DAJ CYNK

26% mieszkańców USA usunęło Facebooka ze swoich telefonów

06.09.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4864

Ważne 8

1

Jak skończyły się szumne zapowiedzi bojkotu Facebooka z początku roku? Na to pytanie odpowiada badanie przygotowane przez renomowany ośrodek badawczy Pew Research Center.Jak skończyły się szumne zapowiedzi bojkotu Facebooka z początku roku? Na to pytanie odpowiada badanie przygotowane przez renomowany ośrodek badawczy Pew Research Center.

Okazuje się, że zadziwiająco wielu Amerykanów przeszło od słów do czynów i faktycznie podjęło kroki by zmniejszyć udział Facebooka w swoim życiu. Aż 26% całkowicie usunęło aplikację Facebooka ze swoich telefonów a 9% zdecydowało się pobrać informacje o sobie, które wcześniej portal zebrał na ich temat. Czterdzieści dwa procent zdecydowało się na kilkutygodniowy odpoczynek od serwisu, a 54% zaostrzyło ustawienia dotyczące prywatności.

Badanie pokazuje również różnice między pokoleniami: aż 44% użytkowników w grupie wiekowej 18-29 skasowało aplikację, natomiast tylko 12% spośród tych starszych niż 65 lat. Podobne trendy możemy zaobserwować w Polsce. W naszym kraju Facebook stracił 18% najmłodszych użytkowników. Na ich miejsce przyszli użytkownicy najstarsi.

Pew Research Center przeprowadził badanie w dniach 29 maja - 11 czerwca na próbie 4594 osób.

Zobacz: Najmłodsi użytkownicy odchodzą z Facebooka
Zobacz: Facebook chce dostępu do kont bankowych
Zobacz: VPN Facebooka miał zapewniać prywatność, a wykradał dane
Zobacz: Około 20 milionów Amerykanów usunęło Facebooka

Źródło tekstu: Pew research center, wł

Komentarze
Zaloguj się