DAJ CYNK

[Aktualizacja] Inea zmienia właściciela

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6807

Grupa Inea zostanie przejęta przez Macquarie European Infrastructure Fund 5 (MEIF5). Umowę podpisano 3 grudnia, kwota transakcji nie została ujawniona.Grupa Inea zostanie przejęta przez Macquarie European Infrastructure Fund 5 (MEIF5). Umowę podpisano 3 grudnia, kwota transakcji nie została ujawniona.

Inea to największy operator telekomunikacyjny w Wielkopolsce. Spółka jest właścicielem największej regionalnej, światłowodowej sieci szkieletowej w Polsce - 7 000 km - oraz wysokiej jakości sieci tzw. "ostatniej mili", docierającej do ponad 500 tys. (ok. 40%) gospodarstw domowych w Wielkopolsce. Szacuje się, że do końca 2017 roku spółka wygeneruje przychody na poziomie 342 mln zł.

Macquarie European Infrastructure Fund 5 (MEIF5), zarządzany przez Macquarie Infrastructure and Real Assets ("MIRA") nabędzie większościowe udziały w Inei od Warburg Pincus. MIRA wesprze Ineę w realizacji strategii dalszego rozwoju spółki. Mowa tu m.in. o olbrzymiej inwestycji, jaką jest rozbudowa infrastruktury światłowodowej w ramach unijnego Programu Polski Cyfrowej 2014-2020 (program "POPC"). Operator zamierza rozszerzyć swoją działalność także poza Wielkopolskę.

Transakcja z Ineą, jest trzecią inwestycją MIRA w Polsce, po terminalu kontenerowym DCT Gdańsk oraz bazie paliw TanQuid w Radzionkowie. Założyciel i prezes zarządu Inei - Janusz Kosiński - pozostanie w firmie i będzie wspierał MIRA realizacji strategii dalszego rozwoju operatora.

Zamknięcie transakcji spodziewane jest na początek lutego 2018, a jej finalizacja zależna jest od zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

[Aktualizacja: 3.01.2018 godz. 19:30]

Z informacji podanych przez serwis telko.in wynika, że UOKiK wydał zgodę na przejęcie sieci Inea przez Macquarie Infrastructure and Real Assets (MIRA). Tym samym może dojść do realizacji podpisanej równo miesiąc temu umowy.

Zobacz: Listopadowe wyniki Speedtestu
Zobacz: Inea rozdaje konsole PlayStation 4 i Xbox One

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Inea, telko.in

Przewiń w dół do następnego wpisu