DAJ CYNK

[Aktualizacja] Inea zmienia właściciela

05.12.2017

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6075

Ważne 3

3

Grupa Inea zostanie przejęta przez Macquarie European Infrastructure Fund 5 (MEIF5). Umowę podpisano 3 grudnia, kwota transakcji nie została ujawniona.



Grupa Inea zostanie przejęta przez Macquarie European Infrastructure Fund 5 (MEIF5). Umowę podpisano 3 grudnia, kwota transakcji nie została ujawniona.

Inea to największy operator telekomunikacyjny w Wielkopolsce. Spółka jest właścicielem największej regionalnej, światłowodowej sieci szkieletowej w Polsce - 7 000 km - oraz wysokiej jakości sieci tzw. "ostatniej mili", docierającej do ponad 500 tys. (ok. 40%) gospodarstw domowych w Wielkopolsce. Szacuje się, że do końca 2017 roku spółka wygeneruje przychody na poziomie 342 mln zł.

Macquarie European Infrastructure Fund 5 (MEIF5), zarządzany przez Macquarie Infrastructure and Real Assets ("MIRA") nabędzie większościowe udziały w Inei od Warburg Pincus. MIRA wesprze Ineę w realizacji strategii dalszego rozwoju spółki. Mowa tu m.in. o olbrzymiej inwestycji, jaką jest rozbudowa infrastruktury światłowodowej w ramach unijnego Programu Polski Cyfrowej 2014-2020 (program "POPC"). Operator zamierza rozszerzyć swoją działalność także poza Wielkopolskę.

Transakcja z Ineą, jest trzecią inwestycją MIRA w Polsce, po terminalu kontenerowym DCT Gdańsk oraz bazie paliw TanQuid w Radzionkowie. Założyciel i prezes zarządu Inei - Janusz Kosiński - pozostanie w firmie i będzie wspierał MIRA realizacji strategii dalszego rozwoju operatora.

Zamknięcie transakcji spodziewane jest na początek lutego 2018, a jej finalizacja zależna jest od zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

[Aktualizacja: 3.01.2018 godz. 19:30]

Z informacji podanych przez serwis telko.in wynika, że UOKiK wydał zgodę na przejęcie sieci Inea przez Macquarie Infrastructure and Real Assets (MIRA). Tym samym może dojść do realizacji podpisanej równo miesiąc temu umowy.

Zobacz: Listopadowe wyniki Speedtestu
Zobacz: Inea rozdaje konsole PlayStation 4 i Xbox One

Źródło tekstu: Inea, telko.in

Komentarze
Zaloguj się
12. ~@
0

2018-01-04 16:38:53

Ta.. albo podpiszesz kilka równoległych umów. Jeśli już mówimy o podpisaniu tego typu umów zawsze warto zadzwonić na infolinię i zapytać czy jest tak jak obiecywano.Ps. Możliwość odstąpienia od umowy w przeciągu 14 dni.

Odpowiedz

11. ~zadowolony
0

2018-01-04 12:02:05

jak pisalem wyzej kwestia lokalizacji. co do Inotela to stara siec przejeta kupiona itd ale nowe lokalizacje i GPON śmiga aż miło co do cen sprzedaz bezposrednia zawsze ma najlepsze kwestia adresu

Odpowiedz

10. ~Adios
0

2018-01-03 22:23:52

No teraz niby chcą po za Wielkopolskę inwestować ale z tego co kiedyś czytałem woj. lubuskie wchodzi w grę. Co do samej ineii to miałem kiedyś u nich tv i neta i złego słowa powiedzieć nie moge. Tylko tyle że konkurencja trochę tańsza jeśli chodzi o tv dlatego przeszedłem do opa satelitarnego.

Odpowiedz

9. ~Balin
0

2018-01-03 21:45:52

A do Kujaw i Pomorza wejść nie łaska po sąsiedzku? Żenada

Odpowiedz

0

2018-01-03 21:10:33

Swoją renomę mają i tylko to. Przynajmniej u mnie w Obornikach to koszmar jestem w Inotelu który przejęła. W Listopadzie przeszedłem na światłowód obiecali ze na nim będe miał lepszą jakość internetu i telewizje. A tak na prawdę wszystko się popsuło dali nowy sprzęt i telewizja w siągu 24 godzin wszystko powinno działać mam 2 modemy. Jednak na 2 odbiornikach 1 program i 2 ale np TVN i POLSATU nie było i kilka normalnych programów. Akurat był 11 listopada w poniedziałek dzwonie będzie działać. Tylko na 1 w czwartek telefony nic nie dały przyjechali technicy i 2 ma wszystkie programy. Dalej problemy z telewizją i internetem. Dzwonie kilka razy dalej problemy telewizja się wiesza obraz się zlewa. Mam nagrywać i tak kilka razy przyjechali skopiowali. Kilka razy dłużej były problemy i mi powiedzieli ze to załatwią do Końca stycznia i nie ja 1 mam problemy jest to ustertka długo trwała. Chyba będą zmieniać światło wody.

Odpowiedz

-1

2018-01-03 20:27:39

INEA jest super - korzystam od 14 lat i zero problemów. Niesamowicie szybki i stabilny Internet.

Odpowiedz

6. ~do 4
0

2017-12-06 12:11:41

widzisz bo jest to tylko tam gdzie są łącza w Wielkopolsce póki co. A co do obcego to praktycznie listonosz kurier czy sprzedawca ziemniaków (tak w blokach u mnie średnio raz w tygodniu rolnicy próbują sprzedać marchew czy ziemniaki w workach tanio). Nikt nie mówi, że masz wpuszczać twoja decyzja = wiadomo salon musi zarobić na stałe pensje a w bezpośredniej tylko prowizja więc podobnie jak w orange to najtańszy kanał sprzedażowy. Na szczęście i z INEA i z orange mam namiary :)) jakby ktoś miał do fioletowych z bezpośredniej to podajcie namiar prosze chętnie.piotr-0702(malpa)wp.pl [4 > jak chcesz i jestes w zasiegu inea napisz @ swoj adres z kodem pocztowym jesli moj znajomy bedzie mial ten teren moze sie odezwac]. Pozdrawiam.Co do wieżowców to nie mam wiedzy na szczescie mieszkam w 3pietrowym bloku :))

Odpowiedz

5. ~
0

2017-12-05 19:54:28

Nawiasem mówiąc Netia kosi INEĘ w Poznaniu w wieżowcach. Tam są ludzie którzy indywidualnie podchodzą do klienta, ale to wiszą ogłoszenia i można wcześniej sprawdzić w Netii czy to nie ściema, czy mają taką ofertę. CCC i Netia wypiera INEA. I bardzo dobrze.

Odpowiedz

4. ~
2

2017-12-05 19:50:46

Sprzedaż bezpośrednia INEA dla indywidualnych? Pierwsze słyszę? Gdzie? Natomiast wpuszczanie obcego bo niby jest z INEA to wybacz, ale to dla ... odważnych.

Odpowiedz

3. ~Do 1
0

2017-12-05 10:06:32

Kwestia miejsca negocjacji cen. Jak kupujesz w salonie internecie czy infolinii to się nie dziwię, najtańsze opcje ma tzw sprzedaż bezpośrednia mają spore możliwości bo sporo ludzi nie wpuszcza i potem narzekają na ceny.

Odpowiedz

2. ~
1

2017-12-05 09:55:03

A cyfrowy polsat nie chciał kupić ?

Odpowiedz

1. ~
1

2017-12-05 09:52:37

Inea coraz większa, coraz bardziej zagraniczna i coraz droższa. Przy ich cenach już maja konkurencję. Na szczęście.

Odpowiedz