DAJ CYNK

AdDuplex - najnowsze statystyki mobilnego Windowsa

24.06.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6253

Ważne 4

0

Windows Phone 8.1 ciągle jest najpopularniejszą wersją mobilnego Windowsa, a tanie Lumie najpopularniejszymi smartfonami z systemem Microsoftu.

Windows Phone 8.1 ciągle jest najpopularniejszą wersją mobilnego Windowsa, a tanie Lumie najpopularniejszymi smartfonami z systemem Microsoftu.

Pomimo ciągle udostępnianych aktualizacji, Windows 10 Mobile nie jest najpopularniejszą wersją mobilnego systemu Microsoftu. Udział w rynku na poziomie 10,9% daje mu drugiej miejsce. Niepodzielnie rządzi Windows Phone 8.1.

Wersja systemu Udział w rynku
Windows Phone 8.1 78,80%
Windows 10 Mobile 10,90%
Windows Phone 8.0 7,40%
Windows Phone 7.X 2,90%


Pośród producentów urządzeń z mobilnym Windowsem rządzi Nokia i Microsoft. Jedynie HTC ma więcej niż 1% udziału w rynku.

Producent Udział w rynku
Nokia/Microsoft 97,00%
HTC 1,02%
Samsung 0,60%
BLU 0,30%
Huawei 0,29%
Inni 0,79%


W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych smartfonów królują tańsze Lumie. Najwyżej uplasowanym modelem z wyższej półki jest, dopiero piąta na liście, Lumia 950.

Smartfon Udział w rynku
Microsoft Lumia 535 13,40%
Microsoft Lumia 640 11,90%
Microsoft Lumia 550 11,20%
Microsoft Lumia 640 XL LTE 10,80%
Microsoft Lumia 950 6,10%
Nokia Lumia 930 6,10%
Microsoft Lumia 650 4,30%
Nokia Lumia 730 4,30%
Microsoft Lumia 950 XL 3,60%
Nokia Lumia 830 3,40%
Inni 24,80%

Źródło tekstu: AdDuplex; wł

Komentarze
Zaloguj się
27. ~cstx94
0

2016-06-25 21:28:48

@20 hmmm... ja normalnie na lumii 830 gold mam windowsa 10 (kupiona w plusie)

Odpowiedz

26. ~AdDuplex
0

2016-06-25 14:51:48

Trzecia tabela przedstawia udział Windows 10 Mobile na poszczególnych smartfonach. W ogólnej statystyce Lumia 520 zajmuje 2 miejsce z 11,8% udziałem.

Odpowiedz

25. matteo
1

2016-06-25 13:40:45

Czy pisanie bez włączonego słownika to naprawdę taki wielki problem? Porażająca bylejakość.

Odpowiedz

24. Hose
0

2016-06-25 12:47:23

@14 msnet- Jest Was coraz mniej, będziesz w coraz bardziej elitarnym gronie ;-)

Odpowiedz

23. ~r
0

2016-06-25 08:59:56

Sprzedaj lepiej oba. I kup coś z 6.O. Skoro tak trudno o aktualizację nie ma co nawet myśleć o czymkolwiek poniżej 6.0. A w marketach pełno kitkatów się wala. Za 1/3 ceny może bym nabył do zabawy dla dziecka. Ale nie za grubą kasę. No way.

Odpowiedz

22. ~rudy
0

2016-06-25 08:59:17

sprzedaj oba - wymień za nexusa bądź iphona, więcej nie będziesz miał tego problemu

Odpowiedz

21. ~DeLorean
0

2016-06-25 08:54:43

@vini (20.) Lumię 830 bo to jest zabytek a wiadomo nie od dziś że ta platforma UMIERA ... wystarczy się oczytać w branżowych mediach bo Telepolis to AMATORSZCZYZNA z bykami merytorycznymi (nawet nie umieją prawidłowo sformułować tabeli -- niby-autorskie teksty są tłumaczeniami mało udanymi zresztą z zagranicznych portali branżowych!!!)

Odpowiedz

20. ~vini
0

2016-06-25 07:51:10

Mam Lumie 830. Kupiona na wolnym rynku. Aktualizacji do W10 jak nie było, tak nie ma. Więc jestem jednym z tych nie zadowolonych. Mam też Huawei G7 z 4.4.4. i ten też nie będzie miał pewnie aktualizacji. Jak radzicie -który sprzedać?

Odpowiedz

19. ~
0

2016-06-25 00:52:24

pacman, wiec po co w to wchodzili..?

Odpowiedz

18. pacman
0

2016-06-25 00:46:55

@14Gorzej jak jesteś przeznaczony do...wymarcia ;) Można zaklinać rzeczywistość co przez lata robili fani WP, ale prawda jest taka że WP jest martwy. WM zresztą też, Microsoft oszukał ludzi mamił systemem na smartphony, a wyszło coś innego. Do tego teoretyczne wsparcie, ale co z tego jak rozwój jak w systemie Bada xD Nawet appki od MS wychodzą szybciej czy wyłącznie na iOSa/Androida. Może jeszcze kiedyś jeden system na telefonie i PC zaskoczy, ale gdyby od początku poszli w rywalizację z Andkiem, do tego na poziomie starego WM/Symbiana to pewnie ugraliby przy współpracy z operatorami i sklepami znacznie więcej. Taki w pełni sprawny system, z prawdziwym sklepem, aplikacjami, różnymi producentami może i dałby 10% czy więcej. Najbardziej boli chyba porażka w samych Stanach, bo nawet u siebie są błędem statystycznym. Worldwide Smartphone Sales to End Users by Operating System in 1Q16 (Thousands of Units) - 1Q16 2,399.7 0.7% 1Q15 8,270.8 2.5%I tak ja też chce konkurencji...ale prawdziwej konkurencji, a nie błądzenia, zmiany zdania, porzucania użytkowników, olewania, systemu w wersji beta. MS sam zapracował na takie wyniki.

Odpowiedz

17. ~jarko
0

2016-06-24 23:10:54

@15 Jak nie masz aktualizacji oficjalnie to ściągnij apkę Windows Insider i pobierz W10M :)

Odpowiedz

16. ~jarko
0

2016-06-24 23:08:34

@15 Aktualizacje są co miesiąc, a wersja buildu jest taka sama jak na PC z Windows 10. Jest też wersja testowa REDSTONE. Tu aktualizacje przychodzą nawet codziennie. Odpowiednik Insidera

Odpowiedz

15. ~R
0

2016-06-24 22:22:08

Serio tak dobrze u nich z aktualizacjami? Bo ujmuje miała być pół rokuntemu. I nadal nic.

Odpowiedz

14. msnet
0

2016-06-24 21:25:00

#13, Hose - i jestem dumnym posiadaczem jednego z nich :) Bycie jednym z 718 to dużo lepiej, niż być jednym z milionów :D

Odpowiedz

13. Hose
1

2016-06-24 21:07:40

Mogli dopisać że na całym świecie jest jakieś 718 sztuk smartfonów z windowsem ;-)

Odpowiedz