ten system na nich działa? Opiszesz i pokażesz? Czy tylko klepiesz?

Odpowiedz

11. ~adi
0

2015-05-05 14:44:21

Zgadzam sie z Simbasem. a do tego wrzucany jest system czy go chcemy czy nie, tak jest w przypadku kupowania laptopa bardzo często, android z kolei i aktualizacje to przeważnie wielki szum, najpierw wielkie oczekiwanie, póżniej wielki zawód, nie wiadomo co gorsze, a prawda jest taka, że to wsparcie techniczne powinno inaczej wyglądać, nie wyscig na pixele, nie wyscig na wielkość matryc, problem polega na tym też, że w dyskusji każdy jakoś przypomina sobie o rozsądku ale podczas zakupów, wielu kusi się na te bajery i o tym wiedzą producenci, wie o tym biznes, i dlatego tak to wygląda, żeby się dobrze sprzedało, żeby można się pochwalić przed kolegą, a że to nie praktyczne, że często nie potrzebne to już inna brocha

Odpowiedz

10. ~dav
0

2015-05-05 14:18:33

polecam Nexus 5, z androidem 5.1 działa super

Odpowiedz

0

2015-05-05 14:10:39

Lolipop też tylko na delfinku.A na wszystkich przeglądarkach włącznie z operą to tylko na ice cream sandwich- i pewnie dlatego jeszcze jest tak popularny.

Odpowiedz

8. ~ciekawy
2

2015-05-05 13:23:45

@6 czy adobe flash player tez mozna zainstalowac w nowych applah?

Odpowiedz

0

2015-05-05 12:41:06

@6 tu się z Tobą nie zgadzam. W przypadku Apple nowy system po miesiącu ma już 80% użytkowników więc da się? Da się! To tylko oznacza, że użytkownicy starszych urządzań (nawet 4 letnich) bardzo szybko adaptują nową wersję iOS w przeciwieństwie do użytkowników Androidowych. Wnioski niech każdy wyciągnie sam.

Odpowiedz

6. ~Simbas
-1

2015-05-05 12:12:08

Takie statystyki to czysty kretynizm. Jak widać Google nie ma na co kasy wydawać. To tak, jakby sprawdzić, jakimi samochodami jeżdżą użytkownicy Mercedesa ... (czy też innej marki). Nie jest chyba dziwne, że rośnie udział nowych modeli, bo stare najzwyczajniej w świecie się zużywają. To samo jest z systemem operacyjnym. Gdyby była wolność wyboru, do tego wsparcie przez okres powiedzmy 2-3 lat, to wtedy można mówić o tym, który system jest popularny. To, że rośnie liczba użytkowników Lollypopa jest spowodowane niczym innym, jak instalacją tej wersji Androida w nowych urządzeniach. To samo jest z Windowsem. To, że "Ósemka" ma coraz większy udział nie świadczy o tym, że jest bardziej popularna, czy lubiana, od starszego XP. Ale skoro jest preinstalowana na wszystkich nowych (no prawie wszystkich) urządzeniach, to gdzie tu obiektywność takich statystyk.

Odpowiedz

5. ~
0

2015-05-05 10:24:13

@4 kurcze nie wiedziałem.....zaraz zrobie aktualizacje przez WiMP.... ;-)

Odpowiedz

4. ~+×+
1

2015-05-05 10:11:18

@2 przerobiona Nokiaa 3310 daje sie zaktualizowac do v5.02

Odpowiedz

3. ~
0

2015-05-05 10:08:58

Najtanszy to znaczy beznadziejny..!! :) Wszystko wzrasta tylko gdzie te aktualizacje sa..?

Odpowiedz

2. ~
0

2015-05-05 09:58:43

Najtańszy telefon z Lollipop to jaki jest?

Odpowiedz

1. ~ja
-2

2015-05-05 09:48:44

A gdzie windows phone?. Oh zapomniałbym. Nie potrzeba tabelek.

Odpowiedz