DAJ CYNK

Amerykańska Federalna Komisja Łączności zabiła neutralność Internetu

14.12.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5632

Ważne 4

1

Federalna Komisja Łączności głosowała dzisiaj nad usunięciem przepisów z 2015 roku, które gwarantowały neutralność sieci Internet.Federalna Komisja Łączności głosowała dzisiaj nad usunięciem przepisów z 2015 roku, które gwarantowały neutralność sieci Internet.

Jak informują amerykańskie media, Federalna Komisja Łączności (FCC) przegłosowała zakończenie neutralności sieci Internet, wycofując rozporządzenie zabraniające dostawcom usług internetowych blokowania niektórych usług, spowalniania konkretnych stron internetowych lub pobierania dodatkowych opłat za dostęp do nich. Komisarze zdecydowali się na usunięcie przepisów powstałych w czasach prezydentury Baracka Obamy, które egzekwowały neutralność sieci. Wynik głosowania oznacza także bardziej filozoficzną zmianę: FCC nie będzie już uważać Internetu za narzędzie, które dodatkowo ograniczało możliwości regulacyjne Komisji Łączności.

Decyzja, o której mowa powyżej, została podjęta przez trzech komisarzy będących członkami partii republikańskiej (to ta bardziej konserwatywna). Po głosowaniu Prokurator Generalny Nowego Jorku Eric T. Schneiderman wydał oświadczenie, w którym ogłosił, że poprowadzi wielostanowy proces sądowy, aby zatrzymać wycofywanie się z neutralności sieci:

Głosowanie FCC nad zniszczeniem neutralność sieci jest ciosem dla nowojorskich konsumentów i dla wszystkich, którym zależy na bezpłatnym i otwartym Internecie. FCC właśnie podarowało "Wielkim Telekomom" wczesny świąteczny prezent, dostarczając usługodawcom internetowym jeszcze jeden sposób, by zyski przedsiębiorstw znaczyły więcej, niż dobro konsumentów. Dzisiejsze wycofanie da dostawcom internetowym nowe sposoby kontrolowania tego, co widzimy, co robimy i co mówimy online. Stanowi to zagrożenie dla swobodnej wymiany pomysłów, dzięki którym Internet stał się cennym atutem w procesie demokratycznym.

Wprowadzone dzisiaj nowe zasady umożliwią dostawcom usług internetowych pobieranie opłat od konsumentów za dostęp do serwisów takich jak Facebook i Twitter, a także umożliwią im obniżenie jakości strumieniowej transmisji wideo do momentu, aż ktoś zapłaci im więcej pieniędzy. Co gorsza, dzisiejsze głosowanie umożliwi dostawcom usług internetowych faworyzowanie pewnych punktów widzenia w stosunku do innych.

Nowojorczycy zasługują na prawo do wolnego i otwartego Internetu. Dlatego postaramy się powstrzymać bezprawne wycofanie przez FCC neutralności sieci.

Dzisiejsze głosowanie następuje również po procesie debaty publicznej, który był głęboko skorumpowany, włączając w to dwa miliony komentarzy, które ukradły tożsamość prawdziwych ludzi. Jest to przestępstwo w świetle prawa stanu Nowy Jork, a decyzja FCC o przeprowadzeniu głosowania stanowi kpinę z uczciwości rządu i nagradza samych sprawców, którzy oszukiwali system, aby rozwinąć własną agendę.

To nie jest tylko atak na przyszłość naszego Internetu. To atak na wszystkich nowojorczyków i na uczciwość każdego amerykańskiego głosu w rządzie - i będziemy walczyć.


Dziękujemy Andrzejowi za informację.

Źródło tekstu: The New York Times, The Washington Post, Futurism, wł

Komentarze
Zaloguj się