DAJ CYNK

[Aktualizacja] Aero2 rozważa oddanie 2600 MHz, koniec BDI?

25.09.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 21103

Ważne 19

2

Aero2 rozważa różne scenariusze w sprawie posiadanego bloku 50 MHz TDD w paśmie 2600 MHz. Rozważa także jego oddanie - powiedział Wojciech Pytel, szef rady nadzorczej Midasa, właściciela telekomu.

Aero2 rozważa różne scenariusze w sprawie posiadanego bloku 50 MHz TDD w paśmie 2600 MHz. Rozważa także jego oddanie - powiedział Wojciech Pytel, szef rady nadzorczej Midasa, właściciela telekomu.

Decyzja może być podjęta w każdej chwili - powiedział Pytel dodając, że w ten sposób zakończono by też świadczenie usługi Bezpłatnego Dostępu do Internetu. Jego zdaniem, częstotliwość 2,6 GHz jest mało przydatna dla operatora.

Przypomnijmy, że w związku z preferencyjną ceną zapłaconą za pasmo 2600 MHz, Aero2 zobowiązało się do świadczenia usług bezpłatnego dostępu do Internetu także na częstotliwości 900 MHz. Usługa ma dwa limity - nie więcej niż 0,5 Mb/s na klienta i nie więcej niż 20% pasma dla tego typu użytkowników.

Zobacz: Spółka Aero 2 otrzymała częstotliwości na "darmowy Internet".

[Aktualizacja 15:54]

Po opublikowaniu przez nas wiadomości, oświadczenie w tej sprawie przesłał prezes Midasa Krzysztof Adaszewski.

Prawdą jest, że Aero2 rozważa różne scenariusze w sprawie posiadanego bloku 50 MHz TDD w paśmie 2600 MHz, natomiast w żadnym ze scenariuszy nie jest brane pod uwagę oddanie tego pasma - napisał Adaszewski.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
102. ~jacor
0

2014-02-07 15:16:59

Ludzie, sciagam 10mb w 10 minut!!!!!!!!!!!!!!!! rezygnuje z aero2!

Odpowiedz

101. ~Adonai
0

2014-01-01 18:00:14

Aero2 to najlepsza z darmowych żeczy, która mnie spotkała w życiu. Mam już prawie rok...

Odpowiedz

100. ~redcezar
0

2013-12-22 09:01:33

Ja zrezygnowałem z NEOSTRADY ciągle jakieś problemy. Od pół roku mam AERO2 i jest ok, co prawda to tylko socjal ale wystarcza. Do nadajnika ma 9.9km transfer 0,49/024 Mbps połączenie stabilne.

Odpowiedz

99. ~AeroFan
0

2013-11-23 13:31:56

Aero2 niech zostanie jak najdłużej! Socjalizm nie jest racjonalny, racjonalnym zachowaniem jest dymanie danego socjalizmu do granic jego możliwości i nie płacenie jak dają gratis :) Jak zabiorą - trzeba będzie się na normalną komercję przerzucić...

Odpowiedz

98. ~arni
0

2013-11-15 23:46:56

przez ta karte areo to sie mi modem rozlecial po 10 dniach. i nie czyta innych kart nawet oszukuja jak moga na tych kartach

Odpowiedz

97. ~...
0

2013-10-02 14:57:26

@aero2uzer To są problemy lokalne najwidoczniej. Proszę bardzo http://www.speedtest.pl/test/68920570

Odpowiedz

96. ~Maqs
0

2013-10-01 17:13:11

Jak zabiorą - trudno. Wezmę orange. Dla osób mających neostradę jest rabat 15zł. Czyli biorą net za 40 bez modemu płaci sie 20zł zamiast 40, do tego rabat open i mam 5zł za neta 5gb. Wystarczy. Do tego bezpłatny nielimitowany transfer w nocy w godz. 0:00 - 8:00. Oczywiście nie każdy może z tego skorzystać. JA mogę więc płakać specjalnie nie będę

Odpowiedz

95. ~
0

2013-09-30 11:19:34

@52 Plus UMTS900 ma od aero bo własnych nadajników na UMTS900 nie ma

Odpowiedz

94. ~ccc
0

2013-09-29 13:57:56

niech oddają może kto inny będzie oferował bezpłatny internet i będzie mu się opłacało i może szybkość zwiększą do 1MB bo 512 kb to zwyczajna obstrukcja i włażenie w d... korporacyjnym.

Odpowiedz

93. ~lokop
0

2013-09-28 19:48:13

To jak teraz bede pisal komentarze...

Odpowiedz

92. ~xy
0

2013-09-26 21:41:21

@52: Znam wiele takich miejsc na wsiach, gdzie konkurencja oferuje tylko EDGE, a działa tam świetnie Aero2 z pingami na poziomie 50 ms i te 512 kb/s. No i oczywiście Plus na tym Aero - choć bez szału, to te 2-5 Mb/s jest. NA WSI! Od początku 2013 r. UMTS900 dostały chyba wszystkie albo prawie wszystkie stacje Plusa GSM900 na terenie powiatów rawskiego i skierniewickiego w woj. łódzkim. Dla mnie to był krok milowy, bo wszędzie na wioskach zagościł UMTS900, do tej pory tylko EDGE.

Odpowiedz

91. sp4nkt
0

2013-09-26 18:28:12

To co rozumiem to koniec aero 2 nastapi przed zakonczeniem 2016 roku?Czyli to co pisali wcale nie oznaczalo ze tak bedzie?A ta tak zwana kaucja to kto zwroci nowy wlasciciel?

Odpowiedz

90. sp4nkt
0

2013-09-26 18:19:00

omijajcie szerokim lukiem Plusa.Najpierw obiecuja 3GB pakiet dzienny 50GB nocny na miesiac a pozniej rozdzielaja to na 1 dzien i noc jak zbraknie to kaza placic sobie 10zl. i tak Cie trzepia w rogi// najlepszym przykladem jestem Ja.

Odpowiedz

87. ~
0

2013-09-26 10:28:29

81, jeżeli w Plusie można mieć za około 35zł 20GB to nie wiem, czy Play a tym bardziej TM zaproponuje mi lepsze warunki.

Odpowiedz

86. ~eXtreme
1

2013-09-26 10:24:30

@57WitekT napisał: "AERO2 USER: captcha nie ma nic do ograniczenia dostępu do protokołów i treści. Dostęp masz dokładnie ten sam, neutralność sieci na identycznym poziomie." Nie jest to prawda. Captcha wymaga uruchomienia przeglądarki internetowej. To oznacza problem w dostępie do innych usług, bo np. program do odbioru poczty elektronicznej nie dostanie dostępu jeżeli wcześniej użytkownik w przeglądarce nie wpisze captchy. A są przecież zastosowania z internetem działającym w tle... choćby smartfon i aktualizacje aplikacji w Androidzie poprzez Google Play. Wiele usług zostanie mocno ograniczonych użytkowo po wprowadzeniu captcha, bo wymagane będzie regularne uruchamianie przeglądarki i wpisywanie kodu. Tak więc postawiona przez Ciebie teza jest błędna.

Odpowiedz