DAJ CYNK

20 proc. internautów blokuje reklamy

16.05.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4746

Ważne 17

2

Co piąty polski internauta przyznaje się do blokowania reklam. Im młodsza grupa respondentów, tym częściej deklaruje korzystanie z programów blokujących.

Co piąty polski internauta przyznaje się do blokowania reklam. Im młodsza grupa respondentów, tym częściej deklaruje korzystanie z programów blokujących.

Blokowanie reklam w sieci zadeklarowało 22% internautów. Najpopularniejszym wykorzystywanym do tego programem jest AdBlock/ AdBlock Plus - 6 na 10 osób używających blokerów reklam zadeklarowało jego użycie (59%). Drugim najczęściej wymienianym był AdBlocker (17%). 5% respondentów podało, że korzysta z blokowania reklam oferowanego przez ich program antywirusowy, a 1% wymieniło program Adobe.

Prawie co dziesiąty respondent (8%) korzystający z blokowania reklam nie wiedział, z jakiego programu lub wtyczki korzysta. Korzystanie było tutaj wynikiem interwencji dzieci lub informatyków - nie wiem, informatyk mi ustawił, nie wiem, syn zablokował reklamy. 3% internautów nie chciało natomiast podać nazwy programu w obawie o późniejszego jego zablokowanie - nie ma głupich, nie będzie potem działać, nie powiem bo zaraz przestana blokować.

Im młodsza grupa respondentów, tym częściej deklaruje blokowanie reklam. W grupie wiekowej 15-24 lata 36% osób zadeklarowało korzystanie z blokerów, w nieco starszej grupie 25-34 lata 26%, w grupie 35-44 lata 18%, natomiast w najstarszej grupie 45-59 lat już tylko 9%. Blokowanie częściej deklarowali też mężczyźni (26%) niż kobiety (17%). Reklamy częściej blokują też heavy userzy internetowi - osoby korzystające przynajmniej kilka razy w tygodniu z popularnych platform internetowych.

Wśród aktywnych użytkowników usług społecznościowych, które blokują reklamy internetowe, prym wiodą użytkownicy korzystający kilka razy w tygodniu z platformy Periscope (38%), blogosfery, Twitter i aplikacji SnapChat (33%) - platform generujących większość ruchu poprzez urządzenia mobilne.

Źródło tekstu: ircenter

Komentarze
Zaloguj się
54. ~Wojtaszek
0

2016-05-17 23:35:54

Ja generalnie nie korzystam z internetu bez blokowania reklam, radia nie słucham, bo się nie da, telewizor na reklamach wyciszam, abstrahując od tego, że prawie nie oglądam telewizji, a jak inni domownicy na reklamach wychodzą z pokoju bez wyciszenia telewizora, to im wyłączam. NIENAWIDZĘ TYCH NACHALNYCH REKLAM !!!

Odpowiedz

53. ~Liwiusz
1

2016-05-17 16:41:51

Tak dla hecy wyłączyłem adblocka i wszedłem na onet. Całostronicowy popup z reklamą LG. Masakra. Wraca do blokowania.

Odpowiedz

52. ~
0

2016-05-17 13:56:52

Ja też blokuję reklamy, a do wyjątków mam dodane tylko TELEPOLIS.PL i blog Janusza Daneckiego, ps. Jakub.

Odpowiedz

51. Heniio
0

2016-05-17 13:08:36

@50Bo ma gniazdko w domu.

Odpowiedz

50. ~
0

2016-05-17 12:03:02

@48 telewizji nie oglądasz, radia nie słuchasz a i tak będziesz musiał za to zapłacić bo ktoś uważa że tak jest w porządku

Odpowiedz

49. ~
0

2016-05-17 11:56:57

Mnie dopadała przy jedzeniu reklama pasty ochraniającej dziąsła (tej niedobrej w smaku). Można było się zrzygać jak się jadło i się widziało spluwającą krew do zlewu. Obrzydliwa i paskudna reklama. Tak samo reklamy kremu do sztucznej szczęki tak samo idzie się zrzygać jak barwnie opowiadają. Kuźwa, czy oni nie mają poczucia dobrego smaku? Padalce jedne.

Odpowiedz

48. ~
0

2016-05-17 11:05:45

Używam ubocka, telewizji nie oglądam, radia nie słucham, ulotki reklamowe ze skrzynki pocztowej wyrzucam do śmietnika, normalnie jestem jak teflon, żadna reklama nie przywiera.

Odpowiedz

47. Logan
0

2016-05-17 10:51:51

@40 Henio, dużo się mówi o tym, że AdBlock coraz więcej przepuszcza reklam (korporacje podobno płacą AdBlockowi by przepuszczały reklamy), do tego nigdy nie wiadomo jakie dane są przesyłane do nich. uBlock Origin jest szybszy, lepiej blokuje i jest bez śledzenia.

Odpowiedz

46. ~
0

2016-05-17 10:46:42

Przepraszam, miało być @44 :)

Odpowiedz

45. ~
0

2016-05-17 10:43:32

@21 dobrze że o tym wspomniałeś, bo reklamy zazwyczaj są "lepiej" słyszane niż reszta programów. Wynika to z modyfikacji poziomu/korekcji dźwięku bloków reklamowych względem pozostałych programów. Mało kto oczywiście się tym przejmuje.A już szczyt bezczelności jest akcja w filmie a tu nagle pyk reklama i "Rapahnolin B" albo odkryj innowacyjny szamponA kiedyś to nawet na płytach DVD z gazet pamiętam były reklamy np. na film zaprasza Rapahnolin B ale bzdury

Odpowiedz

44. ~gosciu
0

2016-05-17 10:00:06

@21 - jes tna to przepis i poziom glosnosci reklam nie powinien odbiegac od poziomu glosnosci materialu - nie powinno byc skoku, nie wiem czy nikt tego nie respektuje czy znalezli kolejny sposob no obejscie

Odpowiedz

43. ~
0

2016-05-17 09:23:57

a do 23 - pisac o okradaniu ludzi z pieniędzy to jest poziom PIS... wybacz ale wiekszej głupoty dawno nie słyszałem

Odpowiedz

42. ~
0

2016-05-17 09:21:53

ależ nie kazda reklama jest blokowana - a jest prosty powód - trzeba sie nieco postaraćtymczasem płacz o to że CHŁAM reklamowy jest blokowany, to jakies nieporozumienie i bardzo dobrze, że adblock istniejeto sa masowe reklamy dostarczane przez zewnetrzne podmioty - przyjmijcie taki model jaki jest w tradycyjnych mediach (czyli akceptujcie swiadomie reklamy na portalach), to i nagle nie będzie jak wyrzucać reklam, bo żaden program ich NIE rozpozna

Odpowiedz

2016-05-17 08:45:41

Nie dziwne.Nie nawidzę reklam które odpalają filmiki i gadają lub reklama się wyświetla na pół strony i trzeba szukać x.

Odpowiedz

40. Heniio
0

2016-05-17 08:09:12

38Co takiego ma uBlock Origin czego nie ma adblock, że tak go zachwalcie?

Odpowiedz