DAJ CYNK

Alphabet po 2Q2019: Google sprzedał dwa razy więcej Pixeli niż rok wcześniej - wszystko przez Pixela 3a

Marian Szutiak

Prawo, finanse, statystyki

Alphabet ogłosił wyniki finansowe za drugi kwartał 2019 roku. Konsorcjum, w skład którego wchodzi Google, osiągnęło przychód w wysokości prawie 40 mld dolarów oraz zysk netto wynoszący prawie 10 mld dolarów. Bardzo dobrą sprzedaż odnotowały Pixele 3a.

Alphabet wypracował w drugim kwartale 2019 roku przychód w wysokości 38,944 mld dolarów. To kwota o 19% wyższa niż rok wcześniej. 83,7% przychodów konsorcjum pochodziło z reklam (32,601 mld dolarów, o 16% więcej niż w 2Q2018), natomiast "Inne przychody" Google'a wzrosły o 40% w skali roku, do 6,181 mld dolarów. Sekcja ta obejmuje między innymi usługi w chmurze, sprzęt oraz sprzedaż aplikacji.

Zobacz: Samsung i LG ogłaszają prognozy wyników za 2Q2019. W obu przypadkach osiągnięto wzrost sprzedaży przy jednoczesnym spadku zysku
Zobacz: Google śledzi internautów zaglądających na strony porno - nawet w trybie incognito

Google odnotował znaczący, dwukrotny wzrost sprzedaży smartfonów z serii Pixel, czym nie omieszkał się pochwalić. Taki wynik był możliwy dzięki wprowadzeniu do sprzedaży tańszych modeli Pixel 3a oraz Pixel 3a XL.

- Wraz z wprowadzeniem na rynek Pixeli 3a w maju, ogólna sprzedaż jednostek Pixel w drugim kwartale wzrosła ponad dwukrotnie w stosunku do poprzedniego roku. Oprócz sieci Verizon i Google Store, z powodzeniem rozszerzyliśmy naszą dystrybucję na T-Mobile, Sprint , US Cellular, Spectrum Mobile i dodatkowych partnerów, co znacznie zdywersyfikowało nasz ślad sprzedaży w USA.

- powiedział przedstawiciel firmy podczas prezentacji raportu

Zobacz: Google prezentuje smartfony ze średniej półki. Oto Pixel 3a oraz Pixel 3a XL
Zobacz: Google Pixel 3a rozebrany przez iFixit. Jest prostszy do naprawienia od większości telefonów

W II kwartale tego roku zysk operacyjny konsorcjum wyniósł 9,180 mld dolarów, czyli o 24% więcej niż rok wcześniej. Zysk netto wyniósł 9,947 mld dolarów - ponad trzykrotnie więcej niż w 2Q2018.

Zobacz: Raport finansowy Alphabet za 2Q2019
Zobacz: Ujawniono nowe informacje o telefonach Pixel 4 i Pixel 4 XL. Google zaprezentuje je prawdopodobnie jesienią tego roku

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Alphabet