DAJ CYNK

92 proc. zysków z rynku trafia do Apple

13.07.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4257

Ważne 6

12

W I kwartale 2015 roku 92% zysków z ryku smartfonów trafiło do Apple. W analogicznym okresie 2014 roku było to 65% - podaje The Wall Street Journal.

W I kwartale 2015 roku 92% zysków z ryku smartfonów trafiło do Apple. W analogicznym okresie 2014 roku było to 65% - podaje The Wall Street Journal. Posiadając w sprzedaży zaledwie pięć modeli, Apple deklasuje na rynku smartfonów ponad 1000 innych firm.

Drugi pod względem zysków jest Samsung z wynikiem 15%. Obie firmy posiadają ponad 100% zysków, ponieważ większość firm zanotowała straty.

Głównym powodem dominacji Apple jest wysoka cena ich smartfonów. Średnia cena iPhone'a, to 659 dolarów, podczas gdy średnia cena smartfonu z Androidem, to 185 dolarów.

The Wall Street Journal nie uwzględniło jednak wyników prywatnych firm, takich jak Xiaomi i Micromax.

Źródło tekstu: The Wall Street Journal; wł

Tagi: apple samsung
Komentarze
Zaloguj się
34. ~Darek
0

2015-07-14 10:32:29

Nie wiem po co ktoś publikuje takie informacje. Przecież to aż śmierdzi reklamą tej jednej jedynej "słusznej" firmy. Ze niby nikt nie zarabia? Przeciez to bzdura. W dodatku Amerykanie słyną z kreatywnej księgowości. Proszę Portal o nie robienie z czytelników Idiotów, a prasę amerykańską o nie oszukiwanie opinii publicznej. W ogóle jak można pisać o udziale w rynku nie biorąc wszystkich producentów pod uwagę. Amatorszczyzna.

Odpowiedz

33. ~Philip
0

2015-07-13 23:18:54

To też jest dobre: "The Wall Street Journal nie uwzględniło jednak wyników prywatnych firm..." ?? Apple to państwowa firma?! Ja myślałem, że prywatna.

Odpowiedz

32. ~Adam M.
0

2015-07-13 22:45:09

Dawno nie czytałem tak debilnych wyliczeń. The Wall Street Journal dawno nie miał takiej wpadki.

Odpowiedz

31. PiotrM
0

2015-07-13 16:31:57

〈

Odpowiedz

30. ~887827435
0

2015-07-13 16:28:59

adam iza 17 gorki iza adam tam adam iza adam iza adam iza adam iza adam iza adam tam adam

Odpowiedz

29. ~/÷/
0

2015-07-13 15:58:35

@20 gdybyś miał ukończony UW, to na "telepolisie" byś nie komentował rachunków z podstawówki

Odpowiedz

27. ~pabloki
0

2015-07-13 15:40:40

no to wyjaśnijcie mi lepiej dlaczego nie mogę napisać symbolami bo wycina x mniejsze od zera.

Odpowiedz

26. ~pabloki
0

2015-07-13 15:39:40

@20 obcięlo komentarz... że x

Odpowiedz

25. ~pabloki
0

2015-07-13 15:37:59

@20 x= -7. dlaczego założyłeś ze x=>0? bo przecież " Obie firmy posiadają ponad 100% zysków, ponieważ większość firm zanotowała straty." więc nalezy założyć ze x

Odpowiedz

24. PiotrM
0

2015-07-13 15:28:26

co ciekawe, licząc w ten absurdalny sposób, może się okazać że np. jeśli 1000 firm miało straty na poziomie 50% (czyli zysk = - 50%), a zyski miała tylko jedna firma, to nawet jeśli ta zyskowna firma zarobiła na czysto 1 dolara, w wyniku otrzymamy, że firma ta zgarnęła 50100% zysku. Podoba mi się :)

Odpowiedz

23. ~amigo
0

2015-07-13 15:27:58

Ludzie toć ta głupota się kupy nie trzyma. Bo wychodzi na to, że 8 % zysków przypada na pozostałych, a z tego powiedzmy taki samsung znów bierze większość powiedzmy 6% i zostaje 2 % dla innych. Według mnie gdzieś jest przekłamanie bo nawet jakby 8% zostawało tylko dla samsunga to by dali sobie spokój z tymi smartfonami.

Odpowiedz

22. PiotrM
0

2015-07-13 15:24:52

@20 jeszcze raz: po prostu x jest mniejszy od zera. Ujemny zysk to strata.

Odpowiedz

21. PiotrM
0

2015-07-13 15:24:22

@20 po prostu x

Odpowiedz

20. ~PanieKierowniku
0

2015-07-13 15:19:37

Myślałem, że jako absolwent ekonomii na UW zrozumiem procenty. Ale pomimo ukończenia z wyróżnieniem studiów nie wiem w jaki sposób 92+15+x=100, jeżeli x=>0. ???

Odpowiedz

19. PiotrM
0

2015-07-13 15:17:42

Ciekawe czy po stronie przychodów uwzględnili przychody z patentów. "Zysk z rynku smartfonów" to dosyć ogólne sformuowanie. Poza tym dochodzą niuanse w księgowaniu przychodów i kosztów. Poza tym to że ktoś najwięcej zarabia, nie oznacza że ma najlepszy produkt.

Odpowiedz