DAJ CYNK

[Aktualizacja] Huawei przekroczyło barierę 100 mln sprzedanych smartfonów

06.01.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 7014

Ważne 4

2

Podczas wczorajszej konferencji na targach CES Huawei pochwaliło się bardzo dobrymi wynikami sprzedaży w 2015 roku.

Podczas wczorajszej konferencji na targach CES Huawei pochwaliło się bardzo dobrymi wynikami sprzedaży w 2015 roku.

We wrześniu 2015 roku Huawei stało się trzecim producentem smartfonów na świecie, mając w posiadaniu 9,7% rynku. Firma straciła niewiele do drugiego Apple (11,8%), posiadając jednocześnie bezpieczną przewagę nad czwartym OPPO (5,3%). Liderem pozostał Samsung (28,3%).

Sprzedaż smartfonów Huawei wzrosła w porównaniu do 2014 roku o 44%, z 75 mln egzemplarzy, do 108 mln. Przyniosło to również wzrost przychodów o 20 mld dolarów (70% rok do roku). Jednocześnie świadomość marki wzrosła na świecie z 65% w roku 2014, do 76%.

Polska jest jednym z krajów, w których Huawei ma największy udział w rynku - 11,2%. Najlepiej smartfony chińskiej firmy sprzedają się w Kostaryce (26,2% rynku), Peru (25%) i oczywiście w Chinach (16,1%).

[Aktualizacja]

Huawei w przesłanym komunikacie podał parę dodatkowych danych.

W 2015 roku globalne dostawy telefonu Huawei P8 osiągnęły wartość 4,5 mln sztuk, natomiast modelu Mate 7 - 7 mln sztuk. Telefon Huawei Mate S przez 4 miesiące od pojawienia się na rynku został sprzedany w liczbie 800 tys. sztuk.

Huawei chwali się także zwiększającą się rozpoznawalnością marki w poszczególnych krajach europejskich: w Portugalii - 87%, Włoszech - 82%, Hiszpanii - 79%, Holandii - 73%, Niemczech - 68% rozpoznaje markę Huawei. Rozpoznawalność marki na kluczowych światowych rynkach wzrasta, na co wpływa także wskaźnik Net Promoter Score. NPS, czyli wskaźnik satysfakcji, zadowolenia i lojalności wobec marki zwiększył się do 47 w skali globalnej.

Źródło tekstu: Huawei; wł

Tagi: CES2016 huawei
Komentarze
Zaloguj się
22. ~Zybi
0

2016-12-29 08:38:52

Używam czas jakiś Huawei Mate 8 - i zgadnijcie proszę jaką mam opinię. Rewelacja w swojej klasie !!!

Odpowiedz

21. ~PierDolNick
0

2016-07-17 10:43:09

A ja napisze takSiedzę w telefonach naście lat. Używam MATE7 poprzedni sony Z Ultra. Jestem bardzo zadowolony. Nakładka EMUI rewelacja, a zbrandowany menager powoduje stabilność systemuCO CZŁOWIEK TO OPINIA.Wszystko to tak naprawdę umiejętność obchodzenia się ze wszystkim.Jesteś kiepskim kierowc,ą to wcześniej czy później zajeździsz silnik.Jesteś kiepskim kochankiem/ką to baba Ci nie będzie dawać, chłop znajdzie inną... itp. itd.Tyle metafor :)A Polak to taki człek co i winę mu udowadniali to zawsze, to będzie przez innych.Nauczmy się korzystać, a nie użalać jakie to wszystko dookoła jest do d#py :)

Odpowiedz

20. ~Ha±
0

2016-01-10 12:36:46

19). ja mam ponad sto - nic nie zwalnia, ale aktywne dopiero wtedy, gdy chcę pograć, a net jest odłączony. To raz, a dwa: kto wie, może tylko jedna z nich ,,przymula"?

Odpowiedz

0

2016-01-10 12:09:37

@15 - no nie wiem, ma usuwać aplikacje, które lubi? Płacąc taką kasę ma prawo wymagać, żeby to działało trochę dłużej.

Odpowiedz

0

2016-01-10 12:02:26

Polecam filmik na YT m.in. o Samsungu i Apple.

Odpowiedz

17. ~adamek
0

2016-01-10 10:58:06

A kiedy obiecana aktualizacja ich bestselleru Mate 7 przez OTA? Obiecali 2 miesiące temu i cisza... ehhh

Odpowiedz

16. ~adA$
0

2016-01-09 17:40:39

@13 Koneser: p8 ma nedzna baterie, problem jest powszechnie znany. Mam go i musze sie z nim meczyc, wczesniej mialem lg g2 i to bylo cudo, bateria, soft od cm, zdjecia. Nie wiem co mnie podkusilo do zmiany. Zdjecia z p8 sa beznadziejne, niewiele lepsze niz z moto g 1gen.

Odpowiedz

15. ~Doskonałe klocki cioci Kloci
0

2016-01-09 17:34:05

12). ani to, ani to - wyczyść fon, nazbierała tam jakichś śmieci, ot, tyle...

Odpowiedz

14. ~Monika
0

2016-01-09 17:31:38

10: problem z bateria BEZNADZIEJNA, oprogramowanie rozlazle i z bugami, najnowszego androida brak, aparat foto FATALNY. . Wykonanie poprawne jak u innych, zreszta ciezko znalezc zle wykonany telefon za takie pieniadze, a huawei jest niewiele tanszy od konkurencji, max 25%. Kto raz kupi to badziewie to drugi raz juz sie nie nabierze...

Odpowiedz

13. ~Koneser
0

2016-01-09 16:54:14

Ja ma P8 a żona P8 Lite i oboje jesteśmy bardzo zadowoleni. Procesor rewelacja - nie grzeje się i działają stabilnie bez zawieszania. Świetne telefony w dobrej cenie, tu przyjemniej placi sie za jakość a nie za logo na obidowie jakw Samsugu albo Apple.

Odpowiedz

0

2016-01-09 14:21:49

Ja nie wiem, czy to jakaś pojedyncza przypadłość, ale Huawei P6 kuzynki po jakiś 5 miesiącach po prostu zamula. Nie wiem, jak to możliwe, skoro dała za telefon ponad 1000zł... Czy to wina Androbiedy, czy Huawei? Warto dodać, że wciąż jest na kitkacie.

Odpowiedz

11. ~RIDDICk
0

2016-01-09 10:39:28

maja .Huawei jest moim liderem .Pozdro dla Wszystkich posiadaczy tej Marki

Odpowiedz

10. ~RIDDICK
0

2016-01-09 10:37:57

Ale tu same cymbały są.Ją mam Huaweia Mate 7 i jestem mega zadowolony.Miałem Notę 3 i 4 ale w końcu Samsung mi się znudzil i dziełem Huaweia i to jest najlepszy wybór.Jakoś wykonania bardzo dobra i podzespoły też.A ci co mówią że nie kupia albo badziewie to oznacza tylko jedno że ich nie stać albo zazdroszcza.Powiem tak Sony LG i szajsungi to badziewie w porównaniu do Matea.A fani jabłek to dla mnie są durnie że kupują takie go#no za takie pieniądze bo myślą że cynkuja że jabłko obg

Odpowiedz

9. ~
0

2016-01-09 01:48:33

@8 jak coś to na terenie 3miasta :)

Odpowiedz

8. ~
0

2016-01-09 01:47:07

ja uważam że huawei to dobra propozycja :) osobiście jestem w stanie zamienić s6 na p8 :) jeśli ktoś zaint. to niech ma olx wystawi ogłoszenie to odpiszę :)

Odpowiedz