DAJ CYNK

100 mln czytników linii papilarnych w ekranie już za rok

10.08.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2030

Ważne 4

2

W 2019 roku na rynek ma trafić 100 mln czytników linii papilarnych umieszczonych w wyświetlaczu.W 2019 roku na rynek ma trafić 100 mln czytników linii papilarnych umieszczonych w wyświetlaczu.

Opóźniona rewolucja

Czytniki linii papilarnych umieszczone bezpośrednio w ekranie smartfonu miały być standardem w 2018 roku. Najwięcej emocji z tym związanych wzbudzały flagowe smartfony Samsunga, ale Koreańczycy cały czas nie potrafią stworzyć takiego mechanizmu i z sukcesem umieścić go w smartfonie.

Ku zaskoczeniu wszystkich to chińscy producenci zaczęli wprowadzać na rynek smartfony z czytnikiem w ekranie. Na początku był to vivo X20 Plus UD, później m.in. Xiaomi MI 8 Explorer, a ostatnio Meizu 16 Plus. Kolejny w kolejce może być Huawei Mate 20.

Zobacz: Premiera Meizu 16 - smartfon idealny?

Produkcja rośnie

Jak informuje Digitimes, już w 2018 roku wyprodukowane i sprzedane zostaną 42 mln czytników linii papilarnych umieszczonych w wyświetlaczach smartfonów. W przyszłym roku liczba ta ma wzrosnąć do 100 mln.

Liczby obejmują dwa rodzaje czytników - optyczne i ultrasoniczne. Ten drugi wariant jest droższy, ale jednocześnie dokładniejszy i szybciej działający. Z kolei pierwszy, ze względu na cenę, jest obecnie popularniejszy. Droższe czytniki mają pojawić się w przyszłych smartfonach LG i Samsunga, m.in. w nowych modelach z serii A oraz Galaxy S10.

Źródło tekstu: Digitimes

Komentarze
Zaloguj się