DAJ CYNK

91 proc. zysków ze sprzedaży smartfonów trafia do Apple

16.02.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3408

Ważne 3

13

Aż 91% światowych zysków płynących ze sprzedaży smartfonów w 2015 roku przyniosły smartfony Apple.

Aż 91% światowych zysków płynących ze sprzedaży smartfonów w 2015 roku przyniosły smartfony Apple.

Pomimo tego, że to Samsung był liderem sprzedaży smartfonów w 2015 roku, to nie Koreańczycy zarobili na nich najwięcej. Zdecydowanym liderem pod względem zysków jest Apple, a inne firmy, poza Samsungiem, generowały straty.

Producent Udział w rynku w 2015 % zysków w 2015
Samsung 23,9% 14%
Apple 17,2% 91%
Huawei 8% 0%
Lenovo 5,5% -1%
Xiaomi 5,3% 0%
LG 4,4% 0%
ZTE 3,7% 0%
TCL 3,6% 0%
Sony 2,2% -1%
Microsoft 2% -3%
HTC 1,4% -1%
BlackBerry 0,3% 0%

Źródło tekstu: fortune; wł

Tagi: apple samsung
Komentarze
Zaloguj się
29. ~
0

2016-02-17 21:46:33

Co nie zmienia faktu że Apple zdeklasowało konkurentów no i jabłkofony nie są złe. Znajomemu spadł z balkonu na ziemię i po takim uderzeniu dało się jeszcze korzystać z telefonu mimo że ekran potrzaskany. Nie wiem czy inne tel by to wytrzymał :)

Odpowiedz

28. ~
0

2016-02-17 21:42:47

24@ moja mama ma nokie 6131 której w grudniu stuknęło 9 lat i nadal działa bardzo dobrze, ani razu nie była w serwisie z tym że jakieś pół roku temu kupiłem nową baterię, jest to już trzecia bateria w tym telefonie. Mój wujo ma omnie 1 które też działa dobrze a bateria bez wymiany trzyma kilka dni. Sam używałem samsunga wave który to działał dzielnie przez 5 lat, w tym przez 2 z potłuczoną szybką, teraz służy jako router do lapka jak jestem w podróży. Bateria też od nowości i działa kilka dni (oczywiście na czuwaniu). Także jak się dba tak się ma :)

Odpowiedz

27. ~Darek
1

2016-02-17 11:37:47

@22 jak się wyrzuci sporo kasy za IP to potem szkoda go wymieniać na nowy bo z jednej strony działa a z drugiej kosztował sporo. :) a tak poważnie to nieudacznik potrafi każdy sprzęt zawiesić, a człowiek rozumny będzie na każdym sprzęcie pracował i będzie zadowolony. Jest jeszcze tak, że ludzie wymieniają urządzenia bo chcą czegoś nowego, odmiany i pobawić się , a niekoniecznie dlatego, że coś jest BE a inne wręcz przeciwnie.

Odpowiedz

26. ~ktoś
1

2016-02-17 08:12:38

@22 Mam od jakiś 8-9 lat Samsungi (Omnia2, S2, Note3) każdy z nich nadal działa i ma się dobrze, dostałem w prezencie iPhona sprzedałem od razu i kupiłem Omnie2 fajnie wyszło bo zostało mi jeszcze 5 stówek ... I pewnie następny też by był Samsung, gdyby nie ich pomysł z niewymienną baterią i brak gniazda na pamięć, może w kolejnych modelach to zmienią. Dzisiaj Note3 ma ponad 2 lata ... i jest problem ... wszystko działa i w zasadzie nic mu nie brakuje, a tu za kilka dni obiecująca premiera LG G5, chociaż moje dziecko pewnie by z chęcią zamieniło swój S2 na Note3. :)

Odpowiedz

25. ~Krata
1

2016-02-17 01:37:08

22 Każdy telefon może być super, jak się o niego dba i człowiek potrafi zarządzać urządzeniem we właściwy sposób.

Odpowiedz

24. wlo
0

2016-02-16 19:20:36

22 - Masz rację. Porządny telefon to podstawa... Ja sobie chwalę moją niespełna 6-letnią Nokię E52 - kupowaną w sklepie.Może te brane do umowy są mniej trwałe albo co?

Odpowiedz

23. ~Taka prawda
0

2016-02-16 19:05:03

Edit: miał przy sobie telefon który brał do umowy

Odpowiedz

22. ~Taka prawda
0

2016-02-16 19:03:21

Koleżanka i moja żonach tym samym czasie kupowały telefony. Koleżanka s3, moja żona iPhona 5. Minęły od tego czasu 3 lata. Moja żona nadal używa tego telefonu i wszystko w nim działa, koleżanka w międzyczasie kupiła s5 i niedawno s6. Zawsze to powtarzałem - nie stać nas na tani sprzęt i dlatego używamy Apple. Tak na marginesie iPada 2 mam juz 3 i pol roku, iPhona 5s dwa lata bedzie w maju. A znajomi wymieniają te swoje androidy co rok bo się wiesza, wyłącza itd. Temat znam od srodka bo 4 lata sprzedawałem w o i tm. Mało ktory klient po dwóch latach na przy przedłużeniu umowy telefon ktory brał wczesniej...

Odpowiedz

21. goral2099
1

2016-02-16 15:50:10

20: A pewnie, że tak. Wydają kasę nieefektywnie.

Odpowiedz

20. applefan_
0

2016-02-16 15:24:18

@19 a może np taki Samsung wydający na marketing kilkukrotnie więcej od Apple zjada sobie w ten sposób zysk?

Odpowiedz

19. goral2099
1

2016-02-16 15:20:04

Czyli świetny marketing i sprzedaż śmiesznie tanich sprzętów, za bardzo wysoką cenę. Do tego mało wydatków, w tym na badania i rozwój oraz gra patentami? Niezły wynik przy 17% udziale w sprzedaży.

Odpowiedz

18. ~rrrr
3

2016-02-16 15:16:14

Ja tam jestem pod wrażeniem Apple-a przez tyle lat udaje im się wciskać ten sprzęt po cenie 6-krotnie przewyższającej jego wartość i ludziska to łykają i jak się rozsypuje to kupują następnego - może tam jest jakaś aplikacja halucynogenna ? :P

Odpowiedz

17. ~erg
0

2016-02-16 14:49:20

Applefun, czytan Twoje komentarze i b. sie ciesze z Twoich komentarzy.Przerastaja one światopoglad telepolis i myslę, ze mozesz sobie "odpuscic" lwiele z nich. Pogodz sie z tym co TU JEST INTERPRETOWANE

Odpowiedz

16. ~Pryt
1

2016-02-16 13:23:28

applefan postacią pierwszoplanową komentarzy na telepolis :D Chyba sobie uświadomił, że powoli każdy go kojarzy z trollem i napinaczem. Co do wiadomości, chińskie firmy mocno uderzają.

Odpowiedz

15. SirmarK
0

2016-02-16 12:56:16

applefan: w przypadku Sony to ja nie mogę się nadziwić, bo oni problemy to mają od czasu Sony Ericssona. Myślę jednak, że im się uda i dokonane cięcia i zmiany w tym roku odwrócą kartę.

Odpowiedz