DAJ CYNK

Amerykańska Federalna Komisja Łączności zabiła neutralność Internetu

14.12.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5419

Ważne 4

1

Federalna Komisja Łączności głosowała dzisiaj nad usunięciem przepisów z 2015 roku, które gwarantowały neutralność sieci Internet.Federalna Komisja Łączności głosowała dzisiaj nad usunięciem przepisów z 2015 roku, które gwarantowały neutralność sieci Internet.

Jak informują amerykańskie media, Federalna Komisja Łączności (FCC) przegłosowała zakończenie neutralności sieci Internet, wycofując rozporządzenie zabraniające dostawcom usług internetowych blokowania niektórych usług, spowalniania konkretnych stron internetowych lub pobierania dodatkowych opłat za dostęp do nich. Komisarze zdecydowali się na usunięcie przepisów powstałych w czasach prezydentury Baracka Obamy, które egzekwowały neutralność sieci. Wynik głosowania oznacza także bardziej filozoficzną zmianę: FCC nie będzie już uważać Internetu za narzędzie, które dodatkowo ograniczało możliwości regulacyjne Komisji Łączności.

Decyzja, o której mowa powyżej, została podjęta przez trzech komisarzy będących członkami partii republikańskiej (to ta bardziej konserwatywna). Po głosowaniu Prokurator Generalny Nowego Jorku Eric T. Schneiderman wydał oświadczenie, w którym ogłosił, że poprowadzi wielostanowy proces sądowy, aby zatrzymać wycofywanie się z neutralności sieci:

Głosowanie FCC nad zniszczeniem neutralność sieci jest ciosem dla nowojorskich konsumentów i dla wszystkich, którym zależy na bezpłatnym i otwartym Internecie. FCC właśnie podarowało "Wielkim Telekomom" wczesny świąteczny prezent, dostarczając usługodawcom internetowym jeszcze jeden sposób, by zyski przedsiębiorstw znaczyły więcej, niż dobro konsumentów. Dzisiejsze wycofanie da dostawcom internetowym nowe sposoby kontrolowania tego, co widzimy, co robimy i co mówimy online. Stanowi to zagrożenie dla swobodnej wymiany pomysłów, dzięki którym Internet stał się cennym atutem w procesie demokratycznym.

Wprowadzone dzisiaj nowe zasady umożliwią dostawcom usług internetowych pobieranie opłat od konsumentów za dostęp do serwisów takich jak Facebook i Twitter, a także umożliwią im obniżenie jakości strumieniowej transmisji wideo do momentu, aż ktoś zapłaci im więcej pieniędzy. Co gorsza, dzisiejsze głosowanie umożliwi dostawcom usług internetowych faworyzowanie pewnych punktów widzenia w stosunku do innych.

Nowojorczycy zasługują na prawo do wolnego i otwartego Internetu. Dlatego postaramy się powstrzymać bezprawne wycofanie przez FCC neutralności sieci.

Dzisiejsze głosowanie następuje również po procesie debaty publicznej, który był głęboko skorumpowany, włączając w to dwa miliony komentarzy, które ukradły tożsamość prawdziwych ludzi. Jest to przestępstwo w świetle prawa stanu Nowy Jork, a decyzja FCC o przeprowadzeniu głosowania stanowi kpinę z uczciwości rządu i nagradza samych sprawców, którzy oszukiwali system, aby rozwinąć własną agendę.

To nie jest tylko atak na przyszłość naszego Internetu. To atak na wszystkich nowojorczyków i na uczciwość każdego amerykańskiego głosu w rządzie - i będziemy walczyć.


Dziękujemy Andrzejowi za informację.

Źródło tekstu: The New York Times, The Washington Post, Futurism, wł

Tagi: fcc internet usa
Komentarze
Zaloguj się
27. ~
0

2017-12-17 11:22:41

Przygotowania do RODO.

Odpowiedz

26. ~albert0
0

2017-12-16 11:55:26

Wszystko jest już ustalone z góry. Jeżeli myślicie, że zwykły człowiek ba nawet grupa 1 miliona osób coś może zmienić to jesteście w błędzie. Czeka nas jedna swiatowa religia i jeden rząd.

Odpowiedz

25. ~
0

2017-12-15 20:30:16

@24 To są poważne zarzuty, jeśli są te działania przeprowadzane celowo. Oczywiście równie dobrze mogą być to zabiegi nieświadome. Ja czekam na aktualizację artykułu. Na pewno jest znacznie szerszy kontekst tej sprawy. Co do Telepolis, to tendencja jest ogólna. Portale i fora za pieniądze napiszą wszystko. Wystarczy się czasem postawić. Rzetelność dziś jest bezcenna, a producenci elektrośmieci ostro przejadą się na swojej pazerności. Kiedyś przeglądałem Telepolis jako najrzetelniejsze miejsce w polskiej sieci o telekomunikacji. Chciałbym, żeby tak zostało. Starałem się odblokowywać reklamy. Esencją tego portalu jest forum i te komentarze bez rejestracji, czyli użytkownicy i ich opinie.

Odpowiedz

24. toms
0

2017-12-15 20:11:56

14- msnet, wybacz że nie zgodzę się z tym co napisałeś. Telepolis - moim zdaniem - nie jest bezstronne kastrując np. nazwy świąt z ich istoty, czyli jednoznacznie religijnego charakteru. Zastępowanie Świąt Bożego Narodzenia Gwiazdką, czy Świętami, a Święta Wielkiej Nocy, czy Zmartwychwstania Pańskiego nazywanie Zajączkiem, to jest właśnie te lewackie sączenie o którym pisałem w pierwszym poście. Człowiek który nie ma poglądów staje się z biegiem czasu chorągiewką, którą łatwo sterować i omamić. Wybaczcie dosadność, ale nie mogłem inaczej. Pozdrawiam.

Odpowiedz

23. ~
0

2017-12-15 19:08:09

telepolis już dawno temu naruszyło neutralność wymagając opłat za niektóre opcje np. dostęp do artykułów

Odpowiedz

22. ~
0

2017-12-15 15:15:08

@21 Dla wyznawcy skrajnego islamu na pewno. Europę czeka zagłada w ciągu najbliższych 50-100 lat. Będziemy świadkami upadku Europy, jaką znaliśmy. Lewacy zapłaczą, ale z mojej strony litości nie będzie.

Odpowiedz

21. ~Don Moralesco
0

2017-12-15 15:04:28

Ad 14: Lewactwo jest tak samo mało warte jak prawicowe robactwo!Mądrzy i dobrzy ludzie używają zarówno lewej jak i prawej części swojego umysłu. Reszta jest z jednej lub drugiej strony upośledzona :-)

Odpowiedz

20. darewski
0

2017-12-15 13:09:18

9. DO KATOLIK - "Co do reszty to masz sporo racji - afera Amber Gold to mały pikuś przy mających miejsce od wielu lat przekrętach o. Rydzyka, który dodatkowo hańbi "dobre imię" polskiego Kościoła Katolickiego."Nie trawię Rydzyka ale bardziej nie trawię szkalujących pieniaczy. Jeśli masz dowody na niego zgłoś do prokuratury, a jak nie to się po prostu zamknij.

Odpowiedz

18. ~
0

2017-12-15 12:59:05

@17 Dziękuję. W takim razie wypada zaktualizować artykuł o wypowiedzi i poglądy drugiej strony tego sporu. Nie chce mi się wierzyć w te lewackie wymysły zamieszczone w artykule, czyli że będzie gorzej niż było. Sprawa dotyczy właściwie tylko USA. Z jakiegoś powodu podniósł się hałas.

Odpowiedz

17. msnet
-1

2017-12-15 12:46:15

@14 - redakcja Telepolis.pl nie opowiada się po żadnej ze stron. Poza tym po to podajemy źródła informacji, by każdy mógł ocenić ich wiarygodność. Nie nam oceniać, jakie kto ma poglądy.

Odpowiedz

16. jedrek
0

2017-12-15 12:40:35

@8 na zjazdach z Czerskiej nie macie takich tłumów? Brak wiary w istnienie Boga to najcięższa z chorób współczesnego wyklejonego świata. A potem sądnego dnia będzie wielki kwik na drugim brzegu...

Odpowiedz

15. ~
0

2017-12-15 12:38:39

@13 Napisać można dosłownie wszystko. Znacznie trudniej zdobyć wiedzę i doświadczenie, na podstawie których można jasno formułować swoje myśli.

Odpowiedz

14. ~
2

2017-12-15 12:25:05

Źródło tekstu: The New York Times, The Washington Post. Dwa najbardziej nierzetelne i zmanipulowane tytuły, w których nie ma nic wartościowego poza artykułami pisanymi na zamówienie antypolityczne. Oba te tytuły określane są jako lewackie i "liberalne", o czym autor zapomniał wspomnieć zauważywszy jednak, że "partia republikańska to ta bardziej konserwatywna".Pytanie, czy Telepolis w tej sprawie opowiada się po jednej ze stron? Poleganie na informacjach od jakiegoś Andrzeja nie jest oznaką rzetelności.

Odpowiedz

13. ~pabloki
0

2017-12-15 12:21:23

@7 a gdy napisze skrót myślowy : chłopstwo w feudaliźmie? rozumiesz? a jak było przed 1989 rokiem? a jak mamy w kapitaliźmie teraz?

Odpowiedz

12. ~
1

2017-12-15 12:05:54

O! Pojawili się propagandyści @8 i @9. Jeden domorosły tłumacz, a drugi potakiwacz. Obaj bez źródeł na potwierdzenie ich tez. Obaj nie zauważyli istoty rzeczy w mojej odpowiedzi do wcześniejszych komentarzy.

Odpowiedz